za sucha a na pivo. mal som v 26" ale aj smart sam urobil lepsiu robotu.
20.11.2017 - 23:24:41
00
No ja keď sa chcem niekde dostať do lesa potrebujem min. 12 km. Na toto mi odporučili Ardent. Áno bol som upozornený že nie moc na blato ale v podstate sa snažím blatu vyhýbať i keď nie stále to ide. Vyskúšam a uvidím. Ak nie tak nahodíme naspäť do predu Miniona DHF.
Ináč na tomto vlákna som videl že nie moc sa sťažovali. Kupovalo ich hodne ľudí
A napriklad nie veľa ľudí tu jazdí TOMAHAWK od Maxxis a môžem povedať že som veľmi spokojný s ním.
21.11.2017 - 00:03:22
00
Veď uvidíš, v najhoršom vymeníš. Tomahawk mám anj ja vzadu a je to veľmi slušný plášť, akurát s tým brzdením je to slabšie. Ale skvele drží v zátačkách a minimálny valivý odpor oproti DHRku alebo podobným kotvám.
21.11.2017 - 07:30:57
00
tak trail boss v sobotu otestovaný,na asfalte valivý odpor nízky,v teréne drží velmi dobre,na jazdenie po Kapratoch ideálny univerzál-tlak drží bez zmeny od nahodenia 7.11. tmel Joes Elite racers sealant,zatial žiadne presakovanie,bral som odtialto:
http://www.cykloeshop.sk/p/7030/plast-wtb-trail-boss-275x24-tcs-light-fast-rolling-kevlar
reálna váha je 822 gr.

Prílohy:

PB070001.JPG
PB070001.JPG 737.8 KiB thumb_up0thumb_down

21.11.2017 - 07:37:54
01
potvrdim ze Ardent je do blata uplne zly..... pokukujem po Maxxis Agresor..... nevyzera zle ani to Dano 5 WTB ale podla udajov je v 29" WTB este tazsi plast ako Maxxis :-)
21.11.2017 - 07:53:45
00
V sobotu som skúšal Aggressor v blate a snehu a pohoda. Kým nie je príliš hlboké a lepivé, tak sa v pohode čistí. V technických úsekoch sa trochu nabalil, ale stačí na chvíľu pustiť brzdy a vyhádže sa.

Hlboké, lepivé blato nemá rad ani Minion alebo High Roller, tiež sa zanášajú pri pomalšej jazde. Do takých sračiek asi len Wetscream.

Inak ten Ardent nie je moc dobrá voľba vpredu ani v lete, problémy mu robí aj prach a mokrá tráva. Vzadu sa to ešte ako tak dá. Teda hlavne 2.25, 2.4 má väčšie štuple tak by mal byť lepší.
21.11.2017 - 08:17:38
00
ale zase na leto bol HRII + Ardent celkom ok volba :-) ..... pojdem do toho agresora teda ..... dik Vlado
21.11.2017 - 08:27:10
00
A tak jazdiť sa dá kadečo. Do soboty som mal nahodené kolesa so starým NN a RoRo. Jazdilo sa na tom fajn okrem strmých a vlhkých zjazdov. Tam to vôbec nebrzdilo. Ako keby som brzdy nemal ?

