V tom pripade pokuta vo vyske tabulkovo urcenej hodnoty auta...narychlo si vymyslam.

Kde je vola, tam je cesta a naopak.
04.10.2022 - 08:40:03
00
Neviem, či by sme nemali podľa niektorých komentov toho vinníka nehody úctivo poprosiť, aby sa nehneval, že bol zadržaný. Takéto delikty treba prísne trestať, za volant by si už sadnúť nemal, nehovorím o dlhoročnom odpočinku za mrežami. Žiaden trest nedokáže vrátiť životy tím mladým ľuďom, ktorí pri tej nehode prišli o život, ale hlava mi neberie, že niekto môže dostať za takýto čin porovnateľný trest, ako za marihuanu!!!
Ten človek je svojprávny a vedel, čo sa môže stať, keď sadal za volant.
04.10.2022 - 08:40:40
02
https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/ridic-pisecko-alkohol-tri-promile-zabaveni-auta-vazba.A200506_131641_budejovice-zpravy_khr

nemozem to najst, ale tu v CR som cital uz niekolko krat, ze ani niekolko rozhdodnuti o zakaze soferovania, zhabanie par aut nezabrani niektorym jedincom jazdit nadalej pod vplyvom drog a alkoholu...
04.10.2022 - 09:14:05
03
vladoNM napísal:
Ten človek je svojprávny a vedel, čo sa môže stať, keď sadal za volant.


Pri 1.6+ promile to už nemusel vedieť, mohol byť presvedčený, že sa mu to nemôže stať a že to zvládne. Opitý čovek rozmýšľa inak ako triezvy, alkohol je sviňa.
Tým ho nijako neospravedlňujem. Iba poukazujem na to, že sprísnenie kontrol na alkohol (fúkanie), pokuty a tresty sú iba čiastočným riešením problému, pretože keď máte riadne vypité, tak je vám to všetko jedno, aj tak za ten volant sadnete.
04.10.2022 - 09:18:57
05
Kľudne mohol ísť taxíkom domov, keď mal vypité...
04.10.2022 - 09:34:04
00
mohol ale hladina alkoholu v krvi ovplyvnila rozhodovanie natolko ze vlastne "nemohol"
proste nadrbany a navyse naduty clovek nerozmysla racionalne
04.10.2022 - 09:41:55
02
A prave preto mu treba odtat obe ruky, aby to uz nemohol zopakovat.
04.10.2022 - 09:49:13
02
Jaroh napísal:
Pri 1.6+ promile to už nemusel vedieť, mohol byť presvedčený, že sa mu to nemôže stať a že to zvládne. Opitý čovek rozmýšľa inak ako triezvy, alkohol je sviňa.
Tým ho nijako neospravedlňujem. Iba poukazujem na to, že sprísnenie kontrol na alkohol (fúkanie), pokuty a tresty sú iba čiastočným riešením problému, pretože keď máte riadne vypité, tak je vám to všetko jedno, aj tak za ten volant sadnete.


Tomu, aby si nejaky opity clovek nesadol za volant sa asi moc zabranit neda , kym nebudu mat vsetky auta alkoholtesterom podmienene nastartovanie..
Zatial by vsak mohli robit castejsie kontroly a tym, ktori nefukaju odnat vodicak a poslat na dlhodobejsie protialkoholicke liecenie...
04.10.2022 - 09:52:04
00
Jaroh napísal:
Pri 1.6+ promile to už nemusel vedieť, mohol byť presvedčený, že sa mu to nemôže stať a že to zvládne. Opitý čovek rozmýšľa inak ako triezvy, alkohol je sviňa.
Tým ho nijako neospravedlňujem. Iba poukazujem na to, že sprísnenie kontrol na alkohol (fúkanie), pokuty a tresty sú iba čiastočným riešením problému, pretože keď máte riadne vypité, tak je vám to všetko jedno, aj tak za ten volant sadnete.

