Kliknutím prejdeš na
rockmachine.sk
Reklama

Kellys Dubnický Maratón

8 komentárov

Radek Terifaj 31.05.2003   Kellys Maraton Reportaz

Ideme prvé stúpanie, na pulsmetru iba malá rezerva k mojej maximálke. Vpredu veľký prevodník... idem s ďaľšími tromi českými pretekármi. Na desiatom km prvé kvalitné blato. Bežíme i po rovine, ale ako som sa neskôr dozvedel, za nami ostával už zjazdný chodník...

 

Prvý deň v tomto týždni svieti slniečko. Usporiadatelia dali šancu každému, kto chcel využiť oteplenie na bajkovanie v okolí strážovských vrchov. Prihlásiť sa dalo ešte pol hodinu pred štartom. Do poslednej chvíle som čakal na známe mená v štartovom poli. Horák, Díte, Sulzbacher všeci traja z Cyklo Max Rock Machine, Vlado Oprenčák z Kellysu. Pretekári z CM RM sa štandardne objavujú na prvých miestach maratonov a tak prvýkrát dochádza ku konfrontácii, podľa môjho názoru najlepšieho slovenského maratonca, s českou špičkou. Už na 4 km mi táto štvorka uniká. Ideme prvé stúpanie, na pulsmetru iba malá rezerva k mojej maximálke. Vpredu veľký prevodník... idem s ďaľšími tromi českými pretekármi. Na desiatom km prvé kvalitné blato. Bežíme i po rovine, ale ako som sa neskôr dozvedel, za nami ostával už zjazdný chodník. Do našej skupiny pribudol na malú chvíľu Pavol Poljevka z Prievidze. Nasleduje klesanie, ale súperov nevnímam. Mám problém sám so sebou. Je to dnes šmyklavé. Prvá zmena oproti minulému ročníku je za Iliavkou. Tam sa púšťame po lúke až na asfaltku k Štyrom lipám a stúpame fakt moc rýchlo do osady Háj. To už chalani z Cykomaxu majú za sebou prvú súkromnú občerstvovačku. Štartovali iba s jednou flašou - bidonom (to je talianský výraz pre cykl. flašu a cyklista jej ani ináč nepovie).
V osade Háj, kde sa delia dlhá trasa od krátkej, je občerstvenie. Nestojíme. Berieme kelímky s ionťákom, dva glgy a zvyšné dva deci zahadzujem. Prečo to tak plnia? Rozmýšlam ekonomicky. Je fakt pekne. Ideálne počasie pre všetkých účastníkov. V skupine idem prvý - poznám zjazd do Ilavy, ale pick-up v protismere som nečakal. Dopadlo to dobre. Nadávame, ale komu... Som tu doma, ale na občerstvovačku do Poruby trošku blúdim i ja. Zasa nestojíme! Mám pripravené občerstvenie na kopci na asfaltke v stúpaní na Homôlku. Tu má osudný pomalý defekt Vlado Oprenčák idúci na štvrtom mieste. Sám hovoril, že na Horáka a Radka Díte by nemal, ale tretieho Sulzbachera chcel zneuctiť. Keď som sa rozprával s Martinom Horákom a Radkom Díte po preteku, v tento okamih si veľmi oddýchli. Ťažko prežívali spoluúčasť pre nich neznámej slovenskej maratonskej extatriedy. Nový trialový zjazdík do Dolnej Poruby sa organizátorom fakt vydaril. Blížim sa k stúpaniu na Baske. Pred sebou nikoho nevidím za sebou tiež nie. Bežne v tréningu jazdím tento kopec rýchlosťou 11-12./hod. Dnes som však k.o. Držím sa na bicykli, ale plížim sa. Rýchlosť nepresahuje 10km/hod. Čo robíte vy, keď ste v háji? Já dal gel, plížil sa ďalej a čakal, kedy zaberie. Som konečne hore a dúfam, že spatrím na lúkach na Trtávku súperov pred sebou. Naozaj tam boli, ale na rozdiel od vysokej, ktorá tam stála, oni mi unikali pred očami. Absolvujem vytúžený zjazd na ďaľšiu občerstvovačku. Musím zastaviť, stratil som bidon s ionťákom a bez pitia sa ísť nedá. Aj s tejto strany poznám stúpanie na Baske. Dnes to bola výhoda. Zaberajú gel, tyčinka a magnesium. Idem už podľa svojich predstáv a viem, že ma nikto nedorazí. Omšenie a nasledné stúpanie až na Kamenné vráta mám najazdené excelentne. Vlani som tu rozhodol o svojom víťazstve. Spájajú sa tu aj trasy a konečne môžem dnes nekoho obehnúť. Pretekári z krátkej trasy toho mali tiež plné zuby. Už tradične jazdím toto stúpanie na strednú pílu a až na posledných 200 metrov dávam malú. Cítim sa konečne výborne. Už bolo na čase. Všetci okolo mňa idú peši a já šlapem až na vrchol. Škoda, že moji súperi sú v tuto chvílu už pred cielom. A já musím ešte zjazdovať dolu. V cieli som siedmy. Dávam dve orosené desiny s kamarátmi, idem sa vyjazdiť, umyť a porozprávať so súpermi - kamarátmi. Veľa z nich kritizovala značenie trati. Já sa musim pridať. Značenie bolo, ale v zjazdoch tak na rýchlosť 15km/hod. nie na štyridsiatku. Vyhlásenie bolo, tombola tiež - jedno ani druhé radeji nekomentujem. Poriadatelmi spomínaná zábava sa nekonala. Ani ja som sám seba dnes neoslnil... Slniečko však aj o 19 hodine svieti a pivo v miestnom amfiku našťastie nedochádza... Za kvalitným značením a zábavou musíme ne štvrtý pretek Veloserie na krále Šumavy 24.5.2003.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

