Kenai napísal:
NAOZAJ STE TO VSETCI ODIGNOROVALI, LEBO VAM TO NEPASUJE ? NEUVERITELNE!
Zakazte konzumaciu alkoholu, som za. Ale netrestajte ludi za to co robia pod vplyvom alkoholu. To nemoze fungovat ako prevencia nicoho. Ako scarinko spravne povedal, ozraty nevie vyhodnoti, ze robi zle. Nedokaze pochopit konsekvencie

PS: kolko pripadov mikrospanku poznate u pilotov ?

Skusim sa opytat tak na placato, kedze typicky som vulgarny chui. Ked ti ozraty pretiahnem manzelku, idealne s nasledkami pre nu, tak mi vypotis tiez takyto postulat a podakujes mi ?

A este jedno zlahcenie, typicky pilot by ti pekne nalozil ze ho porovnavas s BFU ako je vodic auta, clovek milionty. Hlavne dopravni piloti beru sami seba ako slachtu a ciastocne na to maju aj dovod. Chciet lietat je uplne ina mentalna obalka ako "musiet" soferovat.
04.10.2022 - 12:14:33
02
Tento to asi tiez nechcel, ale za to, ze sa tak stalo, mohla nie nestastna nahoda ci nedbanlivost, ale to, ze si to vedome ozraty rubal (dovolim si hadat) stovkou mestom. Trest pre takeho jedinca pomoze v tom, ze aspon zopar nadejnych podobnych dobrodruhov odradi. Teda dufam. A tohto nacas uprace zo spolocnosti.
Takze ano, je to prevencia. Nie 100% ucinna, ale o lepsej neviem.
Ad mikrospanky u pilotov- Ako vies, ze pilot nezachrapka, ked si lietadlo ide vo svojej hladinke na autopilotovi? A piloti su dvaja. V nijakej premavke. A pilotov je tiez o dost menej ako soferov, a asi su vo svojom fachu profesionalnejsi ako priemerny vodic. No, velmi vzletna paralela.
04.10.2022 - 12:16:16
00
Uz sa stalo, ze zaspali aj obaja piloti
https://www.ta3.com/clanok/243950/piloti-lietadla-zaspali-v-kokpite-a-minuli-pristavaciu-drahu-pripad-vysetruju
04.10.2022 - 12:25:38
11
Jasné, keď ich ženú ako zduté kozy... Keď na lkw vodič nestíha, špedi zaveli, davaj, cez kartu... Úplne si viem predstaviť, že v lietadlách to bude podobne...
04.10.2022 - 12:32:00
01
Len tak uvažujem aby to na Zochovej nedopadlo typicky slovensky, zveličene povedané:
- niekto na mieste kde je MPR 50km/h pod vplyvom etanolu a v 100km/h rýchlosti zabije 5 ľudí
- navrované riešenie: znížiť MPR na 30km/h a osadiť 2 retardéry
04.10.2022 - 12:37:28
12
A čo kruto zdaniť phm a peniaze investovať do verejnej dopravy? Jaaaj, zas tliacham blbosti
04.10.2022 - 12:40:18
02
Len verejná doprava nie je len BA, či KE. Len blbý príklad, ex bývala v Stupave. Posledný spoj SAD z BA odchádzal o 21:00 z Nív. Posledný spoj zo Stupavy o 21:20. Takže rande ísť večer do kina, divadla či na večeru, holt smola taxi si účtovalo zo Záhorskej do Stupavy 20€. Chodím často na chatu v oblasti ako je Mýto pod Ďumbierom. Tam proste šanca nie je, pokiaľ nemá človek auto.

Kruté zdanenie pohonných hmôt? To sa dotknete aj verejnej dopravy, ceny potravín atď. Lebo všetci jazdia na palivá a aj ten rožok v obchode sa tam nejak musí dostať.
04.10.2022 - 13:00:01
01
a ex je preto, lebo boli drahe PHM a taxiky? :-D
04.10.2022 - 13:03:25
01
Zoidberg napísal:
Tento to asi tiez nechcel, ale za to, ze sa tak stalo, mohla nie nestastna nahoda ci nedbanlivost, ale to, ze si to vedome ozraty rubal (dovolim si hadat) stovkou mestom. Trest pre takeho jedinca pomoze v tom, ze aspon zopar nadejnych podobnych dobrodruhov odradi. Teda dufam. A tohto nacas uprace zo spolocnosti.
Takze ano, je to prevencia. Nie 100% ucinna, ale o lepsej neviem.
Ad mikrospanky u pilotov- Ako vies, ze pilot nezachrapka, ked si lietadlo ide vo svojej hladinke na autopilotovi? A piloti su dvaja. V nijakej premavke. A pilotov je tiez o dost menej ako soferov, a asi su vo svojom fachu profesionalnejsi ako priemerny vodic. No, velmi vzletna paralela.


