ŠKODA Svätojurský MTB maratón - 1. kolo

29.04.2017
2. kolo - Župný pohár
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (554)
10adidas1059011460017986ace123AdamBaranadriana21adusoairbrush55AK47_TRMakotesaalex.blackAlex2002Alex52Alexiusalfismizany1Amonamulet314andreaandrej21andrej28andrej7788AndrejD1andrejlednickyandrejvatalaandrejxcxanko1AnonymousASmanbackabajobbbakojanbanditabarboritabaronebasbastylicaBatkaMichalBatorasbenkoBikeCrewbikemano1Biker201bikerbrumkoBIKEZMBikingSnailbirelbirkovnikblazoBlejstilbnovickybombtrackbond777bono voxBoreasborisborovickaborisobusekBrano321branobbrunicekbubakBugiybybcechcicerocicoskcorky70cripocyklos_mDado1dakeyrasDal_bordanciwoDaniel.Sdaniel153dano696DanoxdarylDavidko99djonydodoBdomino39don281Dorien09drkoudelkaDucidupan1DURI76durmidymyDyonexEduard Šoškaekino1eloscilatoreelvilaemil8emsiennioericzemerichkErik0312EviKfabkoFantomasManFarmaceutFatZetor2feltoFernandoFilip_95fingerflorian70flowcoreFolkyFoxinofrantisekkorlfuksifundi55GaliPetgbr8gemacghost63GiovanaGlevogramoGreywolfGrigohartmannrodohascoHAVOhavrillahaziihelesrhellwingshermanAVhfs1000hhhives.jhochutHOLMENKOLhrtanekhulejHurikanKikohydrantChillii.bikerigi.vraboigic98ikaImprezzdImromanincubus17intoxicainukj.jerryJacquesF1jafri457jakub19james9Ján Kováčjanak1janci30jancooJanka18janko0612janmysjano636Jano82janovargaJanSameliakjarka.gaJAroBBJaroojaroslav_hjasopetoJazwecjelo520jjsanjmarcijohnoxJohny2johny29jojo1970jojoAUTHORjoojiinoojopajosephpavukjozef visjozef.pankuchjozef.svercelJozefM81jozino83JPtrekJulkojura24Juraj JanosikJuraj_KUKOjuraj.slavaJuraj2juraj951JurajMTVjurdakacerik577kafeKajaHartlkajus3kalikalisjarokamenakKamiKaskajakdanielKierk1kimi99kloknerpkofi121koiv1001kolencKolesakostrakrbkrisKristinakubokubokucoflykulo1500kurtmareklaco.justLacoBlacobrLacoMLadinovlase99lavorkamlegiLechuLeroylevikjankaLIGRlimeproLindoLubo29Lubomir123lubos73LubosMeciarLuboSRHCluboss18Lubotkolukassamoluky64macakasMageZmajjermajkoMajkyctmMajkyFmali6Mameluchmarek.turkovicMarek1605marek248Marek521MareKMMMarešekmargavmarianduzbabamarianszczerbamario155Marki007MaroMaromaros.hrobarmaros53martin.dzadonmartin.lMartin1411martin1530martin352martinekmiro1MartinezkoMartinMiskovicmartinopaternymatej.hromadkamatej.kristinMatej12matej12345MatejBacomatejicekfilipMatejMatejmatko001Mato1981matomajmatus.miskovicmatus.senajmatusudvardymaxymmeciarmeluMenJmMentalCoachmgimimickelson99mihalcin.peter6mihallkoMichalCverha11michalgrajciarmichalmanmichalmickamichelinomiidlomijatmikeetMiKMaRmikusmilan.hazlingerMilanBAmilanr1milanvrMilenamilkyoneMilosGMiloslav.Muchamilsuminco87mingusmirecekmmirkodurecmirocernakmiroimirokovac135miroslav2112mishel118Mischo_21misko_hraskomiskopcolkaMK9997MKommilanMoaimomusomono.molnarmoonwalkerMP18msolovicmts-bostoMTTNmull25murkochlapecmuro1701muropopradnanippnarciskomNathalienemosoftninno101nomadnordonnorecskNoroSNuffo264oko77ondrej.petruondrejk2020ondrokoxa1p.charbuliakPa3kLpajoprobikePali79palo1970palof67palotichymlpap348patas125patooopatrik42kovacikpatrikchromiakpaulus01pavol.tonka423PavollPawla26Penacekpensasuhrpepe.lopezzpepemskpepepoPepooperdopernera1petagPeter Bratkopeter_neplatny_mailPETER1014peter1976peter22Peter55peter75peteralbert18peterpjpeterppPeterSmilnanski25peto1175Peto661petobaroPETOM23Pfffpilaparnicapingvinpipistabenopmazopnakopoky13PolkiisspompyportoProracerprvosienkapsiloPstroso1pt.skodaPupokQuinkentqwertpatrikR-u-d-eRadoCRadovan Bírošradovan.rimbalaradovan3ralive5rastislav.balockorastislav.galikRasto1rasty17Red-DevilremkorichardlerichtoškaRiso1988riso2112robert.horvath.69robertsimakrobertttrobin72Robo34Robo87robobobekrobostrobozvrobulusRogiroman6572roman73Roman74RomanksRomanOrigosRomanStrecnoronin1986Royal227rudohorvathrudolfdubajRULEsaki66Samuelllsandrakomaromysefkosiso33Slavomír StrečanskýslavomirkslosiSLRsmelkovasmykySNBzuzisniburSodjagsokol1soldzosonaothmanovaSpecialmanStandastando.bStaniolStano2233starosta.uhorskestarsidurcovStenlykSteve_Brxsteve240173steve4stodo207straka.michalStrenkisuperalaniussupertrampšiltovkárTA12tabbitahotnyjtatolacothe-redsoxtilitimotejtnajnertobinotomaashTomas-Polaktomas.brajotomas.pompuratomasbtomasbenctomaslTomasmtomasmtbbenkotomihauserTondo6Tono26SCUrsusv.fiala.srv3hicl3Vajdickavalo3631Verkavierakissvikizalozkaviktor8884ViliamSVla100vladTTvlsuvrabec1vraskoWaldiswiboWilliam_Tellwladizdobrejxbikerxdado32xemanpetyasinhamidyou_rekyurykZajo3zbozdenko.skanderazermenZetMzizou.matozpadZuzsen
+:
Trat zaujimava, dobre znacenie, pocasie super, obcerstvovacky vyborne zvladnute, moderator (Tomadžo) skvela zabava ako vzdy, voda v ciely, uschovna bikov,
-:
Registracia - cakalo sa dlho na startovny balicek: tasky kompletovali na mieste len dvaja ludia, Jedlo ... myslim ze som pri prihlasovani nahlasoval bezmasite, nakoniec bolo len cestovina s kuracim m., nebolo si kde poriadne sadnut a najest sa, pitie - len cierne nealko pivo, dlhy rad na umyvani bicyklov - ziadne kefy/metličky na umytie - islo by to rychlejsie.
29.04.2017 - 22:08:20
01
a zabudol si dodať, že chýbali aj hostesky s hore bez
29.04.2017 - 22:30:24
07
cripo napísal:
Co sa mi nepacilo na starte, bola VIP zona. Podla toho, co cital `Baran` tam malo stat dvaja-traja pretekari a zrazu tam bolo zo 20 ludi. Ale tak prvy kopec to potom spravil :).

