Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Okolo Sardínie - Sagan triumfoval aj vo 4. etape

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas Cannondale sa stal v piatok víťazom 4. etapy pretekov Okolo Sardínie a upevnil si vedenie v priebežnom poradí. Dvadsaťjedenočný Sagan na tomto podujatí triumfoval aj v 1. a 3. etape. Teraz sa presadil na trati z Lanusei do Oristana (174,2 km) v špurte pelotónu za 4:47:07 h a pred domácim Damianom Cunegom (Lampre - ISD) má v celkovej klasifikácii už 14-sekundový náskok.

"Dnešná etapa bola veľmi náročná. Mala päť ťažkých, dlhých kopcov a posledných tridsať kilometrov sa išlo už po rovine. Hneď od štartu ušla skupinka dvoch jazdcov, ktorí zvýšili náskok v polovici pretekov až na nejakých deväť minút. Náš tím udával jedno tempo. Na 51. kilometri bola prvý rýchlostná prémia, kde môj najväčší konkurent Cunego prešiel na tretej pozícii a v celkovom hodnotení stiahol môj náskok na tri sekundy. Bolo potrebné konať. Najskôr sme mali jazdiť na Gaurnieriho, ale náš športový riaditeľ dal pokyn jazdiť na mňa a stiahnuť spomínaných dvoch utečencov. Podarilo sa. Druhú rýchlostnú prémiu som bral už ja. Všetko sa pripravovalo na záverečný špurt, v ktorom som za výdatnej pomoci oddielových kolegov opäť triumfoval po skvelom dojazde. Radosť je neopísateľná. Verím, že v zajtrajšej poslednej etape si udržím pozíciu lídra, aj keď dojazd je do kopca,“ prezradil 21-ročný cyklista Peter Sagan pre svoju stránku http://www.saganpeter.com.
V sobotu je na Sardínii na programe posledná etapa, ktorá bude mať 174 km a povedie Oristana do Gesturu.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Sardínie:
4. etapa (Lanusei - Oristano, 174 km): 1. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale 4:47:07 h, 2. Manuel Belletti (Tal.) Colnago CSF Inox, 3. Roberto Ferrari (Tal.) Androni Giocattoli, 4. Francesco Masciarelli (Tal.) Astana, 5. Alessandro Petacchi (Tal.) Lampre-ISD, 6. Alexander Porsev (Rus.) Kaťuša - všetci čas ako víťaz
Poradie po štvrtej etape: 1. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale 18:03:43 h, 2. Damian Cunego (Tal.) Lampre-ISD +14 s, 3. Jose Rodolfo Serpa Perez (Kol.) Androni Giocattoli +16, 4. Emanuele Sella (Tal.) Androni Giocattoli +28,
5. Ben Hermans (Belg.) Team RadioShack +32, 6.Michele Scarponi (Tal.) Lampre-ISD +38.

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2023, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Horská časovka na Smrekovicu – porovnať sa s najlepšími

Reportáž: Horská časovka na Smrekovicu – porovnať sa s najlepšími

15. september už tradične patrí horskej časovke na Smrekovicu a po mojej minuloročnej premiére som nemohol chýbať na už 14. ročníku.
MTBIKER Novodubnický maratón 2023 - keď telo povie, že stačí

MTBIKER Novodubnický maratón 2023 - keď telo povie, že stačí

Človek prejde Alpy a má pocit, že lieta. Ale potom príde na domáci maratón a stále môže parádne „nakúpiť". Tak ako ja.
Video: L’Etape Slovakia 2023 - skoro pád, ale potom odmena play_arrow

Video: L’Etape Slovakia 2023 - skoro pád, ale potom odmena

Po prežití obrovskej „vlny” v úvode nasledovali len príjemné veci. Osobné rekordy, dobré watty a slušné umiestnenie. L’Etape Slovakia 2023 sa nám podaril.
keyboard_arrow_up