trvale to asi nie je možné, resp. mať priemer na výjazde 90, ale do stúpaní v pohode. tvoja Yamaha má ECO podporu 100%, STD 190%, s tým nie je problém vyliezť aj strmší kopec ak nie si úplná bábovka ;) naviac ty máš trekáč a užšie plášte, jasné že to ide
23.12.2022 - 06:41:08
00
Hej 2,4"😀a RS Recon 80mm je dnes trekač😉
23.12.2022 - 07:24:08
00
2,4" sú na ebajkoch užšie :D to tu biobajkeri bežne vozia na AMEN strojoch
23.12.2022 - 07:28:53
00
aj na XC :D
aj po rožky
23.12.2022 - 07:33:01
02
xyz napísal:
no...a teraz rozmýšľam prečo je na bazári toľko e-bikov skoro nových a so smiešnymi nájazdmi ... asi to nesplnilo očakávania...napr. nevyšli také kopce ako tá jeho frajerka tak to predávajú...


neznamená,že ked si kupiš bicykel ktorý ti pomáha že natom budeš aj jazdiť. Vela ludí si to kúpi preto,že nato má alebo ako náklad do firmy alebo ich to na začiatku ohúri. Ale ked raz nemáš vztah k horám resp prírode alebo k bicyklovaniu ako takému, poprípade niekoho kto ta k tomu vedie tak ti nepomôže žiaden bicykel. Ak máš raz vztah k niečomu tak si nájdeš nato aj svoj volný čas a nevyhovaraš sa na x dôvodov prečo nie a prečo to predávam.
23.12.2022 - 08:50:22
04
A možno sa len na ďalší rok zmenili farebné trendy😉
23.12.2022 - 13:09:37
00
sorcerer napísal:
Palo TT aby si dosiahol max. krútiaci moment a maximálnu účinnosť motora, musíš mať aj zodpovedajúcu kadenciu. a ak ju kočka pri tom prevode nedokáže dosiahnuť, tak jej motor nebude pomáhať v plnom rozsahu.

Nie, to nie je spalovaci motor v aute, max. krutiaci moment nema nic spolocne s otackami. Diskutovali sme o tom davnejsie s DaDo.Bzz
https://www.mtbiker.sk/forum/post1527005.html#p1527005

Joe70 Zaujmal som sa o prakticky test, ze ci pri maximalnej dopomoci si schopny legalnym motorom prekrocit zakonom dane limity. Kedze tvoj motor mas odblokovany je to bezpredmetne.

Ale podobne veci, co som sa pytal sa aktualne riesia aj tu:
"Rezerva" vykonu u legalnych motorov:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1899827.html#p1899827

Data z motoru:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1903798.html#p1903798
23.12.2022 - 18:30:29
00
sorcerer napísal:
Palo TT ide o staršie modely motorov, ale ako príklad stačí. vezmime si úplne vrchnú krivku, Bosch CX. ak má scarinkova priateľka zapnutý najvyšší stupeň podpory, ale zvláda na uvedenom prevode kadenciu dajme tomu max. 60, do plného výkonu motora a jeho najväčšej účinnosti jej chýba zhruba 100W. keď bude mať prevod na ktorom dokáže krútiť 85, využije plný výkon motora a pôjde sa jej ľahšie. motor môže mať aj neviem koľko veľa Nm, ale keď ho nedokážeš dostatočne rozkrútiť plný výkon nedostaneš.

Kedze Power (W) = Torque (N.m) x Speed (RPM) / 9.5488 , je jedno ci dopomoc (v %) - merias ako pomer vykonu alebo krutiaceho momentu. Jasne ze pri vyssich otackach bude vykon vacsi, ale miera dopomoci bude konstatna
- za predpokladu ze jazdec "dupe" do pedalov rovnakou silou pri lubovolnych otackach.
To ako lahko sa ti slape urcuje podla mna prave miera dopomoci.

Ak by mala vykon len spominanych 75W, tak napr. pri mierne podpriemernych otackach 60rpm bude mat krutiaci
len 12Nm. Takze motor (80Nm) jej vie teoreticky dat dopomoc takmer 700% .
23.12.2022 - 18:47:24
00
xyz napísal:
no...a teraz rozmýšľam prečo je na bazári toľko e-bikov skoro nových a so smiešnymi nájazdmi ... asi to nesplnilo očakávania...napr. nevyšli také kopce ako tá jeho frajerka tak to predávajú...

