Po asi desať ročnom používaní mi odišli ráfiky Mavic slr v oblasti ventilu. Používal som Cafelatex ale aj iné selanty. U Cafelatexu sa uvádza, že je bez amoniaku a tým je tmel vraj k hliníku šetrný. Otvor na ventil bol vyžratý a smerom od neho začínala prasklina do oboch strán. Podotýkam, že na konkrétne ráfy nie je potreba dávať pásku.
22.10.2022 - 09:33:37
01
Matko001 ja som jazdil len stans, no poslednú 7 decku ktorú som kupil bola Doslova skamenelá,tak som chcel zmenu
22.10.2022 - 11:20:11
00
Na mtb mam mavic ust hlinikove crossmax pro sl rafky a so Stans NoTubes fungujem uz roky a nic nikde nie je vyzrate ani popraskane.
22.10.2022 - 12:28:12
00
valecek napísal:
Matko001 ja som jazdil len stans, no poslednú 7 decku ktorú som kupil bola Doslova skamenelá,tak som chcel zmenu


presne ako u mna, posledne dve balenia STANS-u som mal uplme skrystalizovane, posledne este dorazim a uz mam kupeny Muc-off. Tak som zvedavi
22.10.2022 - 13:11:25
01
GaliPet napísal:
Po asi desať ročnom používaní mi odišli ráfiky Mavic slr v oblasti ventilu. Používal som Cafelatex ale aj iné selanty. U Cafelatexu sa uvádza, že je bez amoniaku a tým je tmel vraj k hliníku šetrný. Otvor na ventil bol vyžratý a smerom od neho začínala prasklina do oboch strán. Podotýkam, že na konkrétne ráfy nie je potreba dávať pásku.

Presne... amoniak bola tá zložka čo robila spôsobovala rychlu oxidaciu hlinika. No myslím ze v dnešnej dobe ho už neobsahuje žiaden tmel.
22.10.2022 - 14:12:19
00
herri13 napísal:
No budem musiet objednat asi tieto

Akurat dnes som sa babral asi 3 hodiny s novym kolesom, kvalitne pustal cez spice, samozrejme sa to tam dostalo vzdy okolo ventilu. Najskor som daval kuzelovu tesniacu gumu co bola standardne na ventile, to bola uplna tragedia. Potom som vymenil za tu podlhovastu ako si dal z tej linky, bolo to citelne lepsie ale aj tak nieco unikalo. Asi na 6ty pokus a po 3 prelepeniach pasky cez dieru na ventil sa mi to nepodarilo dokonale utesnit, jednak praskala paska okolo ventilu (mal som schwalbe, nie nejaky lacny celofan) a asi sa ta guma aj nie uplne dokonale prisposobila zliabku, ma presla trpezlivost ked som uz zhodnotil ze to unika naozaj minimalne a nalial som tam mlieko. Okamzite sa to utesnilo a po 12 hodinach to drzi na paradu, uvidime este zajtra.
23.10.2022 - 01:20:25
00
Viem urobiť bezdušaky na tento typ rafika? Stačí tam dať pásku alebo je potrebný aj vhodný ráfik?

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/kellys-gate-50-29-model-2021.html?itm_medium=forum#questions

    23.10.2022 - 17:55:14
    00
    kuk sem
    https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/mtb/275/kellys-rafik-kls-cartel-dsc-32h-fv-27-5-cierny.html?variant=22664&gclid=CjwKCAjwzNOaBhAcEiwAD7Tb6NZsRBQk-WDhRmxmNnmZRVBA1agr6aNFUuOKMk6uTkcT6DC_MJSPLxoCSiAQAvD_BwE#22664
    23.10.2022 - 18:28:13
    10
    XCBoy napísal:
    Viem urobiť bezdušaky na tento typ rafika? Stačí tam dať pásku alebo je potrebný aj vhodný ráfik?

    https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/kellys-gate-50-29-model-2021.html?itm_medium=forum#questions


    Ja neviem ale podľa sa dajú urobiť bezdušáky skoro na každom ráfiku. Pri správnej šírke a dvoch vrstvách lepšej pásky (používam Tufo alebo Stans) sa utesní asi všetko. Len to chce trpezlivé lepenie a poriadne si pritom zodrať prsty. Mne bez problémov tesní fakt že 5 korunový ráf na AV ventil ktorý nemal bezdušáky vidieť ani z autobusu.

      01.11.2022 - 22:59:14
      00
      a aká je výhoda použitia nekompatibilného ráfku pre tubeless? Taký setup predsa musíš natlakovať dostatočne z rezervou, aby ti náhodou "nepodfúklo" a nestratil si kompletne tlak. Pri vyššej rýchlosti si viem predstaviť celkom fatálne následky.
      02.11.2022 - 10:06:22
      07
      obvzlast ked ponuka rafkov je siroka a daju sa kupit aj za dobry peniaz
      02.11.2022 - 10:29:41
      05
      Presne to som chcel napísať, že kedysi keď nebola bohvieaká ponuka tak sme špekulovali. Ale špekulovať dnes, keď je kopec dostupných TLR rafikov je zbytočné. Zuby môžu byť podstatne drahšie ako pár rafikov.
      02.11.2022 - 10:46:17
      04
      Výhoda žiadna. Ale oveľa viac ako kompatibilitu rafiku pozerám na gumy. Sú psychopati co spravia bezduse aj na drotovej päťke tam by som už co sa týka bezpečnosti spozornel. Pokiaľ dokážem nastrelit na raf kvalitnú gumu na sucho a bez boostru beriem to tak ze raf prešiel testom tlaku. Môžem sa mýliť a samozrejme v ideálnom svete má každý bajker kompatibilný raf aj gumu. Ale na lacnejších bajkoch sa mi kolesá menit nechce a tak isto sa mi nechce ani opravovať defekty. Ci to je riziko si už každý posúdi sám
      02.11.2022 - 11:15:19
      00
      Ja viem ze to je ina kategória, viem co máš na mysli a spomínam to len tak na okraj, ale sú zjazdové plášte ktoré sú určené na bezduse a majú drôtenu pätku...
      02.11.2022 - 11:20:00
      03
      inak toto si ludia bezne myslia, ze kevlar=TLR, drot=dusa, ale v realite su aj drotene TLR aj skladacie dusove plaste ....
      02.11.2022 - 11:22:52
      03
      keyboard_arrow_up