Michal Lami vyhral etapové závody v Malajzií

Michal Lami vyhral etapové závody v Malajzií

Michal Lami výborne zvládol 6 náročných etáp v ťažkých podmienkach a silnej medzinárodnej konkurencii. Spolu s ďalšími Slovenskými reprezentantmi sa výborne umiestnili a získali dôležité UCI body do olympijskej klasifikácie.

Predposledná etapa


17. 10. 2014 bola na programe predposledná etapa, ktorá mala parametre cross-country pretekov. Pretekalo sa na technicky aj fyzicky náročnom 4,5 km dlhom okruhu, ktorý pretekári absolvovali 6 krát. Etapa bola z pohľadu opätovného návratu Michala Lami do žltého dresu vedúceho jazdca celkovej klasifikácie rozhodujúca. Tímová taktika bola jasná, Michalovi okruh veľmi sadol a keďže je reálne technicky lepším pretekárom ako Nemec Platt, rozhodol sa od začiatku pretekov diktovať maximálne tempo, ktoré Nemecký pretekár dokázal zvládnuť len prvé 3 ohruhy. V nájazde do piateho okruhu si Michal vybudoval cca 30 sekundový náskok pred Švajčiarom Gigerom (priebežne tretím jazdcom celkovek klasifikácie) a minútový náskok pred Plattom. Bolo evidentné, že Giger chcel Plattovi pomôcť k zmenšeniu časovej straty na nášho pretekára. Platt však nedokázal zrýchliť, preto sa počas predposledného okruhu od neho Giger odpútal a na vjazde do záverečného okruhu doskočil nášho pretekára. Pre Slovenskú reprezentáciu napokon predposledné preteky dopadli veľmi dobre. Hoci sa Michalovi nepodarilo zvíťaziť ani v tejto etape (skončil opäť druhý so stratov 4 sekúnd na Gigera), časom 1:11:18 si pred záverečnou etapou vybudoval pred Nemcom Plattom 1 minútu aj 15 sekundový náskok a vrátil sa do žltého dresu celkového lídra. S nástrahami predposlednej etapy sa veľmi pekne vysporiadal aj Martin Haring, ktorý finišoval na peknom 7. mieste časom 1:14:23 a udržal si priebežné celkové 4. miesto s náskokom cca 2 minúty pred Japonským pretekárom Yamamotom. František Lami obsadil časom 1:24:08 30. miesto. Pre Františka sú tieto etapové preteky veľmi dobrou skúsenosťou a školou ďalšieho športového napredovania.

Posledný etapový pretek


V dnešnej záverečnej etape, ktorá sa konala 18. 10. 2014 na krátkom 1,3 km okruhu v lokalite Legenda park prístavného mestečka Kuah sme pre Slovenskú reprezentáciu boli svedkami veľmi dramatického priebehu pretekov. Michal Lami mal pred druhým jazdcom celkovej klasifikácie viac ako minútový náskok, dobre odštartoval a v prvom s 11-tich okruhov bol v čele pretekov. Žiaľ v druhom okruhu mal technické problémy s padajúcou reťazou, čím stratil kontakt s vedúcou skupinou pretekárov, v ktorej udávali tempo traja Dánski reprezentanti, na našu veľkú škodu sa s nimi udržal aj Nemec Platt (druhý z celkového poradia). V piatom okruhu mal Platt na Michala náskok už takmer 40 sekúnd a začínali sme sa obávať straty celkového prvenstva. Našťastie sa Michal nepoddal a nakoniec v etape skončil na 8. mieste, ale čo je najdôležitejšie, s takmer 40 sekundovým náskokom sa stal celkovým víťazom pretekov. Dnes podal veľmi pekný športový výkon aj Martin Haring, ktorý obsadil 7. miesto a udržal si 4. miesto v celkovej klasifikácií. Fratišek Lami bol na základe pravidla 80% odvolaný z trate tri okruhy pred cieľom.

Predchádzajúce etapy


O predchádzajúcich etapách sa môžete dozvedieť viac v článku Slovenská reprezentácia MTB úspešne zbiera UCI body v Malajzii

UCI body


Slovenská reprezentácia v horskej cyklistike si z Malajzie priviezla 135 cenných UCI bodov do olympijskej klasifikácie.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up19thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Východ slnka na Čarnej hure s pokračovaním do Prešova

Východ slnka na Čarnej hure s pokračovaním do Prešova

Na všedné výjazdy sa pomerne rýchlo zabudne, no niektoré, tie z kategórie „epických“, nám ostanú v pamäti. Jeden z takých výjazdov som absolvoval jedno piatkové októbrové ráno.
Tip na výlet: Okolo Magury – verzia „cez dediny”

Tip na výlet: Okolo Magury – verzia „cez dediny”

Môj obľúbený okruh, peknými dolinami a oficiálnymi cyklotrasami. Teda väčšinou…
keyboard_arrow_up