Ja ten Ardent nemám rad hlavne preto, že je taký nijaký. Ani ľahký, ani grip.
21.11.2017 - 08:32:12
00
Predpokladám že budú lepšie ako RoRo alebo Continental XKING race šport.
A koniec koncom všetci čo tu prispievate ohľadom Ardenta ste stíhačky dole kopcom. Ja som kluďas. :rofl: :rofl:
M
21.11.2017 - 08:58:57
00
Ja som dal teraz na jesen Maxxis Forekaster a zatial spokojnost. Na asfalte to sice dost bzuci a citit vacsi odpor oproti RoRo, ale v terene zatial vzdy podrzal dobre aj v listi aj miernom blate. Nahodenie bezdusi bez problemov a tlak drzi ovela lepsie ako RoRo.
21.11.2017 - 09:49:33
01
Zatial moja kratka skusenost s Maxisom.. Ardent je citit na asfalte, ze moc nejde, napriek vodiacemu pasu v strede, dezen je sice vysoky, ale nema vela priestoru, ako napr. X-King, ale je tucnejsie (26tka). Nie je tazky (cca 760g) a drzi tlak a nesfukuje (bez tmelu). Bocnica sice nie je az tak hruba ako UST X-King, ale nie je ani papierova.
Naopak celkom ma prekvapil Ardent Race /nerobi sa 2.4ka/, ktory ma nizsi dezen a celkom vpredu drzi aj na horsom podklade (ale ja nejazdim dole kopcom tak, ako jazdia ti, co obuvaju Minionov :lol:). Na asfalte ide velmi dobre (Ikon este lepsie, ale ten ma trosku problem s gripom na listi a blate). Inak co sa tyka asfaltu, tak Continental MK II je rychlejsi ako X-King a v terene moc nedrzi (tvrdy suchy podklad .. porovnane USTcka). Co sa tyka Rocket Ronu a Racing Ralpha, tak som bol prijemne prekvapeny v pozitivnom zmysle s doterajsimi verziami tubeless ready .. nie totalny papier (aj ked samozrejme nie hrube), na omak celkom fajn, tlak to drzi a vahovo super, pricom 2.1tka na 650b je 54ka a siroky je ako 2.2 Ikon (ktory patri medzi tucnejsie plaste). Ovsem nova verzia, Addix co mam Rocket Rona, z nej nemam zatial dobry pocit (aj ked som to zatial nejazdil) a podla toho co pisal Dano5 sa mi zda, ze su sice drahsie, ako stare, ale o to horsie :D
Co sa tyka drzania tlaku, tak zatial vsetky Maxxisy co som skusal (cca 10+ kusov - okrem jedneho, kde bolo explicitne napisane, ze nie je pouzitelny tubeless bez tmelu a ten do vecera sfukol) pekne drzia tlak bez tmelu.
21.11.2017 - 10:09:14
00
lto "Continental MK II je rychlejsi ako X-King" ked sa pozrem na dezen tak tomu fakt neverim ;-) Inac sa chcem opytat, ked plast mierne hadze, len vizualne, necitim to. Da sa este pojazdit ci je lepsie kupit novy aby nedoslo k uplnemu zlyhaniu a pripadne urazu?
21.11.2017 - 12:42:23
00
fofo050, tiez si to velmi nepustam, ale ako pisal volodaj a to pisem ako nie prilis skuseny jazdec. I ja som poznal, ze vpredu je to o hubu na hocijakom terene, prilis zneistel volant s tym plastom a na asfalte to kotvilo. Vpredu preferujem vyssi a riedky vzor nehladiac na asfalt /NN aj na bike doprace/. Dal by som o jedine dozadu, keby to bol posledny plast na svete :-D
21.11.2017 - 13:08:28
00
Hlavne si treba uvedomit, ze nejazdime rovnake veci a styl. Niekto tu pise, ze Nobby Nic podrzi iny obuvaju Minionov.

Najlepsie si to vyskusat, no holt nie vzdy sa da. Taktiez 2-3 roky dozadu som jazdil ako to povedat, pomalsie, technicky horsie. Terez jazdim tazsie tereny. Ked si raz vyskusas ako drzi ten Minion vpredu, tak naspat sa ide velmi tazko :)

Tyzden - dva dozadu som obuval Nobby Nic dopredu, RoRo dozadu ako taky experiment, ale po jednej jazde som to dal prec a dal naspat minionov :) NN a RoRo budu mat miesto na nejaky "xc" exploration vyjazd.
21.11.2017 - 13:22:18
03
palo14 : ja som tomu tiez neveril, ani ma to nenapadlo. Nenajazdil som na tom vela a bolo to davnejsie, ale chystam sa znovu. Ale ten pocit bol taky .. rychlejsi a v terene horsie drzal. A na omak sa mi zda, ze ta guma stvrdla (mozno tiez z tych, co tvrdu v mraze, kedze som ju tusim jazdil v januari). Ale ako pisem, bol to UST, nie black chili guma, tam to mozno je inak. /moje preferencie jazdenia su ale prevazne ine ako ma vacsina amenakov tuna ... napr. mam celkom rad Furious Freda/
21.11.2017 - 14:15:40
00
keyboard_arrow_up