Reportáž: DownMall Tour Bratislava - atmosféra, ktorú sa oplatilo zažiť

Reportáž: DownMall Tour Bratislava - atmosféra, ktorú sa oplatilo zažiť

1111 komentárov

adamoliva89 15.02.2016 80 fotografií   Tomas Slavik Bmx Slovensko Bratislava Reportaz Downhill

Čím lepším začať sezónu ako super akciou v nákupnom stredisku. Samozrejme, nemyslíme akcie pre nákupných maniakov, ale poriadnu dávku adrenalínu v podobe pretekov v nákupnom stredisku v Bratislave, ktoré hostilo historicky prvý pretek série DownMall Tour na Slovensku.

 

Trať


V stiesnených podmienkach nákupného centra organizátori využili potenciál miesta na 100%.


Autori fotografií: adamoliva89, Dzejkob511 a Henry33.V štyroch podlažiach bolo na jazdcov pripravených veľa prekážok. Hneď po štarte čakal jazdcov prejazd eskalátorom, nasledovala ľavotočivá zákruta, po ktorej bolo treba poriadne šliapnuť do pedálov, pretože nasledovala rovinka. Na rad prichádza prvý drop a následne veľký dirtový skok. Novinkou, ktorú bolo možné vidieť zatiaľ len v Bratislave, bol výšľap eskalátormi, ktorý preveril fyzickú pripravenosť pretekárov.Po výšľape sa dostávame do záverečnej časti trate, ktorá je zakončená finálnym dropom.

Úderom 14. hodiny sa začali tréningy a bolo jasné, že každá chybička na trati bude znamenať veľkú časovú stratu v cieli. Trať bola vhodná najmä pre fourcrossarov a bikrosarov. Na štartovej listine nechýbal majster sveta a účastník olympijských hier Michal Prokop, alebo majster sveta vo 4X Tomáš Slavík a mnoho ďalších známych mien z 4X a zjazdových pretekov. Po tréningu nasledovali dve kvalifikačné kolá, ktoré rozhodli o Top 10 postupujúcich do záverečného finále. Prvé kvalifikačné kolo vyhral fourcrossar z južných Čiech - Jakub Říha, s časom 27,07 s, nasledovaný Mikim Nevrklou a Tomášom Slavíkom. V druhom kvalifikačnom súboji si poradie poprední jazdci vymenili, do finále z prvého miesta nastupoval Miki Nevrkla s časom 26,56 s, na druhom mieste skončil už zmieňovaný Jakub Říha, a na treťom mieste vymenil Tomáša Slavíka jeho menovec, rakúsky jazdec - Hannes Slavik. Takže bolo jasné, že finále bude naozaj veľké a časy sa budú zrýchľovať. Veľké, znamená naozaj veľké, štyri podlažia plné divákov, ktorí búrlivo podporujú všetkých jazdcov a nákupné stredisko sa pomaly začína otriasať v základoch. Toto je atmosféra, ktorá nejde úplne popísať, musíte to jednoducho zažiť.Samostatné finále trvá necelých 20 minút. Na štarte je Tomáš Slavík, ktorý ide neskutočné bomby a v cieli to znamená najrýchlejší čas a Tomáš sa dostáva na 1. miesto. Ďalej štartuje jeho rakúsky menovec Hannes Slavík, ktorý predviedol ešte lepšiu jazdu a Tomáša zosadzuje z 1. miesta. Na štarte sa nachádzajú už len dvaja najrýchlejší jazdci z predchádzajúcich kôl, prvý štartuje Jakub Říha, ktorému trať naozaj sadla a čas je neuveriteľný, pod 26 sekúnd! Na trať vyráža posledný jazdec Miki Nevrkla, tiež predvádza solídnu jazdu, ale na prvého Jakuba Říhu to nestačí, Miki Nevrkla skončil na druhom mieste.

Poradie DownMall Tour, Bratislava (13.2. 2016)


 1. Jakub Říha
 2. Miki Nevrkla
 3. Hannes Slavík
 4. Tomáš Slavík

Medzi kvalifikačnými kolami bol pre divákov pripravený BMX a MTB freestyle contest. „Relativne bežné triky“ sa postupne nahradzovali šialenosťami. Videli sme radu backflipov, dokonca frontflip a veľa rôznych motaníc.Výsledky BMX


 1. Vilibald Vitek
 2. David Janáč
 3. Michal Kovačovič
 4. Matej Kotona


Výsledky MTB


 1. Tomáš Zejda
 2. Tamás Márk Gargya
 3. Damjan Siřiski
 4. Patrik Gažo

 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Chrániče)

Komentáre

iron.hide 15.02.2016 (17:55)

0


na tom uphille na eskalatore aj niekto tlacil, ci vsetci vladali?

 
iron.hide iron.hide 15.02.2016 (17:59)

0


aha nic, uz som si pozrel galeriu

 
Henry33 iron.hide 15.02.2016 (18:01)

0


v treningu tlacili nakolko sli za sebou velmi tesne , v ostrej jazde vsetci dali bez problemov aspon prvych 15 urcite

 
Henry33 15.02.2016 (22:13)

0


Uz som to nestihol do vydania clanku, tu je posledne video z hlavneho eventu :
https://youtu.be/wMkzGUToeL0

 
matvej11 16.02.2016 (08:40)

0


atmosfera bola super mozem potvrdit. skoda stiesnenych priestorov vela ludi to urcite odradilo, niekde sa nedalo ani prejst. vedel by som si to predstavit napriklad v Bory mall kde by tento zazitok mohlo sledovat podstatne viac ludi.
niektori pretekari mali zrezane stuple na gumach a natrete nejakou lepkavou hmotou (mal som moznost si to ohmatat) moderator prehlasil "aby sa jazdcom nesmykalo na tomto klzkom povrchu maju nastrete pneumatiky olejom na retaz"

 
Henry33 16.02.2016 (08:51)

0


No ten olej som nepochopil keď rozprával ale tak môžeme vyskusat

 
perez Henry33 16.03.2016 (10:42)

0


moderator..no nic radsej. Pouzivali nieco taketo, a olej to urcite nie je: http://www.nay.sk/sprejove-tekute-retaze-200-ml
Mna skor zaujima, naco mali niektori jazdci MX okuliare - snad to niekto vie vysvetlit. Mne to pripadalo ako tie deti, co obcas vidim jazdit s integralkou po meste (myslim tym len jazdenie po chodnikoch, pripadne len postavanie niekde pri lavicke - v integralke).

 
Henry33 perez 16.03.2016 (11:43)

0


imidz a sponzori

 
quidoo 16.02.2016 (17:47)

0


su uz videjka z kamier na helmach? nepreyoutubil som sa k nim zatial

 
Henry33 quidoo 16.02.2016 (18:06)

0


Nejaké už som videl zatiaľ ale Slavik nemal na toho čakám

 
Pridaj komentár