Jazdil som sezonu. Priemerene kombo.rekon tak trošku divne zatača na prednom. Ale inak bemam vyhrady.teraz mam tufo xc14 a zda sa mi v predu lepší
15.03.2022 - 06:28:21
01
a tie tufa maju aku zivotnost oproti maxxisu?
15.03.2022 - 20:11:02
00
MarekGbely
Jazdil som tuto kombinaciu minulu sezonu na HT v rezime malokarpatske XC, bezduse, tlaky 1,3/1,6, horekopcom trochu pomalsie ale dolekopcom parada, drzali

Po zjazdeni som zmenil za Vittoria Barzo/Mezcal, tlaky podobne, bezduse a horekopcom rychle, dolekopcom o nieco menej iste nez na Rekon/Rekon Race
15.03.2022 - 20:12:33
00
Gusto0 napísal:
a tie tufa maju aku zivotnost oproti maxxisu?

zatial neviem, su nove :D
15.03.2022 - 21:08:05
01
Ak by to nejakého gramára zaujímalo, včera prišiel Maxxis Ikon 29x2,20 3C , váha 641g, na 30mm ráfe pri 20 Psi 56,5mm (nebol predtým vôbec nabombovaný na viac), na 25mm pôjde v najbližších dňoch :D :)
18.03.2022 - 07:15:04
00
Jaiub napísal:
Su tu nejake skusenosti s plastami Kenda Booster Pro 29x2,20"? Po tom, co som videl ake uzovky su nove spesly 2,35" ktore som mal vyhliadnute, tak sa ich asi vzdavam a hladam nejaku alternativu na sezonu. Mal som v plane novy Renegade T5 + Fast Trak S-works 2,35", takze nieco v tomto duchu. Chcel by som tentokrat nieco balonovejsie, cca do 650g a 40€.
-Tie Kendy sa mi naramne podobaju na Rekon/Rekon Race a vyzeraju byt niekde medzi nimi vyskou dezenu, no to kombo ma nicim neohurilo oproti Aspenom p/z ktore su moje oblubene, no naposledy sa nejako divno chovali, neviem ci kvoli sirsiemu rafiku (27mm), preto sa zatial neplanujem ku nim vratit. Zaroven by som skusil nieco s vyssim/agresivnejsim dezenom, aj ked Aspeny drzia naramne.
-Uvazujem aj vybehove spesly 2,3", este sa niekde daju zohnat. V priamom porovnani boli sirsie ako tie nove.
-Laka ma aj Racing Ralph Super Ground 2,25" dozadu, no keby mal aspon tych deklarovanych 670g a nie cez 700... Len neviem ako su najnovsie tie Schwalbe natom s odolnostou a celkovo su dost hanene. Pamatam ze to byvala bieda, aj ked teraz cez zimu jazdim Rocket Rony Performance a zatial ma nesklamali. K tomu dopredu tato Kenda, popripade Renegade+Kenda...
-Viem ze tu viaceri jazdite Tufa XC11/XC14 ktore ma tiez zaujali, ako sa javia? Cosi som tu zachytil s ne-kvalitou dezenu.

Ikony ma nelakaju, aj ked sa mozno necham nahovorit, Contiky su uzovky, Vittorky taktiez, navyse hmotnost mimo. Neviem co by som este zahrnul, uz zacinam zvazovat aj tieto pre mna v mtb nezname znacky ktorym som sa zatial vybyhal (Kenda, Tufo,..)

Dik za napady :)



??? jak užovky?

Mám nové pláště Specialized jak FastTrack tak GroundControl obojí v 2,35 GRID T7 a oboje mají 60mm na 25mm rafku.

Staré FastTrack 2,3 na 25mm rafku měli 56,5mm

Takže je to přesně naopak - nové jsou výrazně širší a konečně odpovídají reálnému rozměru.

Maxxis které jsem měl ve výběru při 2,4WT na 30mm rafku dosahují jen 58,5mm

Za mne ty nové Specialized jsou opravdu pecka, velmi povedené pláště. Už jsem tu o nich dost psal, skvělá přilnavost měkké směsi a povedené dezény. GC jsem jezdil ve sněhu a blátě, FT jsem zatím jezdil převážně na suchu a lehčím blátě.

Jestli jsi je viděl v obchodě na kole pak to chápu - tam jsou opravdu úzké. Ale je to tím ze ten plast není poradně nafouknutý. Po prvním nahození ho musíš ,,nabušit” na 3 bary a tak 2 dny ho nechat - krásně povolí a získá objem. Pak už drží objem i při provozním tlaku. Teď jezdím kolem 1,5 bar ale v zimě jsem dal i par jízd na sněhu s tlaky pod 1 bar - mám v nich latexove duše.

