Nastúpi Chris Froome na Giro d´Italia?

Nastúpi Chris Froome na Giro d´Italia?

14 komentáre

redakcia 21.03.2018   Christopher Froome Giro D Italia Taliansko Cestna Cyklistika Cestny Bike

Šéf UCI Lappartient si nemyslí, že Froomov prípad doriešia do začiatku Giro d´Italia. Ak sa tieto slová naplnia, britský líder tímu Sky bude môcť štartovať na Gire, kde tohto roku ohlásil útok na celkový triumf.

 

"Želám si, aby sa to s Froomom vyriešilo ešte do začiatku Giro d´Italia, ale úprimne, vôbec si nemyslím, že sa tak stane. A ak by Froome mohol štartovať aj na Tour de France ešte pred vyriešením jeho prípadu, bola by to katastrofa pre obraz súčasnej cestnej cyklistiky," povedal Lappartient pre taliansky športový denník La Gazzetta dello Sport počas návštevy na sobotňajšom Milano - Sanremo. Lappartient zároveň podotkol, že komplexné posúdenie chce veľa času. "Nie je to jednoduchý prípad z procesného hľadiska. Musí sa vziať do úvahy veľa aspektov. Aj tak však tlačíme na to, aby sa vyriešil čo najskôr. Bolo by to dobré pre pretekára, jeho tím, fanúšikov aj celú cyklistiku,".Froome mal pozitívny antidopingový test na salbutamol po 18. etape na vlaňajšej Vuelte, na ktorej napokon celkovo triumfoval a dovŕšil víťazné double Tour de France - Vuelta. Froome a jeho tím Sky odmietajú vedomé porušenie antidopingových pravidiel v podobe enormného nárastu povolenej dávky salbutamolu nachádzajúcom sa v cyklistom použitom spreji proti astme. Dvojnásobne namerané množstvo oproti normálu sa snažia vysvetliť zmenenou reakciou tela na salbutamol, ktorá sa mení od človeka k človeku aj na základe environmentálnych faktorov, akým je napríklad dehydratácia organizmu. Sky tvrdí, že Froome na odporúčanie lekára musel vziať zvýšenú dávku salbutamolu po akútnych symptómoch astmy počas záverečného týždňa Vuelty.

Záver 18. etapy a atak Frooma
Vzhľadom na to, že salbutamol je jednou zo špecificky stanovených látok na predpis na zakázanom zozname WADA, Froomovi predbežne nepozastavili aktívnu činnosť. Ak však nedokáže svojou obhajobou presvedčiť príslušné antidopingové orgány, že jeho vzorka bola skreslená inými faktormi ako dopingom, bude čeliť trestu v duchu pravidiel.Ak vám angličtina nerobí problém, video vyššie ponúka pohľad na celú situáciu z pozície cyklistu – astmatika. Internetom koluje množstvo rôznych názorov a teórií a celkovo je tento prípad tak trochu „patová“ situácie pre cyklistiku. Uvidíme, ako to celé nakoniec dopadne a či Froome nastúpi na Giro alebo neskoršiu Tour de France.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Prehadzovače ~ Cestné)

Komentáre

Hazard 21.03.2018 (21:14)

3


Podľa mňa mu mala byť pozastavený činnosť do uzavretia prípadu. Priznali, že museli posledný týždeň zvýšiť dávku, tak čo vlastne čakali? Riskli to, však uvidíme čo to spraví? Druhá vec je, keď nedokáže kvôli zdravotným problémom pokračovať, tak má odstúpiť...

 
Muraddin Hazard 21.03.2018 (22:32)

0


Pursuant to Article 7.9.1. of the UCI Anti-Doping Rules, the presence of a Specified Substance such as Salbutamol in a sample does not result in the imposition of such mandatory provisional suspension against the rider.


 
LuboSRHC 22.03.2018 (12:12)

1


Podľa mňa je to celé trápne , porušil pravidlá tak by mal niesť následky.

 
matostav 23.03.2018 (10:48)

0


Peta Sagana na TdF rovno vyradili za chybu Cava a tu sa riesi ci moze ist Froome na preteky. Nech si ide ale nie na tie vo world tour az do vyriesenia pripadu.

 
Pridaj komentár