Na čom frčia Lamiovci?

Na čom frčia Lamiovci?

PR článok

Bratia Michal a František Lamiovci už niekoľko rokov zastávajú pozíciu lídrov slovenskej reprezentácie horskej cyklistiky v disciplíne cross-country. Tituly majstrov Slovenska a ocenenia Horských cyklistov roka zbierajú jeden za druhým a momentálne sa obaja uchádzajú o miesta na OH v Riu 2016. Viac o olympijskej kvalifikácii sa môžete dozvedieť v ich článku (Ako je to s kvalifikáciou na OH?).

V príprave rozhodujú detaily


Každý športovec s akými-takými ambíciami dospeje do štádia, keď si uvedomí, že výkonnosť nie je len o kvalitnom tréningu, ale takmer rovnako dôležitý je výber paliva a jeho správne načasovanie. Začne si jednoducho dávať pozor na to, čo dá do úst. "O výživu sme sa začali zaujímať paradoxne dosť neskoro. Dostať sa do širšej svetovej špičky neznamená iba drinu na tréningu, rozhodujú detaily v technike, psychike, regenerácii. A práve tá sa u neskúsených športovcov častokrát podceňuje," načrtáva starší z bratov Michal svoj prístup k výžive.

"Ako sa vraví: sme to, čo jeme a pre športovcov to platí niekoľkonásobne. Obnova svalového glykogénu počas tréningu a po ňom ovplyvňuje nasledujúce výkony. Cross-country je silovo-vytrvalostná disciplína, rozhodujúce momenty pretekov sa odohrávajú v anaeróbnom pásme, to znamená, že telo pracuje výhradne na cukry. Nízkosacharidové, ketogénne a podobné diéty preto nechajme maratóncom a ultravytrvalcom a keď chcete bežať, bicyklovať alebo aj plávať rýchlejšie, nezabudnite si na tréning pribaliť aj nejakú tú tyčinku." doplňuje František.

Prečo MARVA?


Lebo rozhoduje kvalita. Jasno v tom majú aj Lamiovci: "K tyčinkám MARVA sme sa dostali ako inak na športovej akcii. Stačila jedna propagačná tyčinka v taške so štartovým číslom a ešte v ten istý týždeň sme posielali prvú objednávku. Skúšali sme všetky možné tyčinky od rôznych výrobcov športovej výživy, ale slovo umelý sa v zložení vždy objavovalo až príliš často. Cena týchto super power tyčiniek je väčšinou aj vyššia. Tyčinky z Lidlu, či horalky tiež neposkytujú práve to, čo vrcholový tréning vyžaduje – kvalitu. Dospeli sme aj do štádia, že sme si tyčinky na tréning piekli doma sami. Zaberalo nám to však príliš veľa času a výsledok za to častokrát ani nestál. Rozhodli sme sa preto nechať túto časť prípravy na odborníka a osloviť Maťa Vargu s návrhom na spoluprácu."


© http://www.julianaphoto.sk

No kvalita v zložení nie je jediné, čo si najúspešnejší košickí cyklisti pochvaľujú: "Rozhodne nepatríme medzi ľudí, ktorí za potravinami vidia iba čísla. Chuť je pre nás dôležitá a je tiež dôvodom, prečo sme sa rozhodli pre MARVU. Müsli tyčinka nielen na tréningu, ale aj s ovocím na desiatu či olovrant, je rozumné riešenie pre maškrtných, teda aj pre nás . Veríme, že s výsledkom sú spokojné obe strany a v batožine do Ria nebudú isto chýbať müsli ani raw tyčinky MARVA."

Lamiovci radia

  • 30 min pred tréningom/pretekmi: 1 tyčinka MARVA müsli
  • počas tréningu: 1 MARVA raw tyčinka každých 45 min
  • po tréningu: 2 proteínové MARVA raw tyčinky
Objednávať môžete na: http://marva.sk/.

Webstránka bratov Lamiovcov: http://bicyk.lami.sk/.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up-5thumb_down comments 23 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Čo stojí profesionálny tréning amatéra - legálne možnosti hobby cyklistu

Čo stojí profesionálny tréning amatéra - legálne možnosti hobby cyklistu

Čo všetko môže spraviť pretekár amatér, keď chce dať príprave maximum? Čo taká príprava stojí? Dokonalé podmienky nestačia, čo dokáže zničiť veľké plány a ciele?
Mt. Blancing – alebo alternatívne nápady pre nepriaznivé podmienky

Mt. Blancing – alebo alternatívne nápady pre nepriaznivé podmienky

Obdobie hlavnej cyklosezóny už pomaly začalo a každý sa snaží čo najlepšie vyladiť formu. Jeden trénuje na preteky, druhý, aby dosiahol obľúbený KOM na Strave...
Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým play_arrow

Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým

Prečo sa oplatí v tréningu spomaliť, aké sú časté chyby hobby jazdcov a ako aj z minima času vyťažiť postupný nárast kondície. Viac v rozhovore s bývalým trénerom Petra Sagana.
keyboard_arrow_up