Tip na výlet: Veľká Javorina - Parádny výjazd za západom slnka

Tip na výlet: Veľká Javorina - Parádny výjazd za západom slnka

Začínam v Starej Turej, kde sa dá dobre zaparkovať auto a na vrchol Veľkej Javoriny je to iba približne 13 km. Cestou je dobrý asfalt a množstvo výhľadov, takže ak sa chcete kochať prírodou, príležitostí budete mať viacero. Výjazd som absolvoval v rámci testovania žiletky ROAD RACING 1300 od Rock Machine s elektronickým radením Shimano Ultegra 6870 Di2 2x11.

Značenie až na vrchol je prehľadné a už z centra Starej Turej ukazujú správnu cestu. Pár metrov za mestečkom sa objavia prvé výhľady na krajinu a vidieť aj vrchol Veľkej Javoriny (kopec s vysielačom).

Po chvíľke ide cesta do lesa, začne sa kľukatiť a ostrejšie dvíhať a stúpanie dosiahne miestami až 14%. Stúpanie však má aj svoju výhodu, pretože na vrchol sa dostanete raz dva . Ponáhľam sa na západ slnka, ale časté zastavovanie kvôli fotografovaniu mi veľmi neprospieva a nohy nejdú až tak dobre.Na pár miestach sa dá vyskúšať aj maximálka .Ani to dlho netrvalo a už som pri parkovisku, kde je vidieť vrchol a chatu v ktorej sa dá kúpiť niečo pod zub aj na pitie. Chata je pekne zrekonštruovaná a dá sa v nej aj nocovať.ROAD RACING 1300 od Rock Machine


Pohodlné elektrické radenie Shimano Ultegra 6870 Di2, karbónový rám a cena okolo €2500. Viac o žiletke na http://www.rockmachine.sk/kolekcia/road-racing-1300/. Celý test bude uverejnený začiatkom septembra.

Na vrchole s výhľadom na západ slnka smerom na Česko. Jednoducho paráda!


MapaOnline mapa a GPX na http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/145639/slavo-vyjazd-na-velku-javorinu-zo-mtb-sucho-26km-1h-705m.html
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Poďte s nami na výjazd do oblasti, kde má cyklistika bohatú tradíciu a kde vás čakajú parádne stúpania, výhľady a cesty mimo veľkú premávku.
Tip na výlet: Viszlát v Komárne! ... alebo dole Váhom na bicykli

Tip na výlet: Viszlát v Komárne! ... alebo dole Váhom na bicykli

Severoslovák si povie – južné Slovensko na bicykli? Čo tam? Prečo? Ale ako by porotca z jednej nemenovanej talentovej súťaže povedal – „neskúsiš, nevieš...“ A tak som skúsil a už viem. A ako by Adam Ďurica povedal – Ja nééé-ľu-tu-jem!
Video: Na bicykli do MTBIKER centra - do Hrádku bez áut play_arrow

Video: Na bicykli do MTBIKER centra - do Hrádku bez áut

Ako sa dostať do predajne v Hrádku pohodlne na bicykli, ako sa vyhnúť veľkej premávke a aké pekné miesta je možné vidieť po ceste?
keyboard_arrow_up