My to tu asi nerozlúskneme a nevyriešime, je to téma pre odborníkov z viacerých oblastí. Ale pre takéto konanie a čin nemám pochopenie.
04.10.2022 - 10:20:09
01
Neviem, kde tam vidíte zákaz predaja alkoholu. Opísal som iba reálny stav ako to napr. funguje v USA. Samozrejme tak majú väčší problém skôr so zdrogovanými šoférmi ako opitými. A netreba chodiť ani za mláku. Však monopol na predaj alkoholu má štát napr. v Nórsku. To je presne model, ktorý by sme si mali osvojiť. https://svet.sme.sk/c/20374935/viete-ako-sa-pije-v-norsku-alkohol.html
Jednoducho si musíme priznať, že ako spoločnosť máme problém s alkoholom. V Nórsku to bolo evidentne tiež témou, keď pristúpili už začiatkom 20 rokov minulého storočia k takémuto regulovanému predaju.
04.10.2022 - 10:22:29
02
Jaroh napísal:
Ja osobne by som za nafúkanie bral vodičák buď navždy alebo aspoň na veľmi dlho, ale to by aj tak nezabránilo smrti tých 5 ľudí. Na zabitie 5 ľudí autom na zastávke nepotrebuješ vodičák a veľa peňazí, ale ľubovoľné auto po ruke.

Drakonické tresty áno, som za ne, ale s vedomím, že problém nevyriešia, sú iba časťou riešenia.


No mozno keby takyto zakon prisiel aj do skutocnej praxe, to znamena, ze by VP brali kazdemu za radom bez ohladu na to, ake vysoke ma "styky" a odvysielali by tieto pripady v TV, tak by sa ludia podla mna zacali bat, jazdit opiti. Samozrejme, ze nie vsetci, ale podla mna efekt by to malo.
04.10.2022 - 10:34:05
00
neviem presnu statistiku ale keby mali vysielat kazdeho koho chytili soferovat pod vplyvom tak by to asi dalo na cele spravy :)
04.10.2022 - 10:36:41
01
1+ promile je trestný čin, nesledujem to podrobne, ale ešte som nepočul, že by niekto bol odsúdený "natvrdo" za alkohol za volantom, dokonca ani po dopravnej nehode, na čo je nám potom taký zákon, keď každy sadá do auta s tým, že "v podstate" sa mu to nejako prepečie.
04.10.2022 - 10:45:06
00
zakazat predaj alkoholu? chces ma zabit :-D
ten tester v aute pred startom je cesta aj ked neviem ako by to spravili aby do toho nefukol niekto iny. tiez by som bol rano kludnejsi koli zbytkovemu.
04.10.2022 - 10:55:29
01
LL napísal:
1+ promile je trestný čin, nesledujem to podrobne, ale ešte som nepočul, že by niekto bol odsúdený "natvrdo" za alkohol za volantom

Rezesova bola, a sedela dlho. Ale odsudili ju v Madarsku.

gusto0, user_id: ako som pisal, ten tester obabres uplne easy ;)
04.10.2022 - 10:59:28
00
GeorgeWH napísal:
No mozno keby takyto zakon prisiel aj do skutocnej praxe, to znamena, ze by VP brali kazdemu za radom bez ohladu na to, ake vysoke ma "styky" a odvysielali by tieto pripady v TV, tak by sa ludia podla mna zacali bat, jazdit opiti. Samozrejme, ze nie vsetci, ale podla mna efekt by to malo.

Alebo by sa tak vyriesil aspon problem so zapchami v mestach. :D

Tu je porovnanie vysky trestnych sadzieb za usmrtenie jazdou pod vplyvom alkoholu a /alebo inych navykovych latok
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02hdn9gR2yKzr9KhfKVi7DfSHqnVpBvMoi2FbKWyYzXENiXGVpBYhD8NHAGU8EguoCl&id=1295110346
04.10.2022 - 11:00:13
00
Gusto0 napísal:
zakazat predaj alkoholu? chces ma zabit :-D
ten tester v aute pred startom je cesta aj ked neviem ako by to spravili aby do toho nefukol niekto iny. tiez by som bol rano kludnejsi koli zbytkovemu.

a ako by si to riesil v krajine kde tolerancia je? toto nie je cesta
04.10.2022 - 11:03:15
00
lto myslel som SK, poznám aj prípad z AT, kde nebol ani alkohol a bolo usmrtenie a sedel
04.10.2022 - 11:10:59
00
Joli: v severských krajinách mali troška iné dôvody na obmedzenie alkoholu. Značnú časť roka tam majú tmu, väčšina populácie žila v menších obciach, depresie + alkohol nerobia dobre. Navyše tam pod vplyvom alkoholu často dochádzalo k incestu. Inak v súčasnosti sú tam legendárne lode, čo vyplávajú do medzinárodných vôd a severania sa tam v priebehu 2 hodín spijú donemoty.

