Zdroj: fairplayfoto.net

Po roku sme sa vrátili do Grazu, už na 7. ročník ME v MTB mládeže. Aj Slovensko tam malo zastúpenie v kategóriách - starší žiaci U15 (ročník 2003-2004) a kadeti U17 (ročník 2001-2002).

Bohužiaľ, Slovensko tam nevyslalo ani jeden národný tím zložený z tých najlepších u nás ako ostatné krajiny, ale len tímy klubové. Každým rokom sa zvyšuje počet tímov a tento rok ich bolo rekordných 138, so 414 účastníkmi z 21 krajín.

Do celkového poradia sa započítavajú výsledky z disciplín:
  • Tímová časovka.
  • Tímová štafeta.
  • XCO kombinácia (technické disciplíny + stíhacie preteky).
  • MTB maratón.
  • XCO preteky.

Najlepšie kluby zo Slovenska sa popasovali so zostavou tímov, a to CyS-Akadémia Petra Sagana, Kaktus bike - Team Bratislava, CKM Poprad (U15 – nenominovali) a PROEfekt Košice. Jeden tím pozostáva z 2 chlapcov a minimálne jedného dievčaťa, čo je v našom malom pretekárskom okruhu problém, a to hlavne s dievčatami. Jedine CyS-Akadémia Petra Sagana má dostatok kvalitných reprezentantiek akými sú Kurnická, Čišecká (U15), Paulechová, Michaličková a Knihová (všetky U17).

Naši mladí sa vôbec nestratili na ME, hoci konkurencia je už inde. Medzi najlepšie dievčatá v kategórii U15 sa zaradila Terézia Kurnická z CyS-Akadémia Petra Sagana, ktorá v jednotlivcoch skončila na vynikajúcom 16. mieste. Z chlapcov najlepší výsledok dosiahol Jakub Jenčuš z PROefekt Košice, a to 27. miesto. Náš najúspešnejší tím bol CyS-Akadémia Petra Sagana, ktorý celkovo skončil na 29. mieste v kat. U17.

Tím U15 CyS-Akadémia Petra Sagana hneď v prvý deň dosiahol fantastický výsledok v tímovej časovke, kde skončil na 4. mieste, zároveň T. Kurnická podávala stabilné výsledky (6. miesto MTB maratón, 7. miesto XCO ), ale bohužiaľ v celkovom tíme bol diskvalifikovaný a skončil na 60. mieste.

Celkové výsledky tímov:

U 15, štartovalo 62 tímov
1. Taliansko
2. Švajčiarsko
3. Rakúsko
40. Kaktus Bike - Team Bratislava (M. Čišecká, A. Vrbik, T. Sivok)
46. PROefekt Košice (E. Sochánová, D.L. Labanc, M. Hrtánek)
60. CyS-Akadémia Petra Sagana (T. Kurnická, M. Svrček, J. Slivka) -- DQ

U 17, štartovalo 78 tímov
1. Dánsko 1
2. Švajčiarsko 2
3. Ride for Charlie
29. CyS-Akadémia Petra Sagana (R. Paulechová, T. Sladkovský, D. Sikora)
35. PROefekt Košice (H. Horváthová, F. Papcun, J, Jenčuš)
38. Kaktus Bike-Team Bratislava (Z. Michaličková, M. Trnka, M.J. Koreň)
40. CKM Poprad (E. Knihová, M. Piga, S. Hollý)