Zdroj: mathosh

Prvá etapa World Tour na Slovensku povedie cez Oravu a Liptov

Historicky prvá etapa cyklistickej World Tour, ktorá povedie územím Slovenska, sa začne vo štvrtok 7. augusta v Zakopanom a po 178 km vyvrcholí na Štrbskom Plese. Pelotón pretekov Okolo Poľska premiérovo zavíta na slovenské cesty na Orave, kde pôjde cez Suchú Horu, Oravice, Blatnú, kde bude horská prémia, Zuberec a cez horskú prémiu Huty sa dostane na Liptov.

Cyklistov tam čakajú rýchlostné prémie pred liptovskomikulášskou Tatralandiou a Liptovským Hrádkom pred príchodom na okruh v okolí Tatranskej Štrby, ktorý absolvujú dvakrát. Po skončení druhého okruhu sa vyberú na Štrbské Pleso.Definitívnu dohodu o organizácii podpísali v utorok v Krakove. Pod končiarmi Vysokých Tatier vyvrcholí piata etapa podujatia. "Chceme ukázať, že Poľsko a Slovensko dokážu zorganizovať podujatia na vysokej úrovni. Na slovenskej strane budú jazdci čeliť Vysokým Tatrám. Bude to veľmi zaujímavá fáza pretekov," uviedol na webe podujatia jeho generálny riaditeľ Czeslaw Lang. Trasu 5. etapy Okolo Poľska predstavili organizátori s pomocou videoprezentácie. Ďalší itinerár bude známy 20. marca po prezentácii vo Varšave.

Vďaka pretekom Okolo Poľska dostane Slovensko možnosť prezentovať sa miliónom divákov pri televíznych obrazovkách.

[Foto na úvode: mathosh ]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2023, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Okolo slovenských regiónov: Orava - môj najmilší región

Okolo slovenských regiónov: Orava - môj najmilší región

Orava sa radí medzi moje najobľúbenejšie cykloregióny, ak nie je úplne najobľúbenejšia. Čo sa mňa týka, už to tu mám pomerne dobre zjazdené, no niektoré miesta som nenavštívil a jedným z cieľov tohto výjazdu bolo aj obísť celú Oravskú priehradu.
Tip na výlet: Strážovské vrchy a okolie na žiletke

Tip na výlet: Strážovské vrchy a okolie na žiletke

Pred pár rokmi som sa priženil do regiónu Horná Nitra, kde som viac-menej automaticky začal preskúmavať miestne „lokálky”.
Európsky týždeň mobility – koľko CO2 ušetríš ty?

Európsky týždeň mobility – koľko CO2 ušetríš ty?

MHD je na prepravu mestom takmer ideálna. Čo však skúsiť bicykel a niečo vyhrať?
keyboard_arrow_up