ak ma byt "ruinujuca" pokuta (ze po nej nebude mat na alkohol a bude ju dlho splacat) sposobom ako zabezpecit ze ludia nebudu chlastat tak podme do toho. od vcera...

ten clovek spravil svojpravne rozhodnutie uz ked si pred soferovanim ten alkohol objednal.
04.10.2022 - 09:52:08
00
Kto tu komu nadával, že rieši mikrospánok za volantom a porovnáva ho s alkoholom?
https://www.ta3.com/clanok/247493/tragedia-sa-mohla-opakovat-vodic-zaspal-za-volantom-a-zdemoloval-zastavku?fbclid=IwAR23a8gmYPvoG5_lPMue9WQa1QuMXJYujHnX06wd1YV9XxK5gvsrMCoK-g0
04.10.2022 - 09:58:07
13
Stax napísal:
ak ma byt "ruinujuca" pokuta (ze po nej nebude mat na alkohol a bude ju dlho splacat) sposobom ako zabezpecit ze ludia nebudu chlastat tak podme do toho. od vcera...


Ja osobne by som za nafúkanie bral vodičák buď navždy alebo aspoň na veľmi dlho, ale to by aj tak nezabránilo smrti tých 5 ľudí. Na zabitie 5 ľudí autom na zastávke nepotrebuješ vodičák a veľa peňazí, ale ľubovoľné auto po ruke.

Drakonické tresty áno, som za ne, ale s vedomím, že problém nevyriešia, sú iba časťou riešenia.
04.10.2022 - 09:58:29
00
A čo tak riešiť podstatu problému a to prístup k alkoholu? V prvom kroku podstatne zdvihnúť spotrebné dane z alkoholu. V ďalšom kroku začať vydávať licencie na rozlievanie alkoholu, teda krásne zredukovať podniky, kde je príležitosť sa rýchlo opiť ako kadejaké putiky, bufety, staničné pajzle a podobne. Výnimky udeľovať max na vymedzený čas pre bufetový predaj ako vianočné trhy, vinobrania alebo hody. A následne založiť kontrolný orgán, ktorý bude tieto licencie vydávať a hlavne odoberať podnikom, kde sa porušia pravidla konzumácie. Napr. nalievanie mladistvým, nalievanie ľuďom, ktorí už majú značne vypité a podobne. Predaj alkoholu bežným spotrebiteľom eliminovať na špecializované obchody s alkoholom. Žiadne potraviny, žiadne čerpacie stanice, večierky a podobné prevádzky. Iba licencované predajne. Potraviny by mali povolený max predaj piva. Keď si upraceme prístup k alkoholu a manipuláciu s ním, tak môžeme začať prekopávať aj tresty za prehrešky, ktoré boli spôsobené pod vplyvom.
04.10.2022 - 10:02:34
02
Prohibícia už tu raz bola a ako to dopadlo. Zakázané ovocie chutí najlepšie, o to viac by sa pilo a nelegálne pálilo kadetade po pivniciach. A štát by prišiel o podstatnú časť príjmov do rozpočtu.
04.10.2022 - 10:06:14
06
o tomto sa hovori v knihe, ktoru odporucal pista "dejiny pisane vodkou", kde sa opisuje zavislost a jej dovody ruskeho naroda na vodke. A ano, vacsia cast rozpoctu v casoch napr. carskeho ruska bola z prijimov kontrolovaneho predaju alkoholu. Pokial sa nemylim, bolo to cez 2/3 rozpoctu. Dnes je to menej, ale stale je to obrovske mnozstvo.
04.10.2022 - 10:12:34
00
zakazovat predaj alkoholu je silno naivne :) navyse je to represia voci vsetkym aj tym zodpovednym. Joli asi pije len pivo :) ja sa tiez casto doveziem napr na vinobranie alebo taketo akcie autom ale domov uz nim veru nejdem :) je to prilezitost si prist bikom pre auto na dalsi den
04.10.2022 - 10:13:41
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up