Tesim sa na buduci rocnik.

VIP zóna sa zriadila na podnet pretekárov.
Počítali sme že vo VIP zóne bude 20 - 40 pretekárov, čo aj bolo.
Robili sme to prvý raz, ak budú podnety a pripomienky, radi si ich vypočujeme a prípadne zapracujeme.
29.04.2017 - 22:35:27
01
misopetrovic, tiez ma zlomili krce. ale tak hnusne zakerne a bez varovania. po BK som si isiel vysmiaty, ze aj ked tento rok nemam vobec natrenovane, tak zopakujem svoj minulorocny cas cca 2:20 na 42km (co tiez nie je nic extra). V prvom stupaku po zjazde z BK sa mi z nicoho nic zahryzli do pravej nohy, tak som zastal ponatahoval a potom to zase islo relativne v pohode, ale neskor pri konci toho uplne posledneho stupania, kde vzdy stoji najlepsi regulovcik na Slovensku :D , som dostal krce do oboch stehien spredu aj zozadu, cize mi nohy uplne skameneli a nevedel som s nimi pohnut, tak tam som sa zdrzal peknych par minut... a na zaver ceresnicka na torte, ked ma opat chytili krce po pravej nohy pri vjazde na ihrisko a dotocil som to s jednou nohou v case 2:42, esteze mam tie spd :lol:
tusim MageZ? ma predbehol na cielovej paske :)
29.04.2017 - 22:47:08
01
Ja som si dal ciel ze do druheho kola vstupim s casom pod dve hodiny (to som splnil) prve kolo sa mi slo naozaj dobre (cca od medvedieho udolia)

Po starte som sa nevedel vobec rozbehnut ale od toho medvedieho to slo ako po masle a v podstate som len predbiehal cele prve kolo super zaciatok druheho tiez ale potom doslo medvedie zdolie a tam ako keby ma niekto odpojil od elektriny.... (predbiehali ma tlaciaci opozdilci zo strednej trate :tmi: )

A nasledne ako sa zislo z hrebena (vyjazd z modrej na asfaltku) tak dosli krce... a v tej chvili som vedel ze na cas pod 4 hodiny mozem zabudnut....na BK to trvalo extremne dlho a od BK este horsie (od BK do ciela som siel 45minut :tmi: )

Kazdopadne ako psychicky trening to bolo perfektne :D
29.04.2017 - 23:07:21
02
panko zabudol doplnať energiu :D chyba začiatočníka :D
30.04.2017 - 06:14:16
02
Vo Svätom Jure to, ako tradične, prakticky nemalo chybu ...
... až na to, že v cieli neponúkali vegetariánsku variantu stravy, napriek tomu, že sa dala v prihlasovacom systéme objednať.
Nastrúhať syr k cestovinám, alebo spraviť okrem hydiny aj nejakú syrovú omáčku, by nebol veľký problém, si myslím.
Takto som kolienka papkal pekne "suché".
30.04.2017 - 07:38:15
00
zihadlo 5 napísal:
panko zabudol doplnať energiu :D chyba začiatočníka :D


Panko doplnal energiu na kazdej obcerstvovacke ;) toto nebola prva dlha co som siel ;)

Problem bude skor v mnozstve najazdenych kilometrov :lol: trosku som sa precenil


Naposledy upravil misopetrovic dňa 30.04.2017 - 08:09:37, celkovo upravené 1 krát.

30.04.2017 - 08:06:33
00
Tak asi nedostatocne ;)
30.04.2017 - 08:08:58
01
cripo napísal:
Tento rok bolo nejako viac urazov.. co som videl jedna klucna kost, chalan nemal ako soferovat domov.. dve bajkerky brala sanitka a organizator odovzdaval bajky im znamym... ze by to to blatko robilo? Ved ho nebolo nejako vela.

Za mna vsetko ako ma byt. Fakt nemam co vytknut. Od zazemia, oznacenie trate, umyvanie bajkov, jedlo neviem mal som svoje.. fakt super maraton. Cas z minuleho rocnika som si zlepsil o cca 5 min, tak som sa celkom radoval aj s casu aj s umiestnenia. Pekne 14. miesto.

Co sa mi nepacilo na starte, bola VIP zona. Podla toho, co cital `Baran` tam malo stat dvaja-traja pretekari a zrazu tam bolo zo 20 ludi. Ale tak prvy kopec to potom spravil :).

Tesim sa na buduci rocnik.


