jazdil som fake FSA sedlovku z číny na cesťáku.. pár poriadnych rán schytala...a bezproblémov.. nehovoriac o tom že ak sa ti zlomí sedlovka asi len ťažko sa na ňu nabodneš keďže je šikmo dozadu..a ak sa zlomí.. tak teba to rovnako zošuchne smerom dozadu... (na 99% si dovolím tvrdiť že by si si narazil riť o zadné koleso a nie o sedlovku..)
11.01.2017 - 21:12:51
00
V ideálnom svete by si mal pravdu. Všetci sme však asi videli foto dlane prepichnutej brzdovu pákou, alebo napr. nohy prepichnutej riaditkami. Tiež by si na 99% tvrdil, že sa to nemôže stať :)
Kedže sa však bavíme o fejkoch tak bezpečnosť je iba jeden aspekt problému. Ten druhý je morálny. Kupuješ a používaš produkt, ktorý bol nelegálne okopírovaný za účelom zisku. Niečo kúpa kradnutého bajku, alebo komponentov.


Naposledy upravil Kristina dňa 11.01.2017 - 21:27:54, celkovo upravené 1 krát.

11.01.2017 - 21:23:08
05
Pri 60tich kilach je aj fejkovy karbon dobry :D Sice uz nic pre misopetrovic, ale snad opat casom... :P
11.01.2017 - 21:26:14
02
randy dobre týý :y: :D som sa ti konečne hmotnostne vzdialil :D

Kristina veď preto som dával len 99% :D vždy je tu šanca síce malá ale je. že náhoda je blbec :lol:

čo sa týka morálneho problému.... vtedy som bol chudobný študent....a také veci neriešil....teraz som chudobný pracujúci..a navyše fotograf.... a trošku som prehodnotil pohlad na to keď niekto nieje ochotný zaplatiť za tvoju prácu a radšej sa to snaží všelijako *****....a na tomto bajku nieje fejkové nič :) a na tatkovom tak isto :) (dokonca aj tá pre niekoho predražená zadná a predná blikačka knog a taktiež zvonček) :)
11.01.2017 - 22:31:19
00
Chápem, že finančné možnosti bajkerov sú rôzne. Avšak keď nemám na originál tak si nekúpim fejk s potlačou Ritchey, FSA, alebo Pinarello. Z Ázie sa dá kúpiť to isté noname bez potlače alebo iným nápisom. Tiež som tak kedysi začínala a potom doma brúsila a odstraňovala čínske logá. Takto to totiž ešte vypadá, že síce sa jeden obhajuje, že nemá taký rozpočet, ale už mu nie je blbé "chváliť sa" drahou značkou.
12.01.2017 - 07:44:02
05
Presne tak. Buď na to mám alebo nemám. Keď nemám, nosím iné značky, ktoré sú v mojom rozpočte. Nie je to nič zlé a ani sa za to hanbiť netreba. Nemá žiadny význam nosiť fejk, hrať sa na boháča a klamať seba aj iných :)
12.01.2017 - 08:42:13
06
Ale baby ved ja s vami suhlasim... len hovorim ono to prichadza vekom.... v 18tich ti je u prdele ze podporujes nieco co nieje spravne.....

Ale hovorim pri tom cim sa zivim som si rychlo uvedomil ake dolezite je z pohladu teba ako autora aby ludia platili za tvoje veci a nie sa snazili to vykseftit inac :) a to iste plati aj pre tu znacku oni si dali namahu s vyvojom a zasluzia si za to dostat zaplatene :) cize momentalne na bajku len origo komponenty :)
12.01.2017 - 08:49:00
00
U prdele to bude dovtedy, kým neskúsi fejkový Durex alebo na dôchodok fejkovú Viagru :lol:
Ako fakt, je jedno či bicykel alebo oblečenie. Napr. originál tenisky Adidas vo voči fejkovým vzhľadom úplne rovnaké, ale pri podrobnom pohľade je to 100 a 1. Alebo Diesel. A ľudia to kupujú ako blbí. To isté komponenty na bicykel. Mám na FSA? Nemám? Tak buď našporím alebo kúpim pokojne Force. Takmer všetci sa ženú za značkami a pritom značka sú oni sami :)
12.01.2017 - 09:29:32
00
Poznám ľudí, čo majú super drahé veci a maskujú ich, dajú si napr. značