Test: KNOG Oi LUXE – štýlový a elegantný pán zvonček

Test: KNOG Oi LUXE – štýlový a elegantný pán zvonček

Väčšina z nás má zvonček na bicykel zafixovaný ako niečo guľaté, pretŕčajúce do priestoru, čo by si na horský bicykel pravdepodobne nikdy nedali. Zvonček Oi je však presným opakom a štýlovou výnimkou.

Značka KNOG vznikla v Austrálii a to, že jej produkty sú dielom „protinožcov“ sa často odzrkadľuje v absolútne odlišnom dizajnovom prístupe k bežným veciam určeným pre cyklistov. Jedným takýmto produktom je zvonček Oi LUXE, ktorý jednoznačne vytŕča z davu, či už tvarom, alebo použitými materiálmi.Nóbl materiály a minimalistický čistý dizajn


Nerezová oceľ, mosadz a koža sú materiály, ktorých kombináciu by ste asi len ťažko tipovali pri otázke, z čoho je skonštruovaný luxusný zvonček na bicykel. Zvonček má veľmi nízky profil a na prvý pohľad zaujme najmä svojimi ultra-kompaktnými rozmermi, ktoré pripomínajú skôr prerastenú objímku gripov. Na riadidlá sa upína pomocou jednej inbusovej skrutky, ktorá uťahuje telo vypolstrované prešívaným koženým pásikom, ktorý zabraňuje pretáčaniu zvončeka pri naťahovaní „úderníka“ s mosadzným kladivkom. Rezonančná časť je spojená s objímkou prostredníctvom troch malých pružiniek. Všetky časti sú pritom zhotovené z nerezového kovu pomocou CNC stroja.Do koča aj do voza – univerzál, ktorý nepokazí vzhľad žiadneho biku


Vďaka útlym rozmerom a absencii plastov zvonček vyzerá rovnako dobre na horskom bicykli, ako aj na štýlovom mestskom približovadle. Delená objímka vám umožní nahodiť ho na riadilá bez nutnosti demontovať brzdové páčky alebo radenie a v ponuke výrobcu sú dokonca dve rôzne veľkosti a tri rôzne farebné vyhotovenia povrchovej úpravy  (medená, strieborná a matná čierna). Reálna hmotnosť zvončeka pritom činí prijateľných 32 gramov.


 

K peknej tvári patrí aj pekný hlas


Pokiaľ by ste mali podozrenie, že páčivý dizajn je uprednostnený pred poriadnym akustickým prejavom, tak sa nemusíte vôbec obávať. V muzikantskej terminológii sa až núka napísať, že zvonček má dlhý „sustain“ – čo znamená, že má poriadne dlhý dozvuk.video: https://www.youtube.com/watch?v=gfFjxE3AI_4


Hoci takto konštruovaný zvonček nie je jediným na trhu a aj samotná značka KNOG ponúka už dlhší čas podobne tvarovo riešenú verziu zvončeka. Model s prívlastkom LUXE je však rozhodne najväčší elegán, ku ktorému by ste ťažko hľadali konkurenciu.Cena tohto zvončeka v limitovanej edícii sa pohybuje na úrovni okolo 32,90 €, viac sa môžete dozvedieť zo stránok výrobcu na tomto odkaze
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
bimjeam (Marián Ľahký)
Páči sa ti tento článok? thumb_up-2thumb_down comments 22 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Knog Scout - ako som si kradol svoj bicykel

Test: Knog Scout - ako som si kradol svoj bicykel

Nočná mora všetkých cyklistov - ukradnutý bicykel. Dá sa tomu vôbec predísť? Alebo dá sa to riziko aspoň nejako minimalizovať? Skúsime sa na to pozrieť bližšie.
Veľký kvíz cyklistických skratiek - poznáš všetkých 30?

Veľký kvíz cyklistických skratiek - poznáš všetkých 30?

Cyklistika je plná skratiek, niektoré poznajú len totálni znalci. Poznáš presný výraz, ktorý skracujú, alebo aspoň voľný preklad a význam skratky?
Cestný vs. horský bicykel – porovnanie v stúpaní

Cestný vs. horský bicykel – porovnanie v stúpaní

Zaujímalo vás, o koľko môže byť horský bicykel v stúpaní po asfalte pomalší ako cestný? Skúsili sme to zistiť a porovnať vrátane pocitov z jazdy.
keyboard_arrow_up