Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom kritéria v belgickom Aalste, keď v záverečnom súboji o prvenstvo zdolal domáceho jazdca Thomasa De Gendta a Španiela Haimara Zubeldiu. Na kritériu štartovali viacerí cyklisti, ktorí sa v predchádzajúcich týždňoch predstavili na Tour de France. Sagan absolvoval preteky v zelenom drese, ktorý získal za prvenstvo v bodovacej súťaži na Tour.

"Moje nohy boli po dojazde na Elyzejské polia do Paríža veľmi ťažké. Išiel som však dostatočne rýchlo. Vedel som, že musím v závere nasadiť k dlhému špurtu, posledných 300 m som išiel naozaj dobre," povedal v rozhovore pre Sporza Sagan. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas vybojoval 19. víťazstvo v roku 2012.