Datatag – spôsob ako znížiť riziko ukradnutia vášho biku

Datatag – spôsob ako znížiť riziko ukradnutia vášho biku

PR článok

Jedna z najviac nepríjemných vecí, ktorá môže stretnúť bikera, je samozrejme krádež. Navyše, ak sme cyklistickí nadšenci a v bicykloch máme „uloženú“ čiastku, ktorá sa rovná už relatívne schopnému autu. V tom prípade môže prísť vhod každá forma ochrany, napr. aj taká, akú ponúka spoločnosť Datatag.

Samozrejme, asi netreba hovoriť, že v prvom rade si treba dávať na bike pozor a nikdy ho nespúšťať z očí. Či už pri výjazde, alebo ak ho necháme len tak upnutý na nosiči bez dozoru. Datatag v tomto nepomôže, ale ponúka možnosť trvalej ochrany, ktorá by mohla potencionálneho zlodeja odradiť, prípadne pomôcť pri následnom hľadaní a identifikácii.

Hlavný princíp


Prvoradým cieľom je jednoznačná a takmer trvalá identifikácia vášho biku. Profesionálny zlodeji dávajú prednosť krádeži majetku, ktorý je ťažké vysledovať a presne identifikovať. Zjednodušene povedané, znižuje pre neho „príťažlivosť“. Označený bike následne zaregistrujte do centrálnej databázy, do ktorej má polícia prístup. Na databázu Datatag má prístup aj MVSR, ktoré je taktiež vybavené prístrojmi na ich rozpoznanie a naskenovanie. Polícia je vybavená špeciálnymi čítacími zariadeniami, ktoré umožnia presne identifikovať vás majetok a okamžite vás môžu kontaktovať. Samozrejme, funguje to aj v rámci Európy a momentálne je tento systém práve tu číslo jedna v prevencii kriminality.

Ako je možné označiť bike?

Neviditeľný UV náter


Systém obsahuje 4 neviditeľné UV nátery pre trvalé označenie vášho rámu, vidlice a kolies. Unikátny, takmer neviditeľný UV náter tvorí hlavnú časť identifikácie a ochrany proti krádeži. Tento UV náter nie je voľným okom viditeľný na vašom bicykli.Výstražný štítok odolný proti neoprávnenej manipulácii


Špeciálne vyvinuté štítky obsahujú unikátne identifikačné číslo pre daný bicykel a QR kód. Štítky varujú potencionálnych zlodejov, že bicykel je chránený. Výstražný štítok nie je možné odstrániť bez jeho poškodenia.Mikrobodky®


Špičkový identifikačný systém mikrobodiek je vyrobený pre jednoduché použitie. Mikrobodky sú aplikované na rôzne povrchy, takže je prakticky nemožné, aby ich páchatelia našli a všetky odstránili. Mikrobodky je možne použiť pre označenie celého bicykla vrátane komponentov a príslušenstva.Ohľadom samotnej aplikácie asi najlepšie poslúži krátke inštruktážne videoJe jasné, že táto forma ochrany je hlavne pasívna forma a vždy je potrebné si v prvom rade dávať na bike pozor. Každopádne, je to výborná forma prevencie, ktorá môže znížiť záujem zlodeja a v prípade odcudzenia aj oveľa ľahšie identifikovať váš bike/majetok.
Momentálne je doporučená cena pre náš trh 34,90 € vrátane DPH.

Pre viac informácií prosím navštívte hlavnú stránku datatag.sk


report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Abus Alarmbox a reťaz Ivera - ťažký kaliber pre pokoj v duši

Test: Abus Alarmbox a reťaz Ivera - ťažký kaliber pre pokoj v duši

Silné kombo pre ochranu vášho bicykla tvorí reťaz v spojení s alarmom. Otestoval som, ako fungujú a dočítate sa, na čo všetko som ich použil.
S istotou na bicykli kamkoľvek - poistenie od Generali v spojení so zámkami ABUS PR článok

S istotou na bicykli kamkoľvek - poistenie od Generali v spojení so zámkami ABUS

Hoci sa cyklistika na prvý pohľad nemusí javiť ako nebezpečný šport, stáva sa, že nejeden výjazd často končí odreninami alebo dokonca vážnejšími úrazmi.
Test: HJC Furion 2.0 - na cestu, no nielen tam

Test: HJC Furion 2.0 - na cestu, no nielen tam

Je to jedna z top pretekárskych prilieb od firmy HJC. Bola vyrobená v spolupráci so svetovými pretekármi a skrýva v sebe všetko dôležité, čo by ste pri prilbe s takouto cenovkou čakali.
keyboard_arrow_up