Pozvánka: Author Šela maratón – majstrovská trať, ktorú určite treba aspoň raz vyskúšať

Pozvánka: Author Šela maratón – majstrovská trať, ktorú určite treba aspoň raz vyskúšať

Túto sezónu sú naplánované „majstráky“ v maratóne skutočne skoro. U nás už 30. apríla a u našich západných susedov hneď o týždeň neskôr, teda 7.5.2016. Každopádne som veľmi rád, že práve ten český sa bude odohrávať na mojej obľúbenej trati s cieľom na hrade Helfštýn – veď u Moravskej Šely to inak ani nejde...

Čím je vlastne Šela tak zaujímavá? V podstate sú to akoby 2 preteky v jednom. Prvá polovica vedie po rôznych chodníčkoch a motá sa kade-tade po miestnych trailoch. Tie nie sú extrémne technicky náročné, ale vďake snahe organizátorov pri ich budovaní, majú krásny „flow“ a umožňujú ničím neprerušovanú a poriadne rýchlu jazdu.Druhá polovica je tak trochu zrkadlový obraz tej prvej a celé sa to zmení na slušnú drinu na rovinách a neskôr v tiahlych stúpaniach. Vďaka tomu mám vždy pocit, že tých 2 288 výškových metrov na 97 km dlhej trase je viac ako v skutočnosti . Ale naozaj výnimočný je už spomínaný cieľ na krásnom hrade Helfštýn v skvelej atmosfére a ak netrpíte na kŕče, tak možno práve tu sa to zmení – hrad je ako inak, na kopci...Samozrejme, je tam toho ďaleko viacej, a tak ako po minulé roky, vám prinesieme aj reportáž (Author Šela Marathon 2015 - Kolega nechápe, prečo zrazu zastavujem, ale z môjho výrazu tváre hneď pochopí). Alebo ešte lepšie, môžete si túto trať, prípadne niektorú z kratších variant, vyskúšať na vlastnej koži. Ak vám totiž na niektorých pretekoch chýba „atmosféra“, tak zaručujem, že práve tu niečo také nehrozí. Pravidelne tu len na dlhej štartuje viac ako 500 ľudí a o divákov pri trati taktiež vôbec nie je núdza.
Pre každého účastníka bude pripravená holandská fľaša Tacx v originálnom dizajne preteku (rovnakú fľašu vozí Peťo Sagan alebo Zdeněk Štybar) a rovnaký motív budú mať aj pamätné tričká, tie si možno priobjednať so symbolickým doplatkom 2 € (50 Kč), len do 22.4.2016.

Všetko potrebné nájdete na domovských stránkach akcie - http://www.selasport.cz/cz/author-sela-marathon/propozice.html.
report_problem Našiel si v texte chybu?

AUTHOR Šela maratón

calendar_today 07.05.2016
format_list_numbered 2. kolo - XCM tour
label MTB - maraton
place Lipník nad Bečvou (Česká republika)

Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Júl - leto plné cyklistiky

Pozvánka: Júl - leto plné cyklistiky

Vytúžené leto je tu. Niekomu sa začali prázdniny, či dovolenková sezóna. Pre tých, čo majú radšej aktívny oddych a súťažné ambície, prinášame júlový prehľad podujatí.
Pozvánka: Salzkammergut Trophy 2022 - náročné preteky v srdci východných Álp

Pozvánka: Salzkammergut Trophy 2022 - náročné preteky v srdci východných Álp

Preteky Salzkammergut Trophy netreba milovníkom ťažkých maratónov predstavovať. Jedná sa totiž o najťažšie MTB preteky v Rakúsku s bohatou históriou.
Pozvánka: ŠKODA MTB cyklomaratón Topoľčianky - MSR v maratóne 2022

Pozvánka: ŠKODA MTB cyklomaratón Topoľčianky - MSR v maratóne 2022

V sobotu 25. júna 2022 sa pod Hrušovským hradom opäť zrodí kráľ Hrušova. Bude sa tu konať ďalšie kolo seriálu ŠKODA BIKE OPEN TOUR a zároveň majstrovstvá Slovenska v XCM.
keyboard_arrow_up