Reportáž: DownMall Tour Bratislava - atmosféra, ktorú sa oplatilo zažiť

Reportáž: DownMall Tour Bratislava - atmosféra, ktorú sa oplatilo zažiť

Čím lepším začať sezónu ako super akciou v nákupnom stredisku. Samozrejme, nemyslíme akcie pre nákupných maniakov, ale poriadnu dávku adrenalínu v podobe pretekov v nákupnom stredisku v Bratislave, ktoré hostilo historicky prvý pretek série DownMall Tour na Slovensku.

Trať


V stiesnených podmienkach nákupného centra organizátori využili potenciál miesta na 100%.


Autori fotografií: adamoliva89, Dzejkob511 a Henry33.V štyroch podlažiach bolo na jazdcov pripravených veľa prekážok. Hneď po štarte čakal jazdcov prejazd eskalátorom, nasledovala ľavotočivá zákruta, po ktorej bolo treba poriadne šliapnuť do pedálov, pretože nasledovala rovinka. Na rad prichádza prvý drop a následne veľký dirtový skok. Novinkou, ktorú bolo možné vidieť zatiaľ len v Bratislave, bol výšľap eskalátormi, ktorý preveril fyzickú pripravenosť pretekárov.Po výšľape sa dostávame do záverečnej časti trate, ktorá je zakončená finálnym dropom.

Úderom 14. hodiny sa začali tréningy a bolo jasné, že každá chybička na trati bude znamenať veľkú časovú stratu v cieli. Trať bola vhodná najmä pre fourcrossarov a bikrosarov. Na štartovej listine nechýbal majster sveta a účastník olympijských hier Michal Prokop, alebo majster sveta vo 4X Tomáš Slavík a mnoho ďalších známych mien z 4X a zjazdových pretekov. Po tréningu nasledovali dve kvalifikačné kolá, ktoré rozhodli o Top 10 postupujúcich do záverečného finále. Prvé kvalifikačné kolo vyhral fourcrossar z južných Čiech - Jakub Říha, s časom 27,07 s, nasledovaný Mikim Nevrklou a Tomášom Slavíkom. V druhom kvalifikačnom súboji si poradie poprední jazdci vymenili, do finále z prvého miesta nastupoval Miki Nevrkla s časom 26,56 s, na druhom mieste skončil už zmieňovaný Jakub Říha, a na treťom mieste vymenil Tomáša Slavíka jeho menovec, rakúsky jazdec - Hannes Slavik. Takže bolo jasné, že finále bude naozaj veľké a časy sa budú zrýchľovať. Veľké, znamená naozaj veľké, štyri podlažia plné divákov, ktorí búrlivo podporujú všetkých jazdcov a nákupné stredisko sa pomaly začína otriasať v základoch. Toto je atmosféra, ktorá nejde úplne popísať, musíte to jednoducho zažiť.Samostatné finále trvá necelých 20 minút. Na štarte je Tomáš Slavík, ktorý ide neskutočné bomby a v cieli to znamená najrýchlejší čas a Tomáš sa dostáva na 1. miesto. Ďalej štartuje jeho rakúsky menovec Hannes Slavík, ktorý predviedol ešte lepšiu jazdu a Tomáša zosadzuje z 1. miesta. Na štarte sa nachádzajú už len dvaja najrýchlejší jazdci z predchádzajúcich kôl, prvý štartuje Jakub Říha, ktorému trať naozaj sadla a čas je neuveriteľný, pod 26 sekúnd! Na trať vyráža posledný jazdec Miki Nevrkla, tiež predvádza solídnu jazdu, ale na prvého Jakuba Říhu to nestačí, Miki Nevrkla skončil na druhom mieste.

Poradie DownMall Tour, Bratislava (13.2. 2016)


 1. Jakub Říha
 2. Miki Nevrkla
 3. Hannes Slavík
 4. Tomáš Slavík

Medzi kvalifikačnými kolami bol pre divákov pripravený BMX a MTB freestyle contest. „Relativne bežné triky“ sa postupne nahradzovali šialenosťami. Videli sme radu backflipov, dokonca frontflip a veľa rôznych motaníc.Výsledky BMX


 1. Vilibald Vitek
 2. David Janáč
 3. Michal Kovačovič
 4. Matej Kotona


Výsledky MTB


 1. Tomáš Zejda
 2. Tamás Márk Gargya
 3. Damjan Siřiski
 4. Patrik Gažo

report_problem Našiel si v texte chybu?
adamoliva89 (Adam Oliva)
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: SPEN #4 - majstrovstvá Slovenska v endure 2022

Reportáž: SPEN #4 - majstrovstvá Slovenska v endure 2022

Posledné kolo slovenského pohára v endure sa konalo na trailoch v Bratislave. Tieto preteky boli zároveň aj MSR a taktiež sa vyhlasovali celkoví víťazi SPEN 2022.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Už niekoľko rokov organizátorov Detskej tour Petra Sagana obchádza zlé počasie, v čo dúfali všetci účastníci aj vo finále v Žiline.
Reportáž: Raslavický pedál 2022 alebo zablatiť sa na konci sezóny

Reportáž: Raslavický pedál 2022 alebo zablatiť sa na konci sezóny

V nedeľu 11. septembra sa v obci Raslavice neďaleko Prešova konal štvrtý ročník tohto MTB maratónu a keďže som doteraz absolvoval všetky ročníky, rozhodol som sa, že nesmiem chýbať ani teraz.
keyboard_arrow_up