Na biku zdravim kazdeho chodca, a kazdemu dakujem, cize keby ma pozdravil chodec, vobec by ma to neprekvapilo. Povazujem to za zaklad slusnosti. Les je plny bikerov, ktory sa mi neodzdravia, ktori nepodakuju ked ich pustis. Asi si len narazil na jedneho z tych premotivovanych machrov bez spravania.
Co sa tyka viditelnosti, mozno by stacilo mat na ruke aspon nejaky ten reflexny pasik, a to je apel na vsetkych chodcov a bezcov hlavne na cyklo cestach. Lebo 95% z nich sa ti vynori pred bikom na poslednu chvilu.
23.10.2022 - 23:05:26
16
Ja sa bezne na biku zdravim s turistami
23.10.2022 - 23:07:23
12
tomasspura napísal:
...
Co sa tyka viditelnosti, mozno by stacilo mat na ruke aspon nejaky ten reflexny pasik, a to je apel na vsetkych chodcov a bezcov hlavne na cyklo cestach. Lebo 95% z nich sa ti vynori pred bikom na poslednu chvilu.


No to je prave ta vec, ked chodim do lesa ako turista netuzim byt viditelny a je pre mna ovela lahsie sa vyhnut niecomu co pocut a vidiet z daleka (biku zo svetlom) ako cakat ze sa on vyhne mne. Viem, ze som skoro neviditelny, tak sa chovam podla toho. Dovod na vyse zmenit legislativu/bonton na nieco trocha viac pri zmysloch.

scarinko Aj aj na biku zdravim chodcov. Aj pre to ze mam pocit, ze im tam vadim, tak aby boli menej podrazdeny mojou pritomnostou a ked mi nebodaj uhnu, tak aj srdene podakujem. Len opacne som to nikdy ani nezazil, ani som na to nemal nikdy normalnu rakciu.
Ked pozdravim ako chodec, proste vzdy biker pozera, ze ci nieco chem, ci ma ma poznat, alebo ci som kkt. Ine z toho pohladu neviem vycitat a neodzdravil mi este nikto.Dokonca aj ked som pozdravil kamarata co spolu obcas jazdime ma nepoznal a ani neodzdravil. Pritom je slusne vychovany a bikerov vzdy zdravi. Jedine ze by som si ho v tej rychlosti ja splietol :lol:
23.10.2022 - 23:59:00
00
Kenai ja už prvý nezdravím nikomu lebo.......jazdím aj cesťák aj mtb a išiel som tak raz na mtb...oproti žiletkár, vravím mu nazdar a on na mňa kukol takým pohľadom akože ,,čo chceš? čo ti drbe" ? taže tak ...
24.10.2022 - 07:16:07
01
Ja sa zdravím kývnutím hlavy alebo len gestom rukou. A buď mi odkývne alebo nie. Neriešim. Ani ja totiž vždy neodzdravím, nestihnem alebo sa sústredím na svoje. A chodcom kým ich míňam najprv zazvoním a potom keď ich míňam poďakujem.
24.10.2022 - 08:52:32
00
Hlavne v tatrach na tych vaclavakoch je zdravenie velice prakticke. A najviac ked nesies vynasku na chatu pod Rysmi, jazyk na chodniku a odzravujes 783mu protiiducemu. Ja teda nie, ale kamos mal take nutkanie
24.10.2022 - 10:50:08
01
Aj medzi Ďumbierom a Chopkom sa uzdravíš
24.10.2022 - 13:22:49
10
xyz napísal:
Kenai ja už prvý nezdravím nikomu lebo.......jazdím aj cesťák aj mtb a išiel som tak raz na mtb...oproti žiletkár, vravím mu nazdar a on na mňa kukol takým pohľadom akože ,,čo chceš? čo ti drbe" ? taže tak ...

