iron.hide napísal:
Tak teda super vykon slapat s takou tazkou rarohou na bk a este aj predbiehat inych cyklistov. Vsak ty ani ten motor nepotrebujes, kup si 10 kilove HT a budes vysmiaty.

No, tí cyklisti mali tak o 10-15 rokov viac ako ja, mladších či výkonnejších by som samozrejme nepredbehol :D
Ja tento bicykel používam hlavne na cestu do práce, nákupy, prevoz manželky/dcéry/oboch naraz (ak nejdú na svojom bicykli). A ten motor tam mám práve na tieto prípady s nákladom, resp. keď sa ponáhľam z roboty domov (bývam na kopci). Na ľahký vybeh preferujem cesťák pred HT :)

SlavoF napísal:
pripajam sa k iron.hide-mu no jeho rada asi tebe moc nepomoze kedze pises o 40-45kg a naklade tak je to special urceny nie na rekreacne ci sportove vyzitie ale o sluzobny alebo pracovny stroj.

Samotný bike váži podľa papierov 22-23 kg (čo na oceľ a robustnú konštrukciu nie je veľa). Len keď sa k tomu pridá stojan, predný nosič, prepravka, taška, doska na sedenie, doska na nohy, náradie, motor, batériu a kopu veci, ktoré tam mám, tak sa to šplhá na tú 40-ku :) Nie je to typický rekreačný stroj, ale ja ho využívam aj tak. Viac by mi už pri bicyklovaní vadil batoh na chrbte, ako ťažší bicykel, kde mám všetko, čo potrebujem. A na preteky sa s tým tiež dá ísť (resp. v neelektrifikovanej verzii dalo) :)
Do rozoberania sa radšej púšťať nebudem. S ním by som problém nemal, ťažko však povedať, ako by to šlo späť so skladaním. Špecializácia je super vec a nemusím robiť aj to, čo spraví servis rýchlejšie, lepšie (a keď zarátam aj čas tak aj lacnejšie) :rofl:
11.06.2016 - 10:41:08
00
Bafang da kopec na bk v pohode so 46 pilou aj tych 45kg. Len neviem ako si s takou vahou vyslapal na bk. ;). HD je omnoho silnejsi (170Nm), robustnejsi, velmi tichy, spolahlivy - otestovane.
23.06.2016 - 23:11:37
00
Bafang noú !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23.06.2016 - 23:12:51
01
DaDo.Bzz napísal:
Bafang da kopec na bk v pohode so 46 pilou aj tych 45kg. Len neviem ako si s takou vahou vyslapal na bk. ;). HD je omnoho silnejsi (170Nm), robustnejsi, velmi tichy, spolahlivy - otestovane.


BK nie je až taký strmý, je to skôr tiahle stúpanie. S motorom je to samozrejem úplne iné, to by som BK doslova vyletel :)

80Nm mi úplne postačuje, bez problémov som s tým vyšiel celkom svižne na Bratislavský hrad po Beblavého ulici s 30 kg dieťaťom ako cestujúcim či Hlbokú cestu s manželkou. Pred elektrifikáciou museli pasažieri pred takýmto kopcom zosadať, nedalo sa to vytiahnuť ani na ľahkých prevodoch :D Na bicykel ako dopravný prostriedok do kopcov je to super, na čisto športový bicykel by som to asi nechcel, keďže jazdím dlhšie trasy ako je výdrž batérie :)
24.06.2016 - 08:34:02
00
Jazdíš dlhšie trasy ako 150 kilometrov ? Lebo moja nová Bosch 500Wh má presne takýto dojazd.
24.06.2016 - 22:36:17
00
Milanko40,
aj v mojom je pisaný dojaz 190km......ale to asi ked nepoužívam motor:-)
24.06.2016 - 23:11:50
00
Asi tak, ten môj to je priemer, ale na Eco je tam dojazd 230 kiláčov.
24.06.2016 - 23:46:02
00
Cavte ...necital som vsetke prispevky , priznavam tak ak bolo spomenute tak sa ospravedlnujem ak nie tak mrknite na top model e-biku http://www.ebajk.sk/najlepsi-elektrobicykel-na-svete-haibike-xduro-full-seven-carbon-ultimate-2016/ staci mat 15tis € a aj tak ma cez 17 kg.... no na 8kg sa e-bike asi nikdy nedotiahne :-) mozno v 22 storocí sa dockame :-)
26.06.2016 - 19:42:10
00
Včera sme s Martinux-om šlapali u nás na 4 Chotáre (okr. Prievidza - pohorie ŽIar) dobehli sme pánka v rokoch, ktorý bol po operácii komplikovanej zlomeniny členku a holennej kosti. Rok po operácii bol rád, že konečne chodí, doktor mu odporučil e-bicykel. My sme do kopca fučali a on vypráááával a vypráááááával :-) fakt sa ani nespotil - pri tom tempe, čo sme išli s ním my. Hovoril však, že dá sa na tom slušne zapotiť. Ale synovia mu kúpili dres, výbavu on si kúpil e-bike a je šťastný, lebo vyrastal v tej hore, kde sme teraz boli, chodieval na hríby, turistiku, jazdil aj na normálnom bicykli.
27.06.2016 - 08:25:45
03
To je pekne, len ked mu to odporucil doktor, tak bohvie ci mu aspon cast preplatila poistovna. Nahodou aj ja mam v okoli jeden takyto pripad, tak mu poviem nech sa spyta.
27.06.2016 - 08:38:10
00
Samozrejme, že nepreplatila - to bolo prvé, na čo som sa ho opýtal. Pozrel na mňa a skoro ho vykotilo od smiechu - na západe môžeš žiadať o príspevok, pretože tam ťa v tom radi podporia, že chceš naďalej chodiť do prírody a robiť niečo pre svoje, už aj tak obmedzené, zdravie.
27.06.2016 - 08:56:20
00
U nas to funguje dokonca tak, ze ta budu nahanat exekutorom, ak poistovna nieco preplati manzelovi/manzelke v suvislosti s invadliditou a nasledne dotycny zomrie.
27.06.2016 - 09:17:32
00
ešte došetrím a tento mi asi zaparkuje v garaži......http://www.emotion-technologies.de/ebikes/m1/spitzing/
27.06.2016 - 14:21:37
00
To sranduješ, či fakt? Škaredší bicykel som nevidel ešte....a nie preto, že je to ebike :-)
27.06.2016 - 14:23:14
03
už som ho bol otestovať...je to ako valec..prejde všade a všetko.-)
27.06.2016 - 14:32:28
00
keyboard_arrow_up