Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

Cyklospravodaj SCK – čo nové v cykloturistike?

Cyklistika samozrejme nie je len o naháňaní výškových metrov, wattov a sekúnd na pretekoch. Väčšina z nás ju berie v prvom rade ako relax a možnosť trávenia voľného času niekde hlboko v prírode mimo civilizácie. Možno to ani nevnímame, ale častokrát nám vie pri plánovaní výletov a priamo v teréne pomôcť dobre spravené značenie. Súčasný GPS systém a formy navigácie navyše umožňujú nájsť si plánovanú trasu on-line a nechať sa pohodlne navigovať. Aby to fungovalo, je v prvom rade potrebné trasu zmapovať. Všetkým týmto činnostiam sa okrem iného venuje združenie SCK (Slovenský Cykloklub), ktoré u nás funguje už viac ako 20 rokov.

Na sezónu 2017 je v pláne v prvom rade obnova cykloturistického značenia oblastí Nitrianskeho a Trnavského kraja. Pod tým si treba predstaviť tvorbu maľovaného značenia, osadenie smerovníkov a smeroviek. Detailné informácie o tom, ako prebieha samotné značenie, nájdete na konci čísla. Rovnako dôležité je aj kvalitné mapovanie, ktoré bude prebiehať najmä v Trnavskom kraji. Vďaka predchádzajúcej práci v teréne a pomocou spolupráce s vydavateľstvom Shocart vznikla nová cykloturistická mapa Nitrianskeho kraja, ktorá bude dostupná od nového roka. Aktuálne sa pracuje na stránke cykloportal.sk, na ktorej budú dostupné trasy v okolí Nitrianskeho, Trnavského a Žilinského kraja. Veľké množstvo už je on-line a ďalšie budú postupne pribúdať.

Slovenský Cykloklub nadviazal spoluprácu aj s MTBIKERom, ktorý sa snaží podporovať budovanie nových cyklotrás. Bol to práve SCK, kto vybavil všetky potrebné povolenia a označil trail z hradu Tematín slúžiaci primárne ako „testovací“ okruh pri rôznych akciách v MTBIKER centre.

Všetky podrobnejšie informácie o aktivitách a činnostiach SCK nájdete v novom čísle Cyklospravodaja.


report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: MTBIKER Častovský cyklookruh - pohodová cykloturistika

Pozvánka: MTBIKER Častovský cyklookruh - pohodová cykloturistika

V sobotu 7. augusta sa bude konať príjemné podujatie, kde je viac než isté, že fanúšikovia cyklistiky strávia skvelý deň.
Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Slovenský raj, to nie je len Suchá Belá či Prielom Hornádu. Vyblázniť sa tu dá poriadne aj na bicykli a táto možnosť príde už 11. júna.
Ohľaduplnosť - prečo je taká dôležitá?

Ohľaduplnosť - prečo je taká dôležitá?

Nezdá sa vám, že sme sa za posledný čas začali akosi veľmi deliť na rôzne skupiny? A dôsledky sa potom premietajú ako do každodenného života, tak aj do športu, ktorý by mal ľudí spájať.
keyboard_arrow_up