Že lol, to fakt veríš že všetci jazdci v TdF idú bez AS?

AS zrejme neberú, nakoľko navodzujú anabolizmus = syntéza (vznik) látok z energie, teda by naberali na svalovej hmote. S tým je samozrejme spojený nárast hmotnosti, čo je pre vrchárov, ktorí sú z dopingu najviac podozriví, neprijateľné.. Len tak pre info :)
07.07.2013 - 22:37:39
00
Pre "neznalcov" je AS ako AS. Avšak kúry sa dajú "namiešať" rôzne. Futbalisti tiež niesú nejakí 120kiloví svalnáči. ;)
07.07.2013 - 22:55:12
00
keď je už reč o AS v boxe a podobných športoch sa využívajú na zlepšenie reflexov :) neviem prečo si veľa ľudí myslí, že svalová hmota sa dá nabrať "len tak" :D
07.07.2013 - 23:44:30
00
Možno som to zle povedal, trošku som sa možno zabudol zmieniť o množstvách :D menšie dávky možno hej, no nerobia klasické kúry v takých objemoch, ako to obvykle býva. Určite niektoré AS majú aj rôzne "vedľajšie" účinky, o ktoré práve ide - napríklad tie reflexy. Dôležitá je hlavne schopnosť príjmania energie, jej menšej spotreby a okysličovanie tela. Tiež je možné, že niektoré AS (na ktoré sa práve nerobia kontroly) napomáhajú maskovaniu iných látok.

contador - ja si teda rozhodne nemyslím, že svalová hmota sa dá nabrať "len tak" či už s AS alebo bez. ;)
08.07.2013 - 00:34:10
00
Je dokázané že svalová hmota sa pri bratí AS naberá sama od seba, pri minimálnych množstvách ale naberá. To len taká zaujímavosť ale stále vravíme len o AS a nerozdeľujeme to takže nechcem z toh ospraviť skreslené informácie ale ani to tu nejak detailne rozoberať.

Steroidy sa nedajú maskovať, cyklisti majú často kontakty a vedia kedy ich kontrola prepadne atĎ takže stačí AS vysadiť cca 2týždne pred kontrolou (taká priemerná doba) a potom je krv krásne čistá.
08.07.2013 - 00:58:27
00
Nie každý sa rozumie všetkému...


ide o zakladnu logiku, to je to co som myslel.
svalnaty jazdec nema sancu slapat do kopca jak froome, froome nema sancu vyhravat spurty.
08.07.2013 - 01:09:57
00
dnes bol froome po dojazde na dopingovej kontrole, naozaj by som bol velmi zvedavy, ako je mozne ze ten doping tak pokrocil, ze sa neda zistit? ked vsetci tvrdite ze urcite nieco berie...
08.07.2013 - 01:15:09
00
Rokie - A niekedy doping tiež vysadia skôr, no objavia to aj tak. A detekčná doba sa posunie :D Taký Contador a clenbuterol pred dvoma rokmi. Jasné, netreba sa tu teraz naťahovať o blbosti a detaily. Tak či onak je to nesprávne.
08.07.2013 - 01:15:54
00
Videli ste bigger stronger faster? Je to dokument s real ľudmi a boli aj za dopingovým riaditeľom (alebo čo to bol) ktorý mal na starosti tuším atletov olympijske hry atď a sám vravel že keď bol borec pozitívny na AS proste to dali normálne do zložky, nič sa nestalo, borec môže ísť ´Dalej, tajilo sa to. Lebo vedeli že v tom športe proste tie lieky sú. (as je liek) Preto ma aj zarazilo keď Armstrong odhalil akože berie AS a celá verejnosť ho odsúdila leob sa tomu proste nerozumie, sú to laici a dosť ma pošedilo keď ho zapieral jeho mechanik že "ako to mohol len urobiť" atď.. Steroidy sú bežná vec avšak podľa mňa sa často tie dopingovky zatajujú aj kvôli verejnosti atď.
08.07.2013 - 01:19:37
00
Keď sa tu už spomenul ten klenbuterol, tak myslím, že Contador vtedy vsadil skôr na jeho bronchodilatačný než anabolický účinok. Klenbuterol rozširuje priedušky a zlepšuje tak prísun vzduchu do pľúc. A zlepšené okysličovanie sa náramne hodí najmä v horských etapách, kde je riedky vzduch.

Anabolické účinky klenbuterolu sa zase "využívajú" na ázijskom trhu z mäsom, aby chovné zvieratá rýchlejšie "rástli". To malo Contadorovi poslúžiť ako uspokojivé vysvetlenie, ako sa mu klenbuterol dostal do tela.
08.07.2013 - 06:22:53
00
ide o zakladnu logiku, to je to co som myslel.
svalnaty jazdec nema sancu slapat do kopca jak froome, froome nema sancu vyhravat spurty.

kým si sa nezačal bicyklovať, tiež si o tom ani netušil...
08.07.2013 - 07:04:17
00
Armsrronga potopil Landis. Vydieral ho kvoli peniazom.
08.07.2013 - 08:07:19
00
dnes bol froome po dojazde na dopingovej kontrole, naozaj by som bol velmi zvedavy, ako je mozne ze ten doping tak pokrocil, ze sa neda zistit? ked vsetci tvrdite ze urcite nieco berie...


Krvne transfuzie sa zistit stale nedaju :)
A inak prakticky stale su top farma firmy o krok vpred pred testovanim, Marion-Jones nic nezistili za celu karieru, Armstrongovi tiez nezistili (okrem par somarin) ziadny doping ... To ze niekto dnes prejde testom akurat znamena ze v poslednej dobe nebral nic klasicke... Na top "novinky" testy urcite nie su (ved kolko len trvalo vynajst test na EPO v 90. rokoch...pritom na tom ficali vsetci a vsetci o tom vedeli)
08.07.2013 - 09:24:02
00
jedna spomienka smutneho preteku.
08.07.2013 - 10:42:02
00
Pamatam. Toto bola velka tragedia... :-(
08.07.2013 - 11:13:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up