Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

1 komentár

Imroman 10.01.2017   Horska Cyklistika Slovensko Sck

Cyklistika samozrejme nie je len o naháňaní výškových metrov, wattov a sekúnd na pretekoch. Väčšina z nás ju berie v prvom rade ako relax a možnosť trávenia voľného času niekde hlboko v prírode mimo civilizácie. Možno to ani nevnímame, ale častokrát nám vie pri plánovaní výletov a priamo v teréne pomôcť dobre spravené značenie. Súčasný GPS systém a formy navigácie navyše umožňujú nájsť si plánovanú trasu on-line a nechať sa pohodlne navigovať. Aby to fungovalo, je v prvom rade potrebné trasu zmapovať. Všetkým týmto činnostiam sa okrem iného venuje združenie SCK (Slovenský Cykloklub), ktoré u nás funguje už viac ako 20 rokov.

 

Na sezónu 2017 je v pláne v prvom rade obnova cykloturistického značenia oblastí Nitrianskeho a Trnavského kraja. Pod tým si treba predstaviť tvorbu maľovaného značenia, osadenie smerovníkov a smeroviek. Detailné informácie o tom, ako prebieha samotné značenie, nájdete na konci čísla. Rovnako dôležité je aj kvalitné mapovanie, ktoré bude prebiehať najmä v Trnavskom kraji. Vďaka predchádzajúcej práci v teréne a pomocou spolupráce s vydavateľstvom Shocart vznikla nová cykloturistická mapa Nitrianskeho kraja, ktorá bude dostupná od nového roka. Aktuálne sa pracuje na stránke cykloportal.sk, na ktorej budú dostupné trasy v okolí Nitrianskeho, Trnavského a Žilinského kraja. Veľké množstvo už je on-line a ďalšie budú postupne pribúdať.

Slovenský Cykloklub nadviazal spoluprácu aj s MTBIKERom, ktorý sa snaží podporovať budovanie nových cyklotrás. Bol to práve SCK, kto vybavil všetky potrebné povolenia a označil trail z hradu Tematín slúžiaci primárne ako „testovací“ okruh pri rôznych akciách v MTBIKER centre.

Všetky podrobnejšie informácie o aktivitách a činnostiach SCK nájdete v novom čísle Cyklospravodaja.


Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:

Podobné články

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Bicykle ~ Horské bicykle):

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

KarolM 10.01.2017 (19:19)

Cykloturistika na Slovensku má obrovský potenciál, ktorý je dosiaľ veľmi málo využitý. Budovanie cyklotrás by však malo byť postavené prioritne na vecnom a nie komerčnom princípe. Fandím SCK, aby sa mu v tom darilo (i keď chápem, že v súčasných politicko-ekonomických podmienkach je to veľmi ťažké...)

 
Pridaj komentár