Takže žádné užovky ale poctivých 60 mm.
19.03.2022 - 09:41:56
00
Ahojte, jazdi tu niekto vittoria mazza enduro? Jazdil som doposiaľ hlavne maxxisy,no posledné 3 plášte mali nejaký problém, tak spekulujem nad zmenou a tie sa mi veľkom páčia,no nejak o nich neviem nájsť reálne skúsenosti
20.03.2022 - 12:49:06
00
Vyše sezony som ich spokojný užívateľ ? aj keď enduro verziu vozím iba vzadu, vpredu mám trail verziu. Zatiaľ ma nesklamali, môžme sa baviť o ozaj univerzálnych plášťoch (aj keď je pravda že na tvrdé a suche podklady ala Kálnica radšej nahodím Pirelli). Vzadu trocha pozat že primárne určenie toho plášťa nie je zrovna brzdenie, ale nič tragické to nie je... Krásne predvídateľné, zvyknú si nájsť grip aj tam kde by ho človek nečakal ?
20.03.2022 - 19:01:19
01
Poprosil by som majitelov plastov Speedero a Thundero o zmeranie vysky plasta od rafika. Ide mi o to, aby nelizal zadnu stavbu. Dakujem.
28.03.2022 - 13:33:49
00
Ahojte jazdí, alebo jazdil niekto plášte Michelin wild enduro? Poprípade aké enduro plášte by ste doporučili. Jazdím kombo MagicMary a BigBetty, som s nim spokojný ale chcel by som vyskúšať maxxisy poprípade niečo iné. Jazdím momentálne prevažne suchý a kamenistý povrch.
28.03.2022 - 20:43:20
00
Ahoj, kamarát čo jazdi enduro mal, Minion, Highroller a teraz jazdi Magic Mary že je z nich najlepšia. Jeden ti povie tak druhý tak, kúp pojazdi uvidis. Michelin som jazdil Wild am ten prvý model ten novší už je pre mna nezaujímavý. No čo viem odporučiť Kenda Hellkat pro jazdím casing ATC popozeraj v AEC ten ma mat enduro ochranu ja som ten ATC neprerazil nikde grip parádny a na daný plast aj dobre ide jasne nepojde ako xc plášť.
29.03.2022 - 07:12:24
00
PetoTe napísal:
Ahojte jazdí, alebo jazdil niekto plášte Michelin wild enduro? Poprípade aké enduro plášte by ste doporučili. Jazdím kombo MagicMary a BigBetty, som s nim spokojný ale chcel by som vyskúšať maxxisy poprípade niečo iné. Jazdím momentálne prevažne suchý a kamenistý povrch.
.
Wild Enduro boli snad najmenej predvídateľné plášte aké som mal... Front ma bočné stople príliš riedke a vie to ustreliť keď to najmenej čakáš... Čím pomalšie ideš tým viac je to citeľné. Nie sú vhodné ani na sucho a tvrdo a ani v blate nestoja za veľa nejak sa, im nechce čistiť, v hrabanke ako tak fungujú...Rear sa dá ukocirovat ale pre zmenu stráca pri brzdení keď ju porovnám s Big Betty napríklad...
29.03.2022 - 07:44:50
00
RANDAL napísal:
Poprosil by som majitelov plastov Speedero a Thundero o zmeranie vysky plasta od rafika. Ide mi o to, aby nelizal zadnu stavbu. Dakujem.


Speedero 36c je vysoky 30mm.
29.03.2022 - 14:44:55
01
PetoTe napísal:
Ahojte jazdí, alebo jazdil niekto plášte Michelin wild enduro? Poprípade aké enduro plášte by ste doporučili. Jazdím kombo MagicMary a BigBetty, som s nim spokojný ale chcel by som vyskúšať maxxisy poprípade niečo iné. Jazdím momentálne prevažne suchý a kamenistý povrch.


Zostal by som pri schwalbe ak si spokojny s gripom. Ich najvacsia vyhoda vs napr maxxis je odolnost voci defektom/seknutiu. Apex je podobne odolny ako DD a vazi podstatne menej.

maxxis s14761.pcdn.co

schwalbe s14761.pcdn.co
31.03.2022 - 23:29:27
00
PetoTe napísal:
Ahojte jazdí, alebo jazdil niekto plášte Michelin wild enduro? Poprípade aké enduro plášte by ste doporučili. Jazdím kombo MagicMary a BigBetty, som s nim spokojný ale chcel by som vyskúšať maxxisy poprípade niečo iné. Jazdím momentálne prevažne suchý a kamenistý povrch.

Ahoj Maxxisy jazdím pár rokov a k plnej spokojnosti. Dlho som mal vpredu DHF 3C a vzadu DGR II 2C a bola to výborná kombinícia. Skúšal som potom aj High Roller keď som nezohnal znovu ten DHF ale ten bol trochu slabší. S novým bikom mám aj vpredu aj vzadu DHRII 3C a zatiaľ maximálna spokojnosť, nemal som s nimi problém. Ráfky 30 mm a plášte 29x2,4". Predtým na 22,5 som mal 2,3" a na bezdušiach. Mne to na to čo jazdím vyhovuje. teda hlavne také AM jazdenie. A tiež jazdím hlavne suchý a kemenistý teda tvrdý terén. Výjazdy prevažne okolo 30 km. Niekedy viac, niekedy menej. Ale určite budú aj dlhšie výjazdy cez 50 km a cez 1500 výškových :) Tento rok som dal max. s týmito plášťami 40 km, zvažnice a traily, prevýšenie 1150 m a bolo to v pohode. Samozrejme kondička tam hrá veľkú rolu ale to asi netreba písať, keďže to nie sú xc plášte a je to aj na ťažší bike :)
01.04.2022 - 09:09:22
00
keyboard_arrow_up