Istotu MS majú Saganovci a Velitsovci, ostávajú 2 miesta

Istotu MS majú Saganovci a Velitsovci, ostávajú 2 miesta

Slovenskí cyklisti pôsobiaci v tímoch WorldTour Peter a Juraj Saganovci a Peter a Martin Velitsovci majú istotu pre preteky s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v talianskej Florencii (22. - 29. septembra).

V Toskánsku budú s nimi v tíme v záverečný deň šampionátu aj ďalší dvaja jazdci. O voľné miesta sa bude uchádzať štvorica Maroš Kováč, Matej Jurčo, Patrik Tybor a Marek Čanecký. "Oficiálne sme uzatvorili zoznam ôsmich ľudí, z ktorých šesť bude cestovať do Talianska. Ak nerátame nešťastnú možnosť zranenia, naši jazdci ProTour sú jasní. Rozhodovať o dvoch miestach do tímu budú vrchárske kvality a hlavne aktuálna forma, ktorú budú mať adepti tesne pred štartom majstrovstiev sveta. Budem ich pozorne sledovať," povedal pre špecializovaný web cycling-info.sk Ján Valach, ktorý bude na šampionáte v pozícii trénera slovenskej reprezentácie.

V časovke jednotlivcov elite mužov sa predstavia Peter Velits a Matej Jurčo. "Som rád, že Peter Velits chce ísť časovku a verím, že sa mu jeho jazda konečne podarí podľa predstáv. O druhú miestenku zo strany jazdcov v Pro tímoch nebol veľký záujem, takže som sa dohodol s Matejom Jurčom. Vlani išiel veľmi dobre, forma mu stúpa. Nie je dôvod mu neveriť," dodal pre cycling-info.sk Ján Valach.

Slovensko môže po vlaňajšej absencii opäť postaviť aj cyklistov do 23 rokov. Výber urobia tréneri z mladíkov pôsobiacich v Dukle Trenčín Trek. Na štarte MS by sa mali objaviť aj traja juniori a premiérovo aj talentovaná Tereza Medveďová. Slovenskému tímu bude podobne ako vlani pri zabezpečení majstrovstiev sveta pomáhať tím Cannondale, ktorý poskytne okrem maséra Maroša Hlada aj dvoch mechanikov a autobus. Vedúcim výpravy bude Ladislav Velits.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2023, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Spoločné majstrovstvá SR a ČR v Tlmačoch - poslednýkrát s Petrom

Pozvánka: Spoločné majstrovstvá SR a ČR v Tlmačoch - poslednýkrát s Petrom

Tohtoročné národné majstrovstvá sa uskutočnia na Slovensku v Tlmačoch a chýbať nebude ani Peter Sagan.
Okolo slovenských regiónov: Myjavsko - jarná klasika ako vyšitá

Okolo slovenských regiónov: Myjavsko - jarná klasika ako vyšitá

Previezť sa krajinou ovocných sadov, kopcov a osamelých domcov? Navštívte okolie Myjavy. Ak by som mal z celého Slovenska vybrať jeden región ako stvorený pre jarnú klasiku, voľba by bola jasná.
Video: Aké je to stáť na štarte so Saganom? MS v ebikoch play_arrow

Video: Aké je to stáť na štarte so Saganom? MS v ebikoch

S Peťom Saganom nestojíte na štarte každý deň. Aké to je, keď s ním máte pretekať na majstrovstvách sveta v elektrických bicykloch?
keyboard_arrow_up