N/A 05.06.2003 (23:05)

Radek: nemal si HAC4 ? Na porovnanie zo sebou ... ( nie ze by som bol taky dobry

 
N/A 11.06.2003 (22:50)

Lubos, neviem co je HAC4?! Určite som vsak nemal formu! Soory pisem az teraz.

 
N/A 12.06.2003 (09:49)

HAC4 je ako Polar720, proste cyklocomputer s tepakom a vyskomerom ale vie preniest data do PC.
Formu si mozno nemal, lenze ak si to spravil za 5 hodin, tak to ja mozem len snivat

 
N/A 12.06.2003 (11:27)

aj som si myslel, ze to budu tie hodiny. pouzivam polar vyhradne na trenovanie. Na pretekoch nie. Tam by som pretocil vsetky doporucene hodnoty a to asi od startu az do ciela. Pouzivam aj merac kadencie /otacok kluk/ na cestaku. Dost to sledujem, ale na maratonoch sa drzim superov a pocitov z treningu. Ked sa chcem drzat vpredu fakt sa nemozem drzat tepovky a to tak prvych 30min. Neskor sa tiez musim ukludnit. Diky za komunikaciu a otazky. Do PC si nahravam treningy uz dva roky. Cau.

 
N/A 12.06.2003 (15:16)

Predbiehate sa tam vpredu aj v zjazdoch ? A co pady ?

 
N/A 18.06.2003 (14:52)

Luboš, vpredu jazdia ludia s rozumom. Moc sa nepredbiehame, skor pred zjazdom obehnes slabsieho zjazdara aby ti v zjazde nezavadzal. Chodi sa na istotu. Na istotu myslim tak, aby si neprerazil gumu. Na bajku padnem v sezone priemerne raz. Nechcem to zakriknut, tento rok som este nelezal. Vlani som si to vybral v Topolciankach a odvtedy mam pokoj. Asi budem aj na Duchonke, ale moc sa netesim. V predchadzajucich dvoch rocnikoch som bludil a nakonec ani jeden nedokoncil. Zabludil som aj minuly tyzden v Jedovnici u Brna z 10 miesta v dalsom preteku Veloserie. To je horsie ako pady. Skoncil som 198 hodinu a pol za prvym. Dovtedy sme isli spolocne resp. isiel som 150 m za prvymi deviatimi. Tak cau.

 
N/A 25.06.2003 (10:49)

brrr, znie to hrozivo ten report. normalne som sa pri tej predstave unavil maraton sa ide dopohody... ale kludne sa tam vpredu predbiehajte a fičte, mna sa to aj tak netyka, ja som v tej tretine obvykle a tam uz su mierne vody (=pohodicka)...

 
N/A 26.06.2003 (09:26)

No neviem ci ty v predu maju rozum. 96 km okolo 4:30 je trocha prehnane.Ale tak to chodi. Chcem sa spitat Rada ze ako casto jazdi|km| v tyzdni a ci jazdi aj cestne.?

 
Pridaj komentár