Cak veznes veci do kanclu, ci aj ten mate zdielany?
10.10.2023 - 21:35:59
00
scarinko napísal:
. Zaujimalo by ma ci by to v NL vyzeralo rovnako ak by neboli ... cyklochodniky, nemali by prispevky a vlastne veskeru podporu statu a zamestnavatelov.


Určite nie. Veď o tom to je.
10.10.2023 - 21:36:52
00
Jasne ze zdielany a 7 sliepok okolo mna ? skusim vytiahnut spotený dres a uvidis ten curbes. Okrem toho logistika asi taka ze prides v bikovom, hore na 15. zobrat civil, dole na 0 prezliect, zas hore na 15. Jak u debilov.

Jaroh ale.to potom nie je mentalitou ale tym ze je to pre nich vyhodnejsie/lacnejsie ?
10.10.2023 - 21:37:54
00
scarinko napísal:
Jaroh ale.to potom nie je mentalitou ale tym ze je to pre nich vyhodnejsie/lacnejsie ?


Áno, veď o tom to je.
A je to pre nich aj jednoduchšie a rýchlejšie - kým sa domotá autom, na bicykli tam už dávno je.
10.10.2023 - 21:42:58
00
No ja som autom za 5 min a bikom min 10. Busom tak 20 😁 peso 35
10.10.2023 - 21:47:24
00
Veď o tom to je - prečo by ľudia chodili inak ako autom, keď autom je to najlepšie?
10.10.2023 - 21:48:57
01
No ved to neviem, len sa tu vzetci snazia presvedcit ze to tak nie je 🙂
10.10.2023 - 21:55:12
00
Este raz, scarinko, pozri si google ze preco nl je tak bike friendly ako je. Este tych cca 50r dozadu to bol auto-friendly stat. Zmena prisla zdola :)

K facilitam - som v bohatej spolocnosti kt proklamuje silnu podporu cyklo. Napriek tomu, sprchy a satne niesu ani zdaleka samozrejma vec, ani v nasich fungl novych budovach. Napriek tomu, stale dochadzam na biku spolu s dalsimi tisickami ludi v nasej firme. Drviva vacsina ludi nevyuziva ani tie sprchy a satne co mame, a to priemerne dochadzanie je iste viac ako 3km.

Poviem to uprimne - jasne ze mas moc velky komfort s tym autom. Taktiez mas ale take uzke zmyslanie, ze ani zaboha nevybocis z niecoho co mas "oskusane", vid napr ze pravdaze po 3km na bicykli si smradlavy jak prasa.... Sak ok, je to tvoj pohlad na svet/tvoj svet, nezmenil som ti ho ani roky dozadu, ani teraz, ja ti len hovorim ako cela tvoja story s lycrou znie.
Tu sa imho ani s jarohom (celkom) nezhodnem :), ale to ze co je "prvopociatocne" najkomfortnejsie imho nieje ten zdaleka najvacsi/jediny dovod preco tu ludia tolko jazdia na biku. Ale myslim si, ze aby to na svk fungovalo, tak musi bud vela piesku pretiect, alebo zlate holuby ludom za to davat.
10.10.2023 - 22:42:17
07
P.s. oproti nem su tu potraviny myslimze stale velmi vyrazne drahsie a casto omnoho menej kvalitne.
Nemam uz tak prehlad o cenach, ale roky dozadu tusim aj svk bolo do 1/2 cien potr/dennych veci tuna

Nie nadarmo ked nieco kupujem tak je to nemecky eshop zvacsa
10.10.2023 - 22:44:59
10
V pohode, ja vam to neberiem. Ja som to samozrejme skusal ale mne to nevyhovuje. Casto v praci musim odbehnut niekam po daco alebo za niekym. Alebo idem po praci niekam daleko, do obchodu, nakup, mamka si nieco vymysli, frajerka daco potrebuje etc. Na biku neriesitelne veci. Bike je fakt len tam a spat. Odhliadnuc od toho ze nemam ani zatial taky bike mestskeho typu, vsade spd pedale a pod. Predpokladam ze v NL ides do obchodu, na biku kosik a pod, zamknes pred obchodom. Ja svoj bike uz nepustim z oci ani na sekundu. O jeden som uz prisiel.
10.10.2023 - 22:48:32
00
Najpodstatnejšie ale je, že čo sa týka cyklodopravy sú cyklodopravné veľmoci rovinaté Holandsko, Copenhagen, Budapest, New york ...
je to rovina, zato my sme tu kopcovatý čo je oveľa krajšie ale väčšina populácie nie je ochotná vyjsť na kopec na bajku.
10.10.2023 - 22:55:44
00
Ti tu vysvetlia ze si kupis ebike za liter a vyriesene ?
Ale ta budapest mi nejak nesedi, som tam bol a az take rovne to tam nebolo
10.10.2023 - 23:04:54
00
To s tou rovinatostou je tiez kus mytus. Nevravim, ze v Amsterdame su vysoke kopce ale z intrakov do skoly do centra som len na mostoch cez kanaly spravil okolo 60 vyskovych. V Ziline z domu na univerzitu na kopec, kde vsetci cestou fucali, som to mal cca rovnako. Napr. vo Viedni v meste su to tiez dlhsie a strmsie stupania ako tu v ZA v meste (snad okrem Zastrania). A zas v Petrzalke mi napadaju stupania asi iba cez mosty.
10.10.2023 - 23:24:25
01
Budapešť má cca 300 km cyklochodníkov a drvivá väčšina z nich je rovinatá
10.10.2023 - 23:25:45
00
Zigo napísal:
To s tou rovinatostou je tiez kus mytus. Nevravim, ze v Amsterdame su vysoke kopce ale z intrakov do skoly do centra som len na mostoch cez kanaly spravil okolo 60 vyskovych. V Ziline z domu na univerzitu na kopec, kde vsetci cestou fucali, som to mal cca rovnako. Napr. vo Viedni v meste su to tiez dlhsie a strmsie stupania ako tu v ZA v meste (snad okrem Zastrania). A zas v Petrzalke mi napadaju stupania asi iba cez mosty.

Celkom si pobavil , Holandsko som pochodil celkom dosť, na väčšine územia je najvyšší kopec železničný násyp
a daj ešte nejaký o rovinatej Žiline :)
10.10.2023 - 23:29:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up