V bazari je aj kopec klasickych bikov, 2-3x viac ako rok-dva dozadu. Skoncil covid, zla doba - inflacia a ludia kupuju ebiky :)
23.12.2022 - 18:49:24
00
Polino spekulujete nad tym ako Mara Beckova. ;))

Elektro motor ma krutak na rotore, ktory je priamoumerny fazovemu prudu, ktory do neho tlacis. Vacsinou ta krivka krutaku je ze rovna od 0 rpm ( tu je definovany nejaky max krutak podla kontrolera, aky najvyssi prud vie pustit do faz) a potom sa od istych otacok krivka zlomi a ide dole az po max otacky (to zas definuje napatie baterky a hardwarove vyhotovenie motora -kv).

A kolko Nm ti dopomaha motor je preddefinovana funkcia (mapa) fazoveho prudu v zavyslosti od nastavenej pripomoci a momentalneho krutaku, ktory davas na kluky ( plus teploty kontroler a vinutia, ktore ti tiez limituju prud). Regulacia fazoveho prudu je spravena klasickym PID regulatorom.

Nad vykonom moc nespekulujte, to ako pises je iba sucin krutaku a otacok.
23.12.2022 - 20:50:38
00
hej,sú aj klasické ale tie sú väčšinou pár rokov staré...
23.12.2022 - 20:52:27
00
Uz aby bolo po sviatkoch a trocha sa vyjasnilo. Prestane to porovnavanie pipikov ... a sadneme na biky. Volba podla moznosti, chute a nalady.
23.12.2022 - 22:07:07
03
Trenujeme:)

Prílohy:

received_830246748206143.jpeg
received_830246748206143.jpeg 69.4 KiB thumb_up0thumb_down

23.12.2022 - 22:21:35
011
Palo TT napísal:
...
Joe70 Zaujmal som sa o prakticky test, ze ci pri maximalnej dopomoci si schopny legalnym motorom prekrocit zakonom dane limity. Kedze tvoj motor mas odblokovany je to bezpredmetne.

Neviem čo sú zákonom dané limity. Odblokovanie sa dá vypnúť. Na ebajku ide stále človek s rovnakým výkonom ako na klasickom bicykli. Tam proste nie je rozdiel. Ak som schopný na ebajku vydať 200W, na biobikeu nedám viac ako 200W. Rozdiel je iba v rýchlosti. Niekedy. Ebajker na mtb ebajku je napríklad pomalší, ako biobikero na špičkovom cesťáku. Proste ten motor nevyrovná tú vyššiu hmotnosť, valivý odpor a hlavne odpor vzduchu pri mtb.
Ak vypnem na mojom ebajku "čip", žiadne zákonom dané limity sa prekročiť nedajú. Iba ak by som dolu kopcom prekročil maximálnu povolenú rýchlosť 30 MPH v obci. Dokonca ani so zapnutým "čipom" takmer žiadne zákonom dané limity neprekračujem. Okrem jedného, že mi pomáha aj pri vyššej rýchlosti. Ale trénovaný biobikero na obyčajnom cesťáku je aj vtedy o dosť rýchlejší. Dokonca aj ja som na svojom cesťáku rovnako rýchly, ako na svojom ebajku s prípomocou, niekde v rozmedzí 2/4 - 3/4.
Ak to vysvetlíš a dáš inštrukcie, viem stratiť pár hodín a spraviť test.
24.12.2022 - 00:38:45
00
Kua chlapi sa to tu zvrhava! Prevody, krutiace momenty, vypocty, zidojasteri vas dostali, uz ste zabudli aj hejtovat :)

"Musim odovzdat svoje gule predtym, alebo potom ako si kupim ebajk?
Predpokladam ze predtym"
cdn.shopify.com


Opustil ma, lebo nemam rada ebajky.
Zobral svoju buzitasku, zviazal vlasky do copika a povedal, ze hned ako sa mu o hodinu nabije ebajk, bude prec
i.redd.it

Ten pocit na mojom ebajku...
scontent.fbts5-1.fna.fbcdn.net
24.12.2022 - 07:56:10
06
keyboard_arrow_up