Test: Cycplus AS2 Pro – malý-veľký pomocník

Viete si predstaviť, že by ste na výjazd namiesto pumpy vozili so sebou akumulátorový kompresor? Asi nie. Popravde, donedávna som na tom bol podobne.

Trik je však v tom, že rozmery zariadenia Cycplus AS2 Pro sú porovnateľné napr. s kamerou GoPro. Ak si kladiete otázku, či však takéto „vreckové prdítko“ nafúka koleso skôr ako ošediviete, dnešný test vás možno prekvapí.

Cycplus AS2 Pro

Prvé dojmy - spracovanie, ovládanie, rozmery a základné parametre

Keďže som s podobným typom zariadenia doteraz nemal skúsenosť, prekvapili ma jeho kompaktné rozmery. Telo „kompresoríka“ netvorí žiaden plast, ale poctivý hliník. Hrany sú pekne zaoblené a boky tela zdobia veľké biele nápisy CYCPLUS.

Na prednej časti zariadenia sa nachádza malý LCD displej, ktorý vám dáva informácie o tlaku v plášti, stave batérie a jednotkách (psi/bar). Pod displejom sa nachádza trojica tlačidiel. Podržaním horného tlačidla Cycplus zapínate a vypínate, krátkym stlačením zase spúšťate a vypínate fúkanie. Spodné tlačidlá „plus“ a „mínus“ slúžia na reguláciu požadovaného tlaku. Ich súčasným stlačením prepínate jednotky z psi na bar. Z môjho pohľadu maximálne jednoduché a intuitívne ovládanie.

Cycplus AS2 Pro
Cycplus AS2 Pro reviewCycplus AS2 Pro recenzia

Spodnej časti dominuje matica hustiaceho otvoru, pod ktorou sa nachádza tesnenie, ktoré v závislosti od otočenia slúži na fúkanie autoventila alebo galuskového ventila. Matica je, rovnako ako telo, vyrobená z hliníka. V hornej časti kompresora nájdete USB-C nabíjací port a výstražnú nálepku, ktorá vás varuje pred nebezpečenstvom popálenia pri zahriatí fúkacej trysky a že kompresor máte spustiť ešte pred priložením trysky na ventil, pokiaľ plášť nie je úplne sfúknutý.

Čo sa týka spracovania, tak tu nemám žiadne kvalitatívne výhrady – všetko pekne lícuje, nič nepovrzáva, hadičky, redukcie, ani silikónový kryt nepôsobia lacným dojmom.
Plášť nafúkate rýchlo, bez námahy, na presnú hodnotu a bez rizika, že vám zlyhá hliníkový ventil.
Skôr naopak. Výborný dojem kazí iba nápis „Made in China“, ale tak ruku na srdce – čo už dnes nie je vyrobené v Číne? Ak by vás zaujímala hmotnosť, tak čisto kompresor váži cca 119 g, pokiaľ k tomu pridáte aj silikónový obal a hadičku, tak sa dostanete na necelých 155 g, čo sú hodnoty porovnateľné s kovovou pumpou a úchytom pod košík.

Cycplus AS2 Pro
 • Rozmery: 70x49x28 mm
 • Hmotnosť: 119 g (samotné zariadenie), 138 g (so silikónovým puzdrom), 155 g (s puzdrom a hadičkou)
 • Maximálny tlak: 120 psi (8,3 bar)
 • Kapacita akumulátora: 420 mAh
 • Čas nabíjania: cca 30-40 min.
 • Presnosť: +/- 1 psi

Cycplus AS2 ProCycplus AS2 Pro recenzia

Obsah balenia - všetko, čo budete k spokojnosti potrebovať

Príjemným prekvapkom bola aj prítomnosť príslušenstva v balení. Okrem samotného zariadenia a návodu na použitie v krabičke od Cycplusu nájdete aj nabíjací káblik, praktický silikónový kryt, predlžovaciu hadičku s redukciou na galuskový ventil, ihlu na fúkanie lôpt, náhradné tesnenia a mosadzný valček, ktorý sa vkladá do trysky kompresora, pokiaľ ho chcete používať na hustenie autoventilov bez predlžovacej hadičky.