Ja jazdim len mtb, par krat som pozdravil ziletkarov, vacsinu pri vystupe na bk a po 10 pokusoch som to vzdal :D
A tiez sa snazim zdravit vsetkych turistov a pribrzdit pri nich na prijatelnu rychlost ak je to dole kopcom tak snad to aspon trochu lepsi vztahy medzi nami
24.10.2022 - 18:52:04
04
Presne toto zažívam aj ja. Ak idem na gravely, tak žiletkár odzdraví resp. pozdraví prvý. No keď som na MTB, tak ako keby som neexistoval. Ale samozrejme to platí na frekventovanejších úsekoch. Čo aj chápem, lebo zdraviť každú minútu niekoho je otrava, ktorá vyvádza zo sústredenia sledovania tepu a výkonu :-)
A ešte viac ako typ bicykla rozhoduje oblečenie resp. zladenie.
24.10.2022 - 19:12:58
10
Pred tyzdnom ideme s manzelkou autom a predbehol nas motorkár a manzelka si vsimla ako sa zdravil s protiiducimi motorkarmi, pacilo sa jej to. V dialke sa objavil maly skuter a vravim jej,tohoto nepozdravi a aj sa tak stalo. Cize kazda komunita ma nejake svoje zvlastnosti...
24.10.2022 - 19:18:39
02
Trochu OT, na skútri ma nezdravia, ale moju ženu hej ... hmm to mi nevychádza, žeby diskriminácia ?
24.10.2022 - 20:11:05
13
StanoLevice napísal:
Pred tyzdnom ideme s manzelkou autom a predbehol nas motorkár a manzelka si vsimla ako sa zdravil s protiiducimi motorkarmi, pacilo sa jej to. V dialke sa objavil maly skuter a vravim jej,tohoto nepozdravi a aj sa tak stalo. Cize kazda komunita ma nejake svoje zvlastnosti...

Tak tak motorkari sa navzajom zdravia. Skuter nepovazuju za motorku… inak okolo 100km/h uz to zacina byt vesele na motorke pozdravit :)
24.10.2022 - 20:57:00
00
MarKac80 napísal:
Presne toto zažívam aj ja. Ak idem na gravely, tak žiletkár odzdraví resp. pozdraví prvý. No keď som na MTB, tak ako keby som neexistoval. Ale samozrejme to platí na frekventovanejších úsekoch. Čo aj chápem, lebo zdraviť každú minútu niekoho je otrava, ktorá vyvádza zo sústredenia sledovania tepu a výkonu :-)
A ešte viac ako typ bicykla rozhoduje oblečenie resp. zladenie.


To je presne to co ma desi. sme podeleny do taborov ci uz dobrovolne alebo na silu. A kazdy vzdy ignorujee alebo dokovca opovrhuje inym taborom. Najviac to si vidiet medzi chodcami a cyklitami, ale je to aj ako pises ziletka/mtb. a uz badam aj trail, enduro /XC mas chranice pozdravis chrta v likre na xc a nic. A opacne to iste. Pritom o den neskor sa mozno stretnete v opacnom garde. Parodia na clovecenstvo.
24.10.2022 - 22:54:20
00
Ty si na to stazuj… po tom co tu predvadzas a obhajujes neobhajitelne…
24.10.2022 - 22:58:16
17
Motorka je troska ina vec. Tam ti to je o zvyklosiach. To nie je ako ze pozdravis motorkara vo vchode bytovky a neodzdravi lebo mas skuter. Motorkari sa zdravili, kym este nemal Vespu kazdy muz co tiez chce zazit pocit vetra na svojej vagine. Proste motokrakr je diagnoza, skutriasta neviem, ale ak tak rozhodne ina. Preto sa to nezdavi do kriza. Skutristi nechodia na zrazy, malo kedy na vyjazdy pre potesnie skor je to dopravny prostriedok. Aj ked terz s prichodom vlekych skutorov a motoriek s automatom sa ten rozdiel dost straca. Mam na aute nalepku Pozir dva krat... a tiez motorku s textom Go ahead bro. Ked ma predbene motorkar, takmer vzdy pozdravi. Skutrista nie. Cyklista tiez nie.
24.10.2022 - 23:02:14
00
keyboard_arrow_up