Zdroj: http://www.flickr.com/photos/teloro/3305969092/

Petacchi víťazom 2. etapy, Cavendish do ružového

Taliansky špecialista na záverečne špurty Alessandro Petacchi sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Alby do Parmy a merala 244 km. Cyklista tímu Lampre - ISD sa presadil v hromadnej koncovke pred Britom Markom Cavendishom a krajanom Manuelom Ballettim.

Cavendish z amerického zoskupenia HTC-Highroad, ktoré vyhralo sobotňajšiu tímovú časovku, sa vďaka druhému miestu stal novým lídrom pretekov. Z ružového dresu vyzliekol vďaka bonifikácii svojho tímového kolegu Marca Pinottiho.

Mužom dňa bol Nemec Sebastian Lang. Cyklista tímu Omega Pharma-Lotto v najdlhšej etape Gira 2011 unikol už po troch kilometroch a jeho atak sa skončil po 215 km. Jeho náskok sa v jednej chvíli blížil už k dvadsiatim minútam, potom sa začal zmenšovať. O víťazovi napokon aj napriek viacerým atakom rozhodla šprintérska koncovka. "Teší ma, že som získal ružový dres lídra. Petacchi je skvelý šprintér, ale v koncovke trikrát zmenil smer, čo sa nesmie. Rozhodcovia si to mali všimnúť,“ povedal po etape Cavendish.

Výsledky:
2. etapa (Alba - Parma, 244 km): 1. Alessandro Petacchi (Tal.) Lampre - ISD 5:45:40 h, 2. Mark Cavendish (V. Brit.) HTC-Highroad, 3. Manuel Belletti (Tal.) Colnago - CSF Inox, 4. Roberto Ferrari (Tal.) Androni Giocattoli, 5. Borut Bozic (Slovin.) Vacansoleil-DCM, 6. Davide Appollonio (Tal.) Sky Procycling, 7. Tyler Farrar (USA) Garmin, 8. Robert McEwen (Aus.) RadioShack, 9. Wouter Weylandt (Belg.) Leopard Treck, 10. Matteo Montaguti (Tal.) AG2R La Mondiale všetci rovnaký čas ako víťaz
Poradie po 2. etape: 1. Mark Cavendish (V. Brit.) HTC-Highroad 6:06:27 h, 2. Konstantin Sivcov (Biel.) HTC-Highroad, 3. Craig Lewis (USA) HTC-Highroad, 4. Marco Pinotti (Tal.) HTC-Highroad, 5. Lars Ytting Bak (Dán.) HTC-Highroad všetci +12 s, 6. Alessandro Petacchi (Tal.) Lampre - ISD +16, 7. Robert McEwen (Aus.) RadioShack, 8. Fumijuki Beppu (Jap.) RadioShack, 9. Jaroslav Popovyč (Ukr.) RadioShack, 10. Tiago Machado (Portug.) RadioShack všetci +22.

[Foto na úvode: http://www.flickr.com/photos/teloro/3305969092/]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Veľa toho nenajazdí, ale napriek tomu má bicykle za pár tisíc. Čo všetko má Andrej vo svojej historickej zbierke a ako sa k tomu dostal?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up