Nazdar. Ja som ten, co si zlomil klucnu kost a hladal odvoz. U mna to bola moja chyba, na blato sa urcite nemozem vyhovarat. Uz na start som prisiel neskoro a v prvom kopci som to nedotiahol, tak som riskoval v zjazdoch. Niekde okolo 13. km ma smyklo na asfalte (vletel som strasne rychlo do esicka - tiahla pravotociva a nasledne prudka vlavo). Bolo to vlhke tak som isiel k zemi. Po prvy bufet som to este vyslapal, no tam som to zabalil.

Vsetkym, ktori mi pomohli patri velke dakujem. A vitazom samozrejme gratulacia.
30.04.2017 - 08:24:23
05
Bugiy napísal:
Nazdar. Ja som ten, co si zlomil klucnu kost a hladal odvoz. U mna to bola moja chyba, na blato sa urcite nemozem .

"Vitaj v klube KĽÚČIAROV" :-( Prajem rychle uzdravenie ! Ak ju mas zlomemu, tak Dubnicak v auguste stihas. 😉
30.04.2017 - 08:42:13
00
Milsu . VIP skúste tak ze na štart sa budú pretekári zoraďovať podľa časov v minulom preteku. Bol som na Oderskej Mlynici a tam boli v prvých radoch iba top pretekári. Keby som chcel prísť na štart skôr a zabezpečiť si lepšiu pozíciu mal by som smolu . Pretekári mali uz štartové čísla pridelené z minulého roka a keď došiel na pretek tak dostal na prezentácii automaticky číslo s umiestnením z minulého roka. Je vylúčené aby sa dostal hobik za Kulhaveho. Jednoducho to nemá logiku . Zároveň to umožňuje reálne zabojovať o umiestnenie na ktoré maju možnosti . Nik sa nezlepší tak aby jeden rok jazdil na 40m a další rok v top 5. Na štarte boli tabuľky s číslami aby každý vedel kde sa ma postaviť napr. 1-50, 50-100 atd. Dáva to preteku ten pravý športový efekt.
30.04.2017 - 08:42:48
02
Bol som pri registrácii a nálepky do VIP zóny dostávali pretekári výlučne podľa minuloročných výsledkov zo serie a hlavne zo Slovenského pohára. Presvedčený som, že to bolo úplne OK, a nebol tam nikto, kto by si to svojimi výkonmi nezaslúžil.
30.04.2017 - 09:38:26
02
Ono žiadny systém nebude ideálny, každý má svoje limity.
Čo sa týka toho, že
slavomirk napísal:
... Nik sa nezlepší tak aby jeden rok jazdil na 40m a další rok v top 5...


tak v ČR medzi profíkmi asi nie, ale na Slovenských maratónoch, kde sa o pódium bije možno 10 zakaždým viac-menej tých istých ľudí (z ktorých je každý jeden amatér) to podľa mňa nie je úplne nereálny scenár.
Hodnotiť výkonnosť človeka na základe jediného umiestnenia, ešte aj to z minulej sezóny, podľa mňa nie je najpresnejšie. Ten súčasný systém (aj keď má samozrejme tiež ďaleko k dokonalému) je myslím si presnejší v tom, že zohľadňuje viacero výsledkov z aktuálnej sezóny + dáva organizátorovi možnosť "divokých kariet."

No akýkoľvek systém je lepší než doterajší stav, kedy bolo treba na štart z predných radov buď stáť pod oblúkom nezriedka aj vyše pol hodiny pred výstrelom, alebo sa do prvého radu drzo natlačiť spredu, to sa dúfam zhodneme :)
30.04.2017 - 09:48:11
02
Kŕče často prichádzajú krátko po požití energetického gélu. Hlavne teda vtedy keď je pretekár dehydrovaný. Užitie gélu ešte zvyšuje spotrebu vody v tele a preto často krátko po požití prichádzajú kŕče.
30.04.2017 - 09:56:36
06
keyboard_arrow_up