Zdroj: mathosh

Peter Sagan berie Kanadu ako prípravu na MS

Slovenský cyklista Peter Sagan má pred sebou záverečnú časť sezóny, ktorá by mala vyvrcholiť 23. septembra na majstrovstvách sveta v holandskom Valkenburgu. Ešte predtým ho však čaká pár jednorazových pretekov, najbližšie sa predstaví na podujatiach WorldTour v kanadských mestách Québec (7. septembra) a Montreal (9. septembra). Na oboch bude patriť k favoritom.

"Pretekaním sa môžem dostať do správneho rytmu. Preteky v Kanade budú dobré v rámci prípravy na majstrovstvá sveta," povedal Sagan v rozhovore pre belgické periodikum Sporza. Na svetovom šampionáte sa bude jazdiť aj na úsekoch, na ktorých sa pravidelne jazdia preteky Amstel Gold Race. Na trati budú aj stúpania na vrcholy Bemelerberg a Cauberg, na ktorom sa bude rozhodovať o dúhovom drese majstra sveta. "Mám s ním skúsenosť. Absolvoval som Amstel Gold dvakrát, poznám ten kopec. Ak všetko pôjde podľa predpokladov, bude rozhodovať preteky," doplnil pre Sporzu Sagan, podľa ktorého by mohli o titul majstra sveta bojovať predovšetkým Philippe Gilbert a Joaquím Rodriguez.

Vďaka Saganovým bodom vo svetovom rebríčku bude mať Slovensko možnosť postaviť na svetovom šampionáte až šesticu jazdcov. Pred rokom v Kodani bojovali v drese SR traja - okrem Sagana aj bratia Velitsovci. "Nemám veľa skúsenosti s jazdením v reprezentačnom drese, ale uvidíme, čo sa stane v pretekoch. Je však stále lepšie jazdiť v šestici ako v trojici," dodal Peter Sagan.

[Foto na úvode: mathosh]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up