Sagan zhodnotil sezónu 2014 aj prestup do Tinkoff-Saxo: Tiňkov ma zobral ako lídra, nie pomocníka

Sagan zhodnotil sezónu 2014 aj prestup do Tinkoff-Saxo: Tiňkov ma zobral ako lídra, nie pomocníka

Sagan nie je spokojný s výsledkami, ktoré dosiahol vo svojej poslednej sezóne v tíme Cannondale. Najviac si cení zelený dres z Tour de France. V roku 2014 vyhral sedem pretekov - majstrovstvá Slovenska, etapy na Okolo Švajčiarska, Okolo Kalifornie, Tri dni De Panne-Koksijde, Tirreno - Adriatico a Okolo Ománu i klasiku E3 Harelbeke. V júli na Tour de France tretí raz za sebou vyhral bodovaciu súťaž. K prvenstvám pridal aj desať druhých a sedem tretích miest. Dvadsaťštyriročný Žilinčan pripúšťa, že sa dopustil viacerých chýb. Prečítajte si jeho vlastné hodnotenie.

"Sezóny sú dobré aj zlé, tento rok som mal jednu z tých horších. Urobím všetko pre to, aby som v ďalšom roku mohol byť opäť lepší," povedal Sagan počas pondelňajšej návštevy trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën. Od 1. januára mení po piatich rokoch dres, pracovať bude pre žlto-modré farby Tinkoff-Saxo, aj keď záujem o jeho služby mali aj iné tímy. "Nekomunikoval som len so Saxom, ale aj s inými tímami, nakoniec sme sa rozhodli ísť touto cestou. Nešlo len o peniaze, ale napríklad aj o veľkú osobnosť cyklistiky Bjarneho Riisa, je pre mňa veľká česť s ním spolupracovať," povedal Sagan, ktorý sa len v nedeľu vrátil z Japonska a na Slovensku pobudne iba tri dni. S novým tímom sa zatiaľ nepozná, prvá príležitosť bude počas nadchádzajúceho sústredenia, súčasťou ktorého bude aj výstup na Kilimandžáro. "Tinkoff ma zobral na úlohu lídra, nie pomocníka," povedal o svojich očakávaniach v novom tíme. O cieľoch zatiaľ hovoriť nechcel, to bude podľa neho možné až po prvých sústredeniach a konzultáciách. S Olegom Tiňkovom sa stretol tento rok asi trikrát, ale vždy bol čas len na pozdrav. K osobnosti tohto ruského milionára sa vyjadril diplomaticky. "Každý sme nejaká povaha a vždy sa musí nájsť nejaký kompromis pre spoluprácu," povedal najlepší slovenský cyklista.

Rodák zo Žiliny Peter Sagan je v profesionálnom pelotóne od roku 2010. Svoju kariéru vo veľkej cyklistike doteraz spájal s tímom Cannondale, ktorý bol v minulosti známy aj pod názvom Liquigas. V roku 2009 ho testoval vtedajší Quick Step, ale rozhodol sa ho neangažovať. Sagan je trojnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France, na slávnych pretekoch vyhral za tri roky štyri etapy. Na Vuelte si vybojoval štvornásobný majster SR tri prvenstvá, medzi jeho úspechy patria aj triumfy na Okolo Sardínie 2011 a Okolo Poľska 2011, Gent - Wevelgem 2013, Brabantský šíp 2013, GP Montreal 2013 či E3 Harelbeke 2014.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Čo so starým MTB z povaly alebo ako na low cost gravel?

Čo so starým MTB z povaly alebo ako na low cost gravel?

Už ste niekedy objavili staré MTB-čko a rozmýšľali, čo s ním? Vyhodiť, darovať, predať, zabaviť sa? Rozhodne sa zabaviť! Čo však s bicyklami, ktoré sa zdajú byť už veľmi dávno technologicky prežité?
Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Ako sa so starým cesťáčikom vrátiť späť v čase?

Ako sa so starým cesťáčikom vrátiť späť v čase?

Na začiatku som bol zvedavý, či dokáže starý bicykel vykúzliť toľko radosti ako nový. Výsledok niekoľkomesačnej snahy a zháňania tých pravých komponentov stál naozaj zato...
keyboard_arrow_up