Deo na tvojom mieste by som skúsil takéto niečo - http://www.hurikansport.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=589
Link na ponožky - lepši pokec ale na mtb menej prekticke http://www.hurikansport.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=1136
20.08.2009 - 00:02:35
00
deo: to tŕpnutie po viac h ... ja mám niečo podobné, prejavovalo sa to hlavne keď som ešte behal maratóny, volá sa to Mortonova neuralgia a vyskytuje sa u ľudí, ktorí majú tzv. Mortonovu nohu - palec a prostredník dlhší ako, ehm, hehe, "ukazovák"... po istej dobe behu a ako sa neskôr ukázalo aj jazdy (sranda že na žiletke som to nemával) ti doslova znecitlivie predná polovica chodidla. Pravidelným tréningom sa nástup problému odďaľuje a problém skracuje (ono sa to "rozbehá"), ale na MTB zabrali BG tretry od Spešlu a v podstate tento problém nepoznám
quasko: naozaj to pomáha? lebo v podstate kompresia môže uzatvoriť časť kapilár, a pri kŕčoch ide hlavne o poruchu mikrocirkulácie v niektorých miestach niektorých svalov; ale môže - môže pomôcť pasívne vypudzovať prekyslenú krv mimo "miesta vzniku", istú racionalitu to má.
20.08.2009 - 00:25:41
00
aky mavate start na maratonoch? ono na vyjazde si idete vacsinou svoje tempo, ale vela ludi sa necha na starte strhnut a ide o dost vyssie tepy ako by mala..
maraton sa nevyhrava 2km sprintom po starte..
20.08.2009 - 06:25:51
00
jo jo tam to len zacina :mrgreen: ten kto prepali sa v polovici zacne trapit,ako ja na dubnicaku08 potom som sponalil a dal som sa dohromady ...a bolo dobre :mrgreen:
20.08.2009 - 06:33:10
00
Ja mam tiez "skusenosti" s krcami pocas maratonov. Ale iba pocas nich. Uz som absolvoval vyjazd s Muffinom ked sme najazdili 122 km a cez 3100 vyskovych a bolo to bez krcov. Tempo vsak bolo take akurat. No pocas maratonov je to ine. Po starte sa necham uniest tempom "chrtov" tepy vyskocia az nad 170 a potom sa po case objavia krce. Tak tomu u mna bolo vo Vlkanovej aj Ozdine. V Brezne som presekol Nobby Nica tak poslednych 20 km som sa len viezol aby som prisiel do ciela. Podotykam, ze je jedno ci idem dlhu alebo polmaraton, zalezi na intenzite. Na Horalovi som siel Krejzy a na radu LL som isiel podla tepov. Po starte v rozpati 145-155 v stupaniach max 165. Cely Krejzy bol bez krcov. Objavili sa sice naznaky, ale riesil som to tekutym magneziom od Nutrendu. Kedze mam poruchu funkcie stitnej zlazy- hyperfunkciu, ktora sa prejavuje aj nadmernym potenim, musim na maratonoch jazdit s 2,5 l tekutin v Camelbacku ( kosiky na flasu na biku nemam), lebo obcerstovacky by mi nestacili. Ja odporucam viac treningu a kontrolovat si intezitu zataze.
20.08.2009 - 06:55:41
00
mam s krcami problem aj v "normalnom" zivote...na maratonoch na 100% dostavam krce...co pomaha...jednoznacne skusenosti...uz som sa naucil ako ich prekonavat...najma zmena stylu slapania..zmena frekvencie...stojky...a pod...vzdy nieco ine...pravdaze priprava je zaklad...cim viac mam najazdene tym su tie krce lepsie zvladatelne...univerzalna rada podla mna neexistuje...a kazdy musi prist sam na to co na nho funguje...takze u mna okre spominaneho zmenu stylu slapania...je to najma vela vela vela vody...ale hlavne 2 dni pred maratonom...pocas toho to uz nezachranim...potom magnezium...opat hlavne pred...ale aj pocas (a je mi jedno ci mi to pomaha ten mineral alebo je to psychicke)...ked si dam Magnesium od nutrendu pocas preteku krce na pol hodinu urcite odidu...takze asi tak...co sa mna tyka :) a potom aj schopnost slapat "cez ne"...
20.08.2009 - 07:28:20
00
Behával som maratóny a na občerstvovačkách bola vedľa čokolády tiež v miske soľ. Neboli žiadne preparáty a každý sa uškŕňal, keď som si namočil čokoládu do soli. Nie som odborník, ale zo skúsenosti viem, že keď nebola soľ, tak som si v pribehu preteku olizoval prsty a soľ zbieral z priestorov čela a u ucha. Kŕče som po používaní tohoto spôsobu nikdy nemal.
