Test: Trelock Smartlock – inteligentný zámok novej generácie

Test: Trelock Smartlock – inteligentný zámok novej generácie

-37 komentárov

bimjeam 17.04.2018   Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Trelock Zamok Test

Ak si myslíte, že na zámku na bicykel prakticky nie je čo vylepšovať a jediným atribútom k jeho kúpe je schopnosť odolať zlodejom, mýlite sa. Zoznámte sa so Smartlockom.

 

Túto, rokmi zažitú dogmu o tom, že ku každému zámku patrí kľúč, sa snaží vyvrátiť inovátorska nemecká značka Trelock, ktorá prišla na trh s inteligentným „smart“-zámkom, ktorý dokážete obsluhovať pomocou vášho mobilného telefónu (viď. článok Predstavenie: Trelock Smartlock – inteligentný zámok, ku ktorému netreba ani kľúč). Potrebovať k tomu budete konkrétne model s funkciou NFC a operačným systémom Android verzie 4.3 a vyššej.Ako to vlastne celé funguje?


Ak vás myšlienka bezkľúčového elektronického zámku na bicykel zaujala, pravdepodobne uvažujete nad tým, že zámok bude nutné nejakým spôsobom nabíjať alebo meniť v ňom batérie. Chyba lávky! Smartlock na svoju činnosť nepotrebuje žiadny zdroj energie okrem mikrodávky, ktorá sa prenesie prostredníctvom NFC pri kontakte telefónu s čítačkou na zámku a zabezpečí odblokovanie zamykacieho mechanizmu. O spätný chod časti, ktorá blokuje koleso, sa stará pružina, ktorá sa napne pri zamykaní. Samotný zámok funguje na princípe zamedzenia pohybu (zadného) kolesa. V prípade, že by ste chceli zamknúť bicykel o nejaký objekt alebo predmet, nie je problém do „oka“ zámku zapojiť reťaz, ktorá sa dá okrem iného zakúpiť samostatne.Inštalácia – „user friendly“


Pri prvotnom vybalení obsahu krabice som mierne zneistel, predsa len, vidieť zámok, ku ktorému je miesto kľúča pribalená NFC karta, elektronický rezervný kľúč s usb káblom a manuál, ktorý vás v kroku č. 1 pošle do google obchodu, nie je celkom bežný postup. Všetko však fungovalo hladko, s nemeckou precíznosťou a po nainštalovaní, spustení a zaregistrovaní appky, stačil jeden klik, priložiť pribalenú kreditku, chvíľku počkať na spárovanie a bolo hotovo. Obdobný proces bolo treba zopakovať pri elektronickom kľúči, ktorý je určený najmä pre používateľov smartfónv s logom nahryznutého jablka alebo Windows phone. Prípadne keď sa vám vybije telefón. Inštalácia samotného zámku na bicykel je tiež pomerne jednoduchá. Pribalené hrubé sťahovacie pásky umiestnite na zadné reťazové vzpery a telo zámku k nim priskrutkujete. Všetko drží ako má a skrutky sa dajú dokonca elegantne „zakapotovať“ odnímateľnými krytmi po oboch stranách.Plusy:

  • nie je potrebné nosiť so sebou kľúč
  • možnosť administrácie prístupu k zámku iným osobám
  • možnosť odomykania viacerých zámkov jedným smartfónom
  • vysoký cool faktor

Mínusy:

  • vyššia hmotnosť
  • hodí sa skôr na mestské bicykle
  • vyššia cena
Pre koho je zámok určený a aké má výhody?


Zámok určite ocenia, okrem nadšencov technológií, aj osoby, ktoré chcú svoj bicykel zdieľať, napr. v rámci firmy alebo medzi viacerými osobami bez nutnosti fyzického zhotovovania kľúča. Takýto zámok určite ocenia aj chronickí zabúdači kľúčov alebo osoby, ktoré majú už teraz viac kľúčov ako zvonár od Matky Božej . Možnosti administrácie prístupu k zámku sú široké a fantázii sa medze nekladú.Žijeme v dobe rýchleho technologického pokroku, smartfóny sú prakticky povinnou výbavou každého človeka a tento trend sa snaží sprostredkovať aj inteligentný zámok od Trelock-u, ktorý je zaujímavou alternatívou k bežným zámkom. Ak vás zaujal, kompletné informácie si môžete naštudovať na stránke esloger.sk. Odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 119.99 €. K produktu je možné dokúpiť E-kľúč za cenu 69.99 € na tomto odkaze.
 

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Palo TT 17.04.2018 (21:59)

5


 
Wen 18.04.2018 (15:09)

1


chápu to správně že mi tam zůstane jenom jedno kolo? Už chápu co je pak ten "vysoký cool faktor"

 
N/A 17.04.2018 (20:55)

0


Najviac ma zaujla moznost kupit E kluc. je dokonca teraz v akcii len za 67e.

 
TomasTom 18.04.2018 (08:44)

0


Jedinú výhodu vidím v zdieľaní bicykla. Inak nič moc - hmotnosť vysoká, rozmery rovnako, cena fatálna... Keď sa mi vybije telefón, tak? ...

 
N/A TomasTom 18.04.2018 (08:56)

0


No vtedy mozes pouzit ten E kluc za 67 v akci

 
ppi 18.04.2018 (19:58)

0


Zamok masivny a na rame drzi akoze tym srobom co drzi brzdu? Neda sa kombinackami odtocit?

 
Adrum 18.04.2018 (14:05)

-1


ako zaujimalo by ma pre koho je tento zamok akoze urceny?.. ako sa pise vyssie , jedina akoze vyhoda je v zdielani bikeu, no to uz je tiez lacnejsie vyrobit 100klucov ako montovat si na bike toto cudo..

 
Pridaj komentár