Haibike 2017, yamaha
http://ebike-mtb.com/en/first-look-haibike-sduro-linie-2017/
14761-presscdn-0-15.pagely.netdna-cdn.com
14761-presscdn-0-15.pagely.netdna-cdn.com

a skusenosti s novym pw-x
The PW-X is a great move from Yamaha, sealing the gap to its competitors and solving a number of its former failings. We’d place its riding sensation somewhere between the Brose and Bosch motors: more aggressive than the Brose, and more natural than the Bosch Performance CX – so does that make it the ultimate compromise? After just a short time testing, we’re not yet ready to put our heads on the line, but we are excited to put it properly through the wringer and carry out some direct comparisons.
http://ebike-mtb.com/en/first-ride-yamaha-pw-x-2017-e-mountainbike-motor/
19.07.2016 - 11:05:51
01
Mal som na 3 dni pozicany tento bike:
http://www.haibike.de/produkte_detail_en,76853,27468,detail.html

Napriek vsetkym hejtom tu, som bol velmi pozitivne prekvapeny. A aj napriek tomu, ze bike mal komplet aj s baterkou 24,2 kg. Najazdil som v blatistom terene cca 150 km po trailoch v Malych karpatoch.

Moj druhy bike bude teda ebike. Este by som rad vyskusal nejaky "prerobeny" a porovnal tu absenciu torque senzorov.

Hejty tych co si to poriadne nevyskusali su zbytocne.

Prílohy:

ebike1.jpg
ebike1.jpg 367.36 KiB thumb_up1thumb_down

ebike2.jpg
ebike2.jpg 252 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil simecek dňa 20.07.2016 - 11:07:09, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2016 - 21:35:17
03
Ano presne tak , simecek ma pravdu, ale! Stale sa tu natahuju bikeri vs e-bikeri. Ono to len treba zobrat tak ze nedokazes porovnat v nicom jazdzu autom, stvorkolkou a motorkou. Vsetko ma motor, aj kolesa aj vykon moze mat rovnaky....jazdne vlastnosti a urcenie je ale uplne ine a navzajom neporovnatelne. Ak sa nebudu porovnavat e-bike a standard bike bez motora tak bude vsetko OK!!!
19.07.2016 - 22:19:04
00
simecek možno časom nejaký rozsiahlejší report, by si nenapísal? Resp. aspoň dojmy počas jazdy hore, dole, v technickom teréne, na trailoch a podobne....
20.07.2016 - 08:19:57
00
Nechcem moc polemizovat, ale nedalo mi to, kedze som to zaregistroval, este som nepocul/necital, ze by titanovy pastorok na kazete vydrzal viac, ako ocelovy (na to urceny). Doteraz co viem, aj z vlastnej skusenosti, je to presne naopak. Dovody su zrejme .. titanove pastorky sa pouzivaju kvoli odlahceniu a na tie velke, maly titanovy pastorok dlho nevydrzi. Vydrz kazety zavisi (okrem klasickych veci ako spina) dost od retaze, tvrda retaz vydrzi dlhsie, ale viac nici kazetu a naopak.

A este jeden postreh mam .. kde su ebiky, tam je vsade alkohol... zaujimave.
20.07.2016 - 10:30:04
00
Ludkovia, nedalo by sa dako navzajom vychadzat a respektovat sa? Ja mam aj e-bike aj ked na nom jazdim len pramalo , sedlam radsej klasicke bicykle, no e-bikeri mi vobec nevadia. Ba naopak aj na spolocny vyjazd nieje problem. Ciel mame vzdy rovnaky. Pohyb, zabava, adrenalin pri zjazdoch no a tie kopceky? Mna bavi vyslapat ich a ebikeri nech si kludne pomozu. Nech to ma dovod akykolvek. Zdravotny, slaba kondicka, lenivost, skratenie casu alebo ine....ja radsej pojdem na 9 kg biku ako na 25kg aj ked s pohonom. Ten stoji v garazi doma.:-)
Skuste sa na to pozriet tak ze aj ebikeri musia slapat, musia zvladat bike finesy a zrucnosti ako bikeri bez bateriek.
21.07.2016 - 18:18:13
06
Za mňa e-bike - tiež bike. Sám jeden mám i keď som neplánoval jeho kúpu. Využívam ho všade tam kde som chodieval predtým bežne autom s rozdielom, že idem bez tretier a dresu. Beriem to ako ekologickú náhradu auta s benefitom, že som v pohybe. U mňa si uplatnenie našiel a som rád, že ho mám ako doplnok k môjmu XC a cestnému bike-u.
22.07.2016 - 21:33:22
05
kúpil som se ebike, schudol na ňom, zlomil krčný stavec, ale nedám na to dopustiť...šliapem ako ostatní...a čo sa alkoholu týka, tak na chodnikoch a v krčmách vidím len pár ebikoch, ale ostatni bikery chlastajú ako keby mali stále prázdnu nádrž...
23.07.2016 - 18:54:33
00
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000612/1564539/Ako-dlho-vam-vydrzi-baterka--Dobijate-denne-
29.07.2016 - 15:15:53
01
brutalny tank :tmi:
s.bkfrm.cz
06.08.2016 - 23:12:00
03
Zdravím elektrikárov:-) Prišiel čas na kúpu e-biku pre polovičku. Bude sa jednať o HT. Keďže e-biky sú už na trhu nejakú dobu, potreboval by som poradiť od znalých ohľadne pár otázok.
1. pohon od ktorého výrobcu zvoliť-BOSCH, YAMAHA, SHIMANO? - prečo, klady a zápory týchto pohonov
2. spoľahlivosť- poruchovosť pohonov a elektroniky, či sa to kazí alebo nie
3. zvoliť jednoprevodník vpredu alebo radšej dvoj s prešmykom?
4. životnosť batérií / nie kapacita a výdrž / a možnosti kúpiť novú
5. iné dôležité veci, ktoré je dobré vedieť a mňa nenapadli sa opýtať:-)

