CraObs Toto je jasný prípad, dobrý vodič musí o.i. neustále sledovať aj stav krajnice, aby lepšie predvídal správanie cyklistov. Tu ani nie je možné jazdiť inak ako v jazdnom pruhu, ani proti tomu čokoľvek namietať.
Ja keď šoférujem, vždy sa snažím pozerať na vozovku pred ním, či tam niečo nie je rozsypané, jama a pod., prípadne či práve nevyťahuje bidon a hrozí, že hodí vlnu, toto by všetko mali učiť už v autoškole. Tiež už z diaľky vyhadzujeme blinker, aby za mnou zbadali nebezpečenstvo (mám totiž dosť vysoké auto). Súčasťou výcviku by mala byť jazda na bicykli na frekventovanej ceste. Na druhej strane zas absencia skúseností spoza volantu je u niektorých cyklistov veľmi zreteľná.
22.06.2016 - 08:32:33
02
no lenže takýchto ciest máš väčšinu.. a celá diskusia bola o tom že ak pôjdem 20-30cm od krajnice čo v podstate úplne v pohode stačí tak vodiči ma budú predbiehať aj v prípadoch že ide oproti auto lebo "sa zmestím" bez ohľadu na to ako sa cíti a čo napr tá vzduchová vlna spraví s cyklistom.. preto sa nadrzo jazdí aj v 1/3 pruhu (aby som bol širší) lebo tam už sa proste to auto nezmestí..

čo by mali učiť v autoškole a ako by sa malo jazdiť a predvídať je jedna vec, realita druhá.. ak by sa jazdilo ako píšeš všetci jazdíme po krajnici a nepotrebujeme si vynucovať priestor :hai:
22.06.2016 - 08:47:34
00
Ja som mal na mysli toto, tento príspevok považujem za prejav zdravého rozumu a objasnenie toho, o čom je celá táto debata:

andreee napísal:
Ja som raz urobil pokus na ceste Šamorín - Senec. Miestami je krajnica 0,5m široká a miestami len 10 cm, ale nakreslená je tam celý čas. Ak som išiel po širokej krajnici, nebol problém, autá sa odtiahli kúsok smerom k stredovej čiare. Ak som išiel po ceste cca. 30 - 50 cm od krajnice, ak tam bola široká krajnica, tak začala horor šou. Trúbenie, lízanie... celé zle. Zázrakom sa to skončilo keď skončila široká krajnica. Držal som stopu takú istú ako pred tým a všetci ma v pohode obchádzali až do protismeru ak bolo treba. Takže, ak sa človek správa na bicykli ako debil, tak sa tak k nemu správajú aj ostatný. That´s all. Samozrejme, že ak človek natrafí na programovo arogantné hovado, tak si nepomôže, ale takých je minimum. Ak ma atakuje viac ako 1 z 10 áut, je najvyšší čas zamyslieť sa nad sebou.


Myslím, že väčšina ľudí sa zhodne na rozumnej strednej ceste, v oboch táboroch sa nájdu problémoví jedinci a trúfam si dokonca tvrdiť, že sa vzájomne provokujú k správaniu, kvôli ktorému potom trpia všetci ostatní.

Želám všetkým pekný deň.
22.06.2016 - 09:47:45
03
ohľadom tej polemiky ´´jazda v ceste/jazda za krajnicou´´ napríklad vôbec nerozumiem,prečo aj na základe úspechov PS nebeží v telke vzdelávacia masáž ľudí,ako sa vlastne na takom cestnom bajku po slovenských cestách jazdí. Stačilo by pár známych mien,trvanie od apríla po august a cca jednominútový shot pred televíznymi novinami. Financovanie by zabezpečil štát,ale to chcem asi veľa,lebo veď Fico,Kaliňák,Paška atď...

Vplyv na verejnosť by bol obrovský. Napr. taký,ako je vďaka PS a jeho úspechom. Je to cítiť,že ľudia dnes cyklistu rešpektujú o dosť viacej,ako si pamätám pred 5 rokmi.
22.06.2016 - 11:00:02
07
to by bolo fajn, akurát to chce masáž nie cyklistov ale vodičov.. lenže to znamená občas neprípustné zníženie rýchlosti na okreske z 90-120 na 30, alebo predvídanie typu dám nohu z plynu kým prejde auto oproti a potom cyklistu predbehnem (= klesne rýchlosť možno na 70?)..
u nás buď ani nezmenia rýchlosť a vtrepú sa tam nadrzo na centimetre, alebo ešte pridajú aby stihli akože myšičku dajakú..
22.06.2016 - 11:06:14
00
Cyklisti – šoféri v tom majú (väčšinou) jasno. Ale tu vieš ovplyvňovať iba cyklistov a ich správanie. Šoférom vstupujem do duše na iných fórach.

Ako šofér v protismere môžeš uhnúť na krajnicu a oprotiidúce auto môže potom obísť cyklistu bez prieťahov.
Ach, jaj, celú vzdelávciu príručku by to chcelo.
22.06.2016 - 11:21:21
00
celé je to o tom ak je kam uhnúť :tmi: proste matika nepustí.. auto cca 1,7m x2 + 1,5m vzdialenosť od cyklistu + šírka cyklistu + medzera medzi autami nie je bežná šírka cesty na Slovensku
viď tvoj obrázok a porovnaj s mojim.. prípadne keď som robil v Dukovanoch ešte, tam sa šlo jedna báseň, nikto nemusel nič riešiť, tam aj autobusy sa mohli míňať a ty si bol v pohode..
Príloha:
duko.png
duko.png 1.24 MiB thumb_up0thumb_down

22.06.2016 - 11:42:00
00
V žiline sa zrazila vodička s 5 cyklistami.
http://www.zilinskekrimi.sk/5629-2x/
22.06.2016 - 21:50:53
00
dartmoor dalsich, ci to tych zo vcera? post1122417.html#p1122417 :)
22.06.2016 - 22:42:46
00
Nevšimol som si :)
22.06.2016 - 22:49:21
00
http://www.bike-forum.cz/foto/detail/41900-dc-vs-fabia :o

jazdec vysiel z toho v poriadku, tri dni na to uz jazdil na inom biku.
23.06.2016 - 01:22:35
00
KinDo napísal:
krizovatka je to blba :(
ale nehodu popisoval niekto neznaly
zilina / rosina / rosinky
kto siel odkial kam ? cyklisti sli dole kopcom a zenska ich trafila odkial ?
tiez dufam, ze skoda bude iba na bajkoch ...


Bohužiaľ nie. Chalan má zlomenú ruku a niečo nešpecifikované s nohou, leží v nemocnici a tým pádom dnes nejde majstrak Slovenska.
Najlepší je prístup polície. Prípad je riešený ako vodička zrazila jedného cyklistu a zvyšní nedodržali bezpečný odstup, čiže ich chyba....
23.06.2016 - 08:43:29
00
By som chcel vidiet ako by to fizli riesili keby tam bol zrazene ich dieta...
23.06.2016 - 08:48:31
03
Čo sa čudujete. Vzhľadom na situáciu s najvyšším vedením rezortu si všetci policajti opakujú oficiálnu mantru: "Skutok sa nestal."
23.06.2016 - 08:52:21
00
V Thajsku zacali "trestat" opitych soferov tak ze museli cistit marnicu a urgentny prijem..aby si uvedomili nasledky opilosti za volantom.

http://www.samuitimes.com/drunk-drivers-now-must-clean-hospital-morgues-observe-real-action-at-emergency-rooms/
23.06.2016 - 08:56:03
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up