Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

Cyklistika samozrejme nie je len o naháňaní výškových metrov, wattov a sekúnd na pretekoch. Väčšina z nás ju berie v prvom rade ako relax a možnosť trávenia voľného času niekde hlboko v prírode mimo civilizácie. Možno to ani nevnímame, ale častokrát nám vie pri plánovaní výletov a priamo v teréne pomôcť dobre spravené značenie. Súčasný GPS systém a formy navigácie navyše umožňujú nájsť si plánovanú trasu on-line a nechať sa pohodlne navigovať. Aby to fungovalo, je v prvom rade potrebné trasu zmapovať. Všetkým týmto činnostiam sa okrem iného venuje združenie SCK (Slovenský Cykloklub), ktoré u nás funguje už viac ako 20 rokov.

Na sezónu 2017 je v pláne v prvom rade obnova cykloturistického značenia oblastí Nitrianskeho a Trnavského kraja. Pod tým si treba predstaviť tvorbu maľovaného značenia, osadenie smerovníkov a smeroviek. Detailné informácie o tom, ako prebieha samotné značenie, nájdete na konci čísla. Rovnako dôležité je aj kvalitné mapovanie, ktoré bude prebiehať najmä v Trnavskom kraji. Vďaka predchádzajúcej práci v teréne a pomocou spolupráce s vydavateľstvom Shocart vznikla nová cykloturistická mapa Nitrianskeho kraja, ktorá bude dostupná od nového roka. Aktuálne sa pracuje na stránke cykloportal.sk, na ktorej budú dostupné trasy v okolí Nitrianskeho, Trnavského a Žilinského kraja. Veľké množstvo už je on-line a ďalšie budú postupne pribúdať.

Slovenský Cykloklub nadviazal spoluprácu aj s MTBIKERom, ktorý sa snaží podporovať budovanie nových cyklotrás. Bol to práve SCK, kto vybavil všetky potrebné povolenia a označil trail z hradu Tematín slúžiaci primárne ako „testovací“ okruh pri rôznych akciách v MTBIKER centre.

Všetky podrobnejšie informácie o aktivitách a činnostiach SCK nájdete v novom čísle Cyklospravodaja.


report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Panoramatické jazdenie v okolí Litmanovej

Tip na výlet: Panoramatické jazdenie v okolí Litmanovej

Človek mieni, koronavírus mení. Plánovaná dovolenka v zahraničí padla a zhoda okolností nás na pár dní zaviedla do východnejšej časti našej krajiny. Presnejšie do Litmanovej pri Starej Ľubovni.
Tip na výlet: Juskova Voľa – cyklotrasy pre každého

Tip na výlet: Juskova Voľa – cyklotrasy pre každého

Horný Zemplín je región, v ktorom bývam. Ale niektoré časti a cyklotrasy si prechádzam prvýkrát. Tak to bolo aj v prípade okolia obce Juskova Voľa.
Tip na výlet: S cyklovozíkom v okolí Trenčína - užili sme si to celá rodina

Tip na výlet: S cyklovozíkom v okolí Trenčína - užili sme si to celá rodina

Bezpečne a bezproblémovo vyjsť na cesty s cyklovozíkom nie je na Slovensku jednoduché.
keyboard_arrow_up