Vrelá vďaka za vyčerpávajúce informácie.
10.08.2016 - 14:16:07
00
http://biker.sk/clanok/ako-vybrat-ebike-motor-baterie-vykon#

toto je uzitocne citanie odporučam pedelec , motor BOSCH ma len jednoprevod, YAMAHA ma 2 ale len vyssia rada , toto su top znacky co vladnu svetom maju dojazdove parametre okolo 150km ( zavisi ale od hmotnosti jazdcov a rezimu) ale ja pri mojej 115kg nabeham okolo 85km v pohode na Yamahe ( a to lietam kopce ala pusty hrad Zvolen) , odporucam precitaj si (fantasticky) clanok v novom Baikeri (o e baikoch). Je tam skratka pravda.
no a este si nasteri na bike pre seba lebo poznam uz 2 ludi co to kupili zene a po mesiaci dvoch to maju obaja :).
11.08.2016 - 10:59:37
03
Jamis napísal:
darcek od mojej lasky k narodeninam :)

Ego-kit 2400W
120Nm
maximalka 70km/h
Hmotnost biku 22,8 Kg

Ram NS bikes Fuzz 206 mm s RS vivid R2C s custom farbou kolesa Hope PRO4 s carbon rafikmi (1900g) s kotucmi 225 a 203 mm
ostatne vidno na fotkach :)


Pjekny, len na zjazdak to je fakt take zvlastne. Ego motor ani zadara, huci to a hlavne ta tazka baterk na chrbte, to keby si isiel na dlhsi vyjazd, tak ta mrdne. No a nehovorim, ked sa vytrepes s tou baterkou. Mne to da 55km/h na rovine so zjazdovymi gumami a motor je uplne tichy. A 170 Nm. Si z BA, mozme ist vyskusat stupavost, mam jeden mega strmacik z Ahoju.
11.08.2016 - 11:55:33
00
horak71 napísal:
http://biker.sk/clanok/ako-vybrat-ebike-motor-baterie-vykon#

toto je uzitocne citanie odporučam pedelec , motor BOSCH ma len jednoprevod, YAMAHA ma 2 ale len vyssia rada , toto su top znacky co vladnu svetom maju dojazdove parametre okolo 150km ( zavisi ale od hmotnosti jazdcov a rezimu) ale ja pri mojej 115kg nabeham okolo 85km v pohode na Yamahe ( a to lietam kopce ala pusty hrad Zvolen) , odporucam precitaj si (fantasticky) clanok v novom Baikeri (o e baikoch). Je tam skratka pravda.
no a este si nasteri na bike pre seba lebo poznam uz 2 ludi co to kupili zene a po mesiaci dvoch to maju obaja :).


V bajkeri iba kydaju na ebajky, ale uz sa nevzrusujem. Casom sa to rozbehne aj v mtb kategorii. Na ebajk nepotrebujes predny prevodnik, uplna zbytocnost. Daj si tam nejaky stredny prevodnik 38 az 42 zubov a dozadu kazetu s velkym rozsahom (Sram 10-42, sram uz ma 8sp ebike sadu - tu odporucam).
11.08.2016 - 12:00:29
00
V sekcii ebike výjazdy je nejako mŕtvo, kde sa teda dohadujú výjazdy?
23.08.2016 - 22:28:43
00
keyboard_arrow_up