Na Slovensku stále platí zákon z dôb komunizmu, že prevádzkar nesmie naliať osobe, ktorá už vykazuje známky opitosti.

Prohibícia nič nerieši, práveže to zhoršuje situáciu. Ľudia začnú piť pochybný alkohol, kľudne sa môže stať niečo podobné ako v Česku nejak 10 rokov dozadu.

Kto chce piť a šoférovať, tak to bude robiť bez ohľadu na to, aké sú zákony a aj toho, či má vôbec vodičák. Podľa Ministerstva vnútra máme na Slovensku vydaných okolo 3,6 milióna vodičákov, 900 000 osôb nad 18 rokov vodičák nemá. Pod vplyvom pije ozaj mizerné promile šoférov.

V USA mimo veľkých miest je pomerne bežné, že príde človek do baru, napije sa a ide autom domov.
04.10.2022 - 11:24:48
04
LL: hej, chapem, som to len pisal, ze dotycna je SK obcan, ale myslim, ze uz bola pred casom prepustena za dobre spravanie. Ale podobne pripady maju zaciatok davno pred tym, ako nastane tragedia. A velmi casto tym, ktori sposobia tragediu je trestom uz to, coho boli ucastni.
04.10.2022 - 11:28:20
00
ennio napísal:
...Tu je porovnanie vysky trestnych sadzieb za usmrtenie jazdou pod vplyvom alkoholu a /alebo inych navykovych latok
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02hdn9gR2yKzr9KhfKVi7DfSHqnVpBvMoi2FbKWyYzXENiXGVpBYhD8NHAGU8EguoCl&id=1295110346


suhlasim s nazorm v diskusii

a moj nazor je, ze aj IM to padlo do noty

Prílohy:

IMG_20221004_113007.png
IMG_20221004_113007.png 58.9 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil boris.ko dňa 04.10.2022 - 11:33:41, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2022 - 11:33:18
04
:)

Prílohy:

IMG-a1eeffc0ed65bfd16555597070639f86-V.jpg
IMG-a1eeffc0ed65bfd16555597070639f86-V.jpg 14.95 KiB thumb_up0thumb_down

04.10.2022 - 11:33:23
02
fixska napísal:


NAOZAJ STE TO VSETCI ODIGNOROVALI, LEBO VAM TO NEPASUJE ? NEUVERITELNE!
To som zvedavy na tie odrezane ruky a zhabane auta teraz. Ak by na tej zastavke stalo trolko ludi ako na Zochovej tak by boli marnice plne.
Ale ked poviem, ze represia je na prd a treba prevenciu. To znamena nedat vodicak kazdemu a tych komu ho dam trenovat do takej miery, ze sa nieco take nemoze stat, tak ma nemate radi. Lebo sudit niekoho je vzdy lahsie, ako riesit situaciu. Vinnika potrestat a ovcania su spokojni. To ze sa ale vobec nic nemzenilo uz nikoho nezaujima. Opat musim zdorznit, nikto nechce autom vletiet do zastavky plnej ludi, ako jeho trest pomoze, aby sa to nestalo. Nebude chciet vletiet do zastavky este viac? To nieje ako trest za drzbu drog, nelegalnych zbrani... ze si isch nekupi. Aleob trest za karadez, ze si to na buduce rozmysli. My ho netrestame, za to, ze ma auto, alebo ze soferuje, ale ze urobyl neumyselnu chybu. Ako trest zabrani ludom aby boli omylny ?
Zakazte konzumaciu alkoholu, som za. Ale netrestajte ludi za to co robia pod vplyvom alkoholu. To nemoze fungovat ako prevencia nicoho. Ako scarinko spravne povedal, ozraty nevie vyhodnoti, ze robi zle. Nedokaze pochopit konsekvencie. O to viac ked sa nikdy nevidel za triezva ako funguje, ked je ozraty. Mysli si ze je nesmrtelny majster sveta. Potom robi somariny ako skok do dialky na biku cez lavice... niektori by mohli rozpravat.

PS: kolko pripadov mikrospanku poznate u pilotov ?
04.10.2022 - 11:53:23
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up