Zdroj: Facebook: Peter Sagan

Nádherný rok po každej stránke, vraví Peter Sagan

Od zisku titulu majstra sveta v Richmonde uplynuli tri mesiace a odvtedy zbiera jedno ocenenie za druhým. Doma aj v zahraničí, od odborníkov či fanúšikov, v reálnej prítomnosti či na internete. Najnovšie cyklistovi Petrovi Saganovi (25) pribudol do zbierky druhý výročný titul v ankete KŠR o najlepšieho športovca Slovenska.

"Bol to nádherný rok po každej stránke - športovej aj súkromnej. Obhajoba zeleného dresu na Tour de France, majster sveta a svadba s milovanou Katkou. Stihli sme aj krátku dovolenku,“ bilancoval Peter Sagan v rozhovore pre denník Pravda.

Saganov rok 2015 nebol len o víťazstvách, ale spočiatku v drese nového zamestnávateľa Tinkoff-Saxo (momentálne už len Tinkoff) aj o nenaplnených ambíciách v jarných klasikách. Potom však prišlo nečakané víťazstvo na pretekoch Okolo Kalifornie, skvelé výkony na Tour de France umocnené piatimi druhými miestami v etapách a štvrtým ziskom zeleného trička pre víťaza súťaže aktivity, trochu smoly pri zrážke s bezohľadným motorkárom na Vuelte a napokon triumfálny záver po sólojazde na MS v Richmonde. "Je to stále skvelý pocit, pretože majstrom sveta môže byť len jeden. Či sa zmenil môj život? Určite to je a bude ešte o väčšej zodpovednosti, pretože teraz sa budú na mňa upierať všetky oči, predovšetkým odborníkov a kritikov,“ pokračoval Sagan.

Víťaz chýbal na utorkovej slávnosti vyhlasovania najlepších športovcov v novostavbe Slovenského národného divadla v Bratislave. Saganov otec Ľubomír syna ospravedlnil, že na Slovensku sa zastavil len na krátky čas a v predvianočnom čase dal prednosť rodine. "Má veľa povinností, o pár dní ho čaká ďalšie vyhlasovanie,“ povedal Sagan st. zjavne narážajúc na galavečer cyklistov, ktorý sa uskutoční 28. decembra. "Každé ocenenie je príjemné a povzbudí do ďalšej práce. Je to pocta. Ďakujem za všetky hlasy, ktoré som dostal,“ dodal Peter Sagan pre Pravdu.

[Foto na úvode: Facebook: Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Profesionál vs. amatér - súboj v stúpaní a pokus o Saganov KOM

Profesionál vs. amatér - súboj v stúpaní a pokus o Saganov KOM

Chcete vedieť, čo znamená skutočný "profi level"? Vo videu a článku to uvidíte čierne na bielom, dozviete sa zaujímavé informácie od Tomáša Višňovského a ešte sa možno dobre zabavíte. Tak si poďte dať s nami do tela...
keyboard_arrow_up