Slovenská reprezentácia MTB cez víkend závodila vo francúzskom Méribe

Slovenská reprezentácia MTB cez víkend závodila vo francúzskom Méribe

Švajčiari Nino Schurter a Jolanda Neffová sa stali víťazmi nedeľňajších súťaží v elitnej kategórii mužov a žien v cross country na pretekoch Svetového pohára horských cyklistov vo francúzskom stredisku Méribel. Kým Neffová sa po záverečných pretekoch SP v sezóne stala víťazkou celkového hodnotenia, Schurter skončil druhý za v nedeľu druhým Francúzom Julienom Absalonom.

V Méribel štartovali aj Slováci - Janka Keseg Števková skončila na 35. mieste, Michal Lami na 37. pozícii a Martina Haringa klasifikovali na 92. priečke.

Preteky Svetového pohára v horskej cyklistike - Méribel (Fr.):

CROSS COUNTRY


Muži - elite: 1. Nino Schurter (Švaj.) 1:33:06 h, 2. Julien Absalon (Fr.) +13 s, 3. Manuel Fumic (Nem.) +37, ... 37. Michal Lami +7:17 min, 92. Martin Haring (obaja SR) predstihnutý o kolo

Ženy - elite: 1. Jolanda Neffová (Švaj.) 1:36:19 h, 2. Gunn-Rita Dahleová Flesjaová (Nór.) +14 s, 3. Pauline Ferrandová Prevotová (Fr.) +54, ... 35. Janka Keseg Števková (SR) +12:12 min

Muži - do 23 rokov: 1. Jordan Sarrou (Fr.) 1:21:31 h

Ženy - do 23 rokov: 1. Helen Grobertová (Nem.) 1:23:52 h

Konečné poradie SP:
Muži - elite: 1. Julien Absalon (Fr.) 1490 bodov, 2. Nino Schurter (Švaj.) 1330, 3. Daniel McDonnell (Aus.) 970, ... 29. Michal Lami 260, 120. Martin Haring (obaja SR) 10

Ženy - elite: 1. Jolanda Neffová (Švaj.) 1300 bodov, 2. Catharine Pendrelová (Kan.) 940, 3. Tanja Žakeljová (Slovin.) 856, ... 29. Janka Keseg Števková (SR) 234

Muži - do 23 rokov: 1. Jordan Sarrou (Fr.) 570 bodov

Ženy - do 23 rokov: 1. Jana Belomojnová (Ukr.) 400 bodov
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Dobrá Voda - stred trnavského MTB vesmíru

Tip na výlet: Dobrá Voda - stred trnavského MTB vesmíru

Ak sa niekam z Trnavy presúvať autom s naloženými bikami, tak práve Dobrá Voda je správne miesto. Na svoje si príde biker, ale aj rodina na cyklovýlete.
Tip na výlet: Zo Štrby domov na gravel bicykli

Tip na výlet: Zo Štrby domov na gravel bicykli

Všetko to začalo po úspešnom dokončení celodenného tripu okolo Neziderského jazera. Plán na viacdňový výlet sa v našej partii spomínal už dlho, ale teraz zocelených po zvládnutí výjazdu nad 185 km nás už nič nemohlo odradiť.
Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
keyboard_arrow_up