Na cyklistických maratónoch ťažko zastavím a robím to isté ako pri behu. Jedno je však isté - a to nerobím reklamu, že mi pomáha jedine enervit a to prvá tableta po cca 20km a cmúľam ju v ústach, a potom každých cca 10-15km podľa náročnosti trate. Bohužiaľ ne Slovensku ENERVIT sa nedá zohnať, už som niekde písal, na Oravskom maratóne bol jedným zo sponzorov, mali sme 2 tablety pripravené v sáčku a myslel som si, že jednu ušetrím, lebo sa ani na Orave nedal kúpiť. cca 5km pred cieľom prišli príznaky kŕčov a tak som musel "použiť" aj druhú tabletu a výsledok sa dostavil.
Toto je moja skúsenosť, keď niekomu pomôže, budem rád a keď mi niekto poradí, kde enervit sa dá kúpiť v blízkosti BA budem taktiež rád.
Kvôli tomu idem na maratón v nedeľu do Brna, snáď bratia Česi budú mať požadované v stánkoch.
Zdraví Vás RAsťo
20.08.2009 - 07:53:44
00
ja este dodam, ze ked som dostal krce naposledy, bolo to niekedy v maji na ceste po asi 85 km a potreboval som prejst este asi 5, bolo to take hrozne, ze som sa nemohol ani pohnut a asi pat minut mi trvalo, kym som zosadol z bicykla...nevedel som, co mam robit, tak ma napadlo, ze vypijem posledne dva deci vody, co mi zostali a akoby zazrakom ma krce presli, aj preto si myslim, ze to bolo kvoli nedostatku tekutin...bolo dost teplo a neboli to dve hodiny, ale skoro tri
20.08.2009 - 08:10:41
00
palkovic: enervit tablety GT predavaju na kupkolo.cz bezproblemov.. staci sa pridat k nejakej objednavke koli mensiemu postovnemu.. keby si napisal vcera alebo predvcerom mohol som nechat pribalit..
20.08.2009 - 08:13:47
00
ja osobne krce mavam a nedokazem snimi nic robit pomaha iba klud a nieco slane do bruska ;-] na maratonoch ich mavam cca po 3 hodinach a pri vyjazdoch tak medzi po 70 km
20.08.2009 - 08:15:32
00
jou jou tekutiny a soli...stale doplnat :mrgreen:
kupil som si magneziove tablety v lekarni za par e 50ks a rano supnem a mam pokoj :mrgreen:
20.08.2009 - 08:18:08
00
Je fajn prečítať si rôzne názory a hlavne na vlastnom tele odskúšané metódy. Na najbližšom maratone v BB vyskúšam niečo z toho.
Logicky mi vychádza, že je asi najpodstatnejšie narábať s tempom = sledovať tep a pohybovať sa v mojom aeróbnom pásme a popri tom dostatok tekutín a smierou minerály...
.. a prvé kilometre si dám do sluchátok " NEDAJ SA STRHNÚŤ TEMPOM CHRTOV" ...
20.08.2009 - 08:46:17
00
... mne samotné zaľahnutie ani nevadí ale myslím, že to je príznak, že niečo v tele nie je OK...



Môžeš mať mierne zvýšený tlak.... Už som tu dávnejšie písal že niektorý ľudia ani nemusia o tom vedieť... nie nadarmo sa mu vraví "tichý zabijak" :twisted:
Ak tvoje problémy pretrvávajú tak treba navštíviť lekára a hlavne sa nenechať ukecať že je všetko v poriadku. Poprípade si dať urobiť záťaťový test, výborna vec...
20.08.2009 - 08:51:02
00
2 tulenik kompresne handry naozaj pomáhaju ! Osobne krče dostanem aj keď vyhlásim chemicku vojnu (iontak ,gely, enervit gt) do toho bazmeku nad kolenom čo nemám pod gaťami. Jazdím tretí deň s návlekmi ... bez nich by som tento týžden nikam nešiel cítil som sa rozbití ale kedže som si spomenul že take máme skladom ... ;-)
btw: skús si vygúgliť review je ich na nete mrte.
20.08.2009 - 09:00:03
00
Enervit sa nedá zohnať? to je mi novinka..a čo toto - www.top-trend.sk :wink:
20.08.2009 - 09:16:04
00
keyboard_arrow_up