Ako tráviť leto na Slovensku? Pomôže vám aplikácia pre bicyklistov

Rodiny s deťmi, jednotlivci aj športoví nadšenci môžu bicyklovať celé leto aj vďaka mobilnej aplikácii Všetci na bajk. Tú je možné si stiahnuť zdarma od 06. júla a obsahuje viac ako 200 cieľových destinácii s popisom. Aplikácia prináša letné inšpirácie priamo k ľuďom a výrazne zjednodušuje plánovanie rodinných výletov.

Mobilnú aplikáciu, ktorá funguje ako mapa inšpirácií na cyklovýlety, prinieslo slovenské rodinné vydavateľstvo DAJAMA. To sa venuje už viac než 20 rokov témam turistiky a propagácii prírodných a kultúrnych krás Slovenska. Takouto hravou formou sa rozhodli povzbudiť ľudí, aby strávili aktívne leto na bicykli a spoznávali svoju krajinu.

„Projekt Všetci na bajk ukazuje ľuďom, že aj doma je veľa zaujímavých miest pre cyklistov, ktoré môžu navštíviť. Ide o zážitky, ktoré nemusia stáť veľa peňazí,“ hovorí Daniela Kollárová, manažérka projektu z vydavateľstva DAJAMA.

Účastníci môžu napríklad objaviť dvojpodlažný bunker s dvoma pancierovými zvonmi z roku 1937 alebo tzv. „Písaný kameň“, ktorý je pamiatkou na spor Mikuláša Pálffyho s vtedajším Prešporkom. V zozname sú aj mnohé kostoly, kaštiele, vyhliadky, ale aj cykloservisy a bufety na občerstvenie.

Pilotný projekt zahŕňa zatiaľ Bratislavský kraj. No budúci rok už má pribudnúť vraj celé Slovensko. „Postupne vydávame knižných cyklistických sprievodcov pod názvom Najkrajšie cyklotrasy pre jednotlivé regióny Slovenska. Mobilnú aplikáciu by sme podľa toho chceli tiež postupne rozšíriť,“ dodáva manažérka projektu.

Súťaž na celé leto

Aplikácia slúži na jednej strane ako mapa zaujímavých bodov s fotografiami a krátkymi informačnými popismi. Motivovať má však ľudí aj letnou súťažou. Medzi hlavnými výhrami sú tri bicykle od slovenskej spoločnosti Kenzel, ktorá sa stala generálnym partnerom projektu, cyklistické oblečenie, cyklodoplnky či zájazdy na bicykli.


Pre rodiny aj športovcov

„Súťaž je nastavená tak, aby sa do nej mohli zapojiť rekreační cyklisti a rodiny s deťmi, ako aj výkonnostní športovci. Šancu vyhrať majú všetci,“ hovorí Daniela Kollárová. Súťažiaci sa zaregistrujú a zaplatia štartovné, ktoré platí celé leto. Získavajú tak automaticky štartovací balíček s hodnotnými predmetmi a občerstvením. Ďalším krokom je bezplatné stiahnutie aplikácie pre androidy aj iphony a môžu začať objavovať krásy kraja.

Každému miestu na mape je priradená istá bodová hodnota a tieto sa cyklistovi automaticky spočítavajú v aplikácii. Mobilná aplikácia rozoznáva kategórie jednotlivec i rodina, ale vyhrať je možné aj v rebríčku tých, ktorí prejdú za leto čo najviac miest. Každý jeden účastník bude na záver zaradený do žrebovania. Za každých nazbieraných 100 bodov získava ďalší súťažný žreb. Súťaž končí 31. 08. 2016 a výsledky vyhlásia organizátori v septembri na slávnostnom vyhlásení výsledkov.

Bližšie informácie sa dozviete na webe vsetcinabajk.sk.

Stiahnutie si aplikáciu

report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Vrchy, hrady a iné zákutia regiónu Šariš – 3. časť

Vrchy, hrady a iné zákutia regiónu Šariš – 3. časť

Po dlhšej dobe tu máme tretiu časť môjho seriálu, v ktorej sa zameriam na menej navštevované pohorie Bachureň.
Tri roky so Slovakia Divide a jeho víťazi

Tri roky so Slovakia Divide a jeho víťazi

Podarilo sa nám úspešne zorganizovať už tri ročníky nášho cyklistického podujatia. Myšlienka splnila účel: nájsť „neokukanú“ trasu zo západu na východ Slovenska, po čo najväčšej divočine bez civilizácie.
Od základu: XC, TR, AM, EN, DH - kde je rozdiel?

Od základu: XC, TR, AM, EN, DH - kde je rozdiel?

Horská cyklistika sa delí na viacero disciplín – od bežného lesného/asfaltového jazdenia do kopcov až po extrémne náročné zjazdy. Ktoré disciplíny poznáme a ako sa volajú?
keyboard_arrow_up