V balení nájdete aj nepremokavé uzatvárateľné vrecko, aby ste ochránili kompresor pred prípadným dažďom alebo blatom.

Cycplus AS2 Pro

Skúsenosti z reálneho testovania - príjemné prekvapenie na strane funkcie

Nebudem vám klamať, prvotne som bol voči tomuto minikompresoru pomerne skeptický. Pri prvej skúške som sa však až pomaly zľakol, aký randál tento malý zázrak vie narobiť.

Dofukovanie bezdušového plášťa, ktorý sfúkol, však bolo záležitosťou na pár sekúnd. Na displeji si viete presne nastaviť hodnotu, na ktorú má Cycplus plášť nafúkať a stlačíte štart. Osobne sa mi však viac osvedčilo fúkanie cez predlžovací „šláfik“. Je to pohodlnejšie, hadičku máte pevne naskrutkovanú na ventile a lepšie sa vám pozerá na displej, pokiaľ ste si vopred nenastavili úroveň požadovaného tlaku.

Pokiaľ si odmyslíte zvýšenú hlučnosť a vibrácie, tak užívateľsky je to veľmi prívetivé a príjemné zariadenie. V porovnaní s malou cyklopumpou plášť nafúkate neporovnateľne rýchlejšie, bez námahy, na presnú hodnotu a bez rizika, že vám „prdne" hliníkový ventil. Duše tubolito s plastovými ventilmi je tiež možné fúkať, ale len s predlžovacou hadičkou.

Problémom nie sú ani vyššie tlaky. Ja som skúšal fúkať maximálne do 105 psi (6,9 bar), lebo viac ma nepustil limit na cestnom plášti. Cycplus si v pohode poradil aj s takýmto tlakom, musíte však počítať s tým, že pri vyšších tlakoch sa hustenie postupne spomalí. Papierovo by však kompresor mal zvládať tlaky až do 120 psi (8,27 bar).

Z hľadiska výdrže dokáže 420 mAh akumulátor v praxi nafúkať cca 4-5 plášťov. Záleží však na tom, aké sú to plášte a na koľko barov ich budete fúkať. Na jedno nabitie som dokázal napríklad pohodlne nafúkať 2 ks 26 x 2,1” plášťov na 30 psi (2 bar), 1 ks 700 x 32 plášťa na 70 psi (4,8 bar) a dofúknuť 1 ks 29 x 2,6” plášťa na 18 PSI (1,25 bar), čo si myslím, že je s ohľadom na rozmery pomerne slušné. Cestný plášť s rozmerom 622 x 28 som nafúkal na 5,5 bar trikrát, štvrtýkrát by to už naplno kompresor nedal. Pokiaľ som používal Cycplus len na dofukovanie permanentne uchádzajúceho plášťa (s bočnicou ako sito), tak som nemusel nabíjať celý týždeň.

Osobne ma bavilo aj to, že viem dofúkať kolesá na bikoch zavesených na stene bez toho, aby som ich musel dávať dole. Fúkať kolesá s presnosťou na 1 psi je tiež niečo, na čo sa veľmi rýchlo zvyká, zvlášť pokiaľ radi špekulujete s tlakmi na rôznych typoch tratí alebo v závislosti od podmienok trate.

Cycplus AS2 Pro
Kompresor sa nabije s 1,5 A nabíjačkou za cca 30-40 minút. Presne sa mi to nepodarilo nikdy odstopovať. So slabšou 1 A nabíjačkou to do plného nabitia trvalo maximálne 1 hodinu.

Cycplus je radosť používať, pohodlne sa zmestí do dresu, batoha či podsedlovej kapsičky a na fúkanie kolesa stačí stlačiť jedno tlačidlo.
Ak by ste si na Cycplus robili zálusk, okrem vyššieho hluku musíte počítať s tým, že pri fúkaní viacerých kolies po sebe začne riadne kúriť a bude horúci. V praxi to asi až tak veľmi nehrozí, predsa len nejde o kompresor na profesionálne použitie do servisu. Čo ma príjemne prekvapilo, to bol samotný tvar. Vďaka absencii ostrých hrán a prítomnosti silikónového „poťahu“ sa Cycplus veľmi príjemne nosí v zadnom vrecku dresu, kde spoľahlivo drží aj na drsnejších trailoch. V porovnaní s pumpičkou som o ňom ani nevedel.