Ano, to co pises je logicke ale vacsinou to predbieha inak. Ty vlastne hovoris, ze ked clovek vie ze ho zavru ak ho chytia pod vplyvom alkoholu za volantom, tak vobec pit nepojde, alebo ak pit pojde kluce od auta sam pred sebou zavrie to trezoru, aby ozraty nedostal napad sadnut za volant. Ale to je extremne nepravdepodobne. Vecsinou to prebieha tak, ze ked zacne pit vobec neplanuje, ze bude soferovat a ani ze vypije toko aby bol ozraty. To sa tak nejak postupne stane. A ked uz ma pekne nakupene, tak si pripada nesmrtelny a vobec si neuvedomuje, ze by ho mohli chytit alebo, ze moze sposobit skodu. Prave na opak, mysli se ze je lepsi sofer ako kedy bol. A aj pod vplyvom nechce rozmlatit auto a zabit niekoho. Cize ak sa to stane ziaden postih pravdepodobnost tohto omylu neznizi. A to este nehovorim o alkoholikovy ktory ani nevie co to je byt triezvy. Je to podobne ako s vrazdou pod vplyvom alkoholu. Nepije aby vrazdil, vrazdi lebo pil. Ci pri manipulacii, so strelnou zbranou pod vplyvom. Nikto nejde do krcmy zo zbranou, ale ked pride dobre naladeny dostane chut sa pohrat zo zbranou a v tedy prichadza k tragediam. Polovnik si po polovacke vypije a pred poharikom si je isty, ze uz zo zbranou manipulovat nebude, ale po n tom pohariku mu strelba na tu tabulu zakaz vjazdu, pride ako vyborna sutaz.

Pilotov som principialne myslel jednomotorovych lietadiel Aliaska...., kde su solo a nemaju autopilota ako vo velkych kommercnych dopravakoch. Vo vlekych dopravnych linkach piloti spat pocas letu mozu (za istych podmienok).
04.10.2022 - 13:19:17
00
Jano1987 napísal:

Kruté zdanenie pohonných hmôt? To sa dotknete aj verejnej dopravy, ceny potravín atď. Lebo všetci jazdia na palivá a aj ten rožok v obchode sa tam nejak musí dostať.


Červená nafta...
04.10.2022 - 13:26:05
01
corsair napísal:
A čo kruto zdaniť phm a peniaze investovať do verejnej dopravy? Jaaaj, zas tliacham blbosti


máš pocit že PHM niesú kruto zdanené? :D veď štát má z každého litra benzínu viac ako samotný majiteľ pumpy :D
04.10.2022 - 13:37:59
00
Mám pocit, že nie... Keď sa vyváža každý kto chce, len na pumpu pre cigarety napríklad...
04.10.2022 - 13:40:46
02
Kto všetko by mal na červenú naftu nárok?

Takže ty máš vlastne problém s tým, že ľudia autá používajú. Málokto sa vyváža len tak pre srandu. Väčšina preto, že sa niekam potrebuje dostať.
04.10.2022 - 13:45:56
00
Som nevedel, že pojem "sa potrebuje dostat" je v Listine základných ľudských práv a slobôd definované ako "musí ísť autom".
04.10.2022 - 13:48:50
04
Páči sa mi Kenaiov pohľad na vec, hoc sa ťažko počúva (ak pod vplyvom návykovej látky niekoho znásilním alebo zabijem, nemôžem za to), tak je to medicínsky jasná vec - taký človek v žiadnom prípade nie je pod plným vedomím. Jediná vec na diskusiu je, či si ten stav kvalitatívneho narušenia vedomia a psychiky navodím sám, dobrovoľne a s cieľom si ho navodiť (každé dobrovoľné podanie psychotropnej látky má úmysel si navodiť takýto stav). Tam je to tiež jasné - dobrovoľne požiješ omamnú látku a pod jej vplyvom niekoho zabiješ si za tento čin plne zodpovedný. Druhá vec do ktorej sa už nechcem púšťať, či je to priťažujúca alebo poľahčujúca skutočnosť - to je už trochu komplikovanejšie a sám na to nemám úplne vyhradený názor na každú udalosť, hoc na väčšinu vecí je to podľa mňa priťažujúca skutočnosť.
04.10.2022 - 13:49:17
33

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up