ak by bolo, ako ty hutoríš dijck, tak by som nikdy nedosahoval take vysledky...


Si ta doberam:) Tak ale na epicu, no no...
06.04.2008 - 21:49:50
00
ak by bolo, ako ty hutoríš dijck, tak by som nikdy nedosahoval take vysledky...


Ake vysledky?
06.04.2008 - 21:50:49
00

Ake vysledky?


SPDH juniori, 3.miesto celkovo:)

už sa prestanme hrať na rýchlych amenakov a slimáčich Xc-ckarov -

jj, Lami je celkom rychly dolekop.com, inak bieda. Hodnotit mozem, mozno som bol aj na viacerych pretekoch ako ty;)

Inak AM.ENaci zdaleka nie su vsetci rychli:) To zas nie. To je skor o terene..a o tom ci znesies bike alebo to skusis dat..
06.04.2008 - 22:02:48
00

Si ta doberam:) Tak ale na epicu, no no...


ja teba tiež :) ... nie vždy to bol epik no no no...
06.04.2008 - 22:50:24
00
kamarat akurat posielal Fox Vanillu do Slovkolexu na reklamaciu a oznamili mu super spravue ze oprava ho bude stat 1 600 sk zacala mu totizto tiect a vraj zaruka na semeringy a tesnenia je 3 mesiace a za robotu si pytaju 800 sk pritom je vidla v zaruke podla mna uz ked si ma aj tie semeringy kupit mal by mat aspon tu robotu zadarmo ale cele je to tak trosku padnute na hlavu :roll:
07.04.2008 - 20:30:16
00
Co je toto za k.kotinu.Zaruka na cely vyrobok je dva roky.To ako keby na aute si mal zaruku na plech dva roky a na brzdy 3 mesiace...
07.04.2008 - 20:34:44
00
Zaruka urcite nie je dvojrocna na kompletny vyrobok (akykolvek). Napr. retaz, brzdove dosticky, kazeta, ... su spotrebne veci a tie dva roky urcite vydrzat nemusia. Ale pristup k tomuto problemu (Fox) je zrely na hlbsiu kontrolu (SOI?).
07.04.2008 - 20:41:16
00
tiez by som sa obratil na SOI.Aj ta cena co si uctuju sa mi nezda.Inak tie ich ceny su celkovo zlodejske.Sa cudujem,ze si tam vobec niekto nieco kupuje.
07.04.2008 - 20:45:19
00
vraj zaruka na semeringy a tesnenia je 3 mesiace a za robotu si pytaju 800 sk pritom je vidla v zaruke :roll:


v tom momente ,keby mi nieco take povedali,by som im odpovedal tym,ze idem kontaktovat vyrobcu ....
sice FOX uvadza tear and wear ,ale 3 mesiace je trochu malo....a dalsia vec,ked to bude povazovane za wear tak potom bude treba aj pracu zaplatit....
07.04.2008 - 20:46:09
00
Takto porovnavat vyrobcov urcite nie je mozne. Porovnat by sa mali vyrobky urcene na priblizne rovnaky ciel pouzitia a nadobudnute za porovnatelnu cenu. Ale asi bude lepsie byt vlastnikom jemne "horsieho" vyrobku ako vyrobku v servise.
07.04.2008 - 21:03:41
00
no pytal som sa na to jedneho cloveka ktory uz ma nejake tie skusenosti a povedal ze je to normalne ze 3 mesiace tak neviem ... ako povedal ze by sa dalo mozno s nimi sudit alebo nieco podobne no ziskat vysledok to radsej zaplatit tych 1 800 sk
07.04.2008 - 21:07:37
00
Ešte k záruke:
1. Záručná doba je 24 mesiacov, okrem vecí, u ktorých to nemožno predpokladať (napr. potraviny). Kratšia doba spotreby však musí byť vyznačená v záručnom liste alebo na obale.
2. Záruka sa uplatňuje u predajcu, nie v autorizovanom servise. Ak beriem slovkolex ako predajcu, musí postupovať pri riešení záruky podľa zákona. T.j.:
3. Ak sú vady opraviteľné, musí slovkolex zabezpečiť bezplatnú opravu.
4. Ak sú vady neopraviteľné, musí slovkolex vymeniť vec za novú alebo vrátiť peniaze. Voľbu medzi týmto však musí urobiť zákazník už pri reklamácii.
5. 90% slovenských obchodníkov (cyklo aj iných) nedodržiava tieto pravidlá. Spoliehajú sa na to, že zákazník sa nebude súdiť, ale radšej za opravu zaplatí.
07.04.2008 - 23:53:54
00
podobne praktiky sa snazil voci mne pouzit pred par rokmi aj KAKTUS BIKE...treba zavolat do SOI oni potom zmaknu.
07.04.2008 - 23:59:13
00
Ešte k záruke:
1. Záručná doba je 24 mesiacov, okrem vecí, u ktorých to nemožno predpokladať (napr. potraviny). Kratšia doba spotreby však musí byť vyznačená v záručnom liste alebo na obale.
2. Záruka sa uplatňuje u predajcu, nie v autorizovanom servise. Ak beriem slovkolex ako predajcu, musí postupovať pri riešení záruky podľa zákona. T.j.:
3. Ak sú vady opraviteľné, musí slovkolex zabezpečiť bezplatnú opravu.
4. Ak sú vady neopraviteľné, musí slovkolex vymeniť vec za novú alebo vrátiť peniaze. Voľbu medzi týmto však musí urobiť zákazník už pri reklamácii.
5. 90% slovenských obchodníkov (cyklo aj iných) nedodržiava tieto pravidlá. Spoliehajú sa na to, že zákazník sa nebude súdiť, ale radšej za opravu zaplatí.


ked ide o opotrebenie, nieje to vada a na vymenu sa zaruka nevztahuje.
ked zoderies podrazky na topanke, nieje to na zaruku.
ked mas pri vidlici napisane, ze ju treba udrziavat cist a po dlhodobej jazde v blate osetrit, vymenit olej a tesnenia, nevyargumentujes, ze tesnenia maju vydrzat dva roky.


Naposledy upravil aJoN dňa 08.04.2008 - 07:51:54, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2008 - 07:50:55
00
A čo sa čudujete... Pokial viem tak Alex mal ešte minulý rok paušál 650,- .. Ja som dával dával robit kompletný repas na moju Talasu(kompletný tj. vymena obidvoch olejov a komplet všetky bachory) a platil som 3000,-
a teraz pojdem dávať na reaps možno aj tlmič e epika a tiež počítam s investiciou kolo 2 litrov.

a inak SOI-ka určite na výrobok s vztahuje zarucna doba ako na celok a nie na jednotlivé časti avšak v to prípade ak sa nejedná o opotrebenie.
08.04.2008 - 07:51:28
00
keyboard_arrow_up