Hoci je ku kompresoru pribalené aj vodoodolné vrecko, ja sám som ho nikdy nepoužil a vozil kompresor len v silikónovom puzdre v drese. Pot mu, zdá sa, neprekáža a dokonca prežil bez ujmy aj 30-minútovú jazdu v totálnom lejaku.

Predlžovacia hadička je pekne tuhá, takže o jej životnosť by som sa vôbec neobával. Podobne aj všetky koncovky a redukcie sú vyrobené z mosadze, čo by malo byť zárukou dlhej životnosti. Cycplus AS2 Pro si poradil aj s pneumatikou auta, ktorú som skúšal dofúkať.

Jediné, na čo je krátky, je nahadzovanie bezdušových plášťov. Pokiaľ sa vám to nepodarí dielenskou pumpou, s Cycplusom to nebude o nič lepšie.


Plusy

 • kompaktné rozmery
 • rýchle fúkanie
 • praktický displej
 • vysoký maximálny tlak
 • prepínanie jednotiek psi/bar
 • nastavenie požadovaného koncového tlaku
 • dobre vyriešené redukcie
 • príslušenstvo v balení
 • USB-C nabíjací port

Mínusy

 • hlučnosť
 • zariadenie sa pri fúkaní viacerých kolies pomerne dosť zahrieva
 • absencia deklarovanej IP ochrany voči vode
 • vyššia cena

Cycplus AS2 Pro

Záverečné zhodnotenie - pre koho bude takéto zariadenie prínosné

Ak mám byť úprimný, fúkanie plášťa malou pumpou, ktorú vozím so sebou na biku, je pre mňa odjakživa otrava. Nehovoriac o defektoch na cestných kolesách, kde nafúkať plášť na vysoký tlak je občas nadľudský výkon. CO2 bombičky sú síce spratnejšie, no vďaka „jednorázovosti“ som si k nim nikdy akosi nenašiel cestu.

Oproti tomu Cycplus je radosť používať, pohodlne sa zmestí do dresu, batoha či podsedlovej kapsičky a na fúkanie kolesa stačí stlačiť jedno tlačidlo. Ak vám neprekáža, že budete musieť čas od času dobíjať o jedno zariadenie viac, tak nevidím žiadny iný dôvod, prečo by som sa niekedy chcel vrátiť ku klasickej pumpičke.

Samostatnou kapitolou je potom cena, ktorá nie je zrovna najnižšia. To už však nechám na vašom posúdení, či vám cena za tento komfort, univerzálnosť a presnosť príde zodpovedajúca.

Elektrickú minipumpu Cycplus AS2 PRO nájdete u nás na MTBIKER shope za cenu 109 €.
Zdroj fotografií: archív autora
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
bimjeam 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Výbava na výjazdy - hor sa za dobrodružstvom PR článok

Výbava na výjazdy - hor sa za dobrodružstvom

Každé správne dobrodružstvo však vyžaduje aj technickú prípravu. Čo by nemalo chýbať?
TrackHead - GPS lokátor a zabezpečenie vášho bicykla PR článok

TrackHead - GPS lokátor a zabezpečenie vášho bicykla

Ak zabezpečíš svoj bicykel trakerom od výrobcu JER, získaš oveľa viac, ako iba monitorovanie polohy bicykla. Čo všetko ponúka TrackHead, sa dozvieš v tomto článku.
Výbava na výjazdy - poteší aj pomôže PR článok

Výbava na výjazdy - poteší aj pomôže

Odniesť, opraviť či doplniť energiu. Drobnosti, ktoré dokážu potešiť, dokonca v správny moment pomôcť alebo uľahčiť jazdu. To znie celkom dobre, čo poviete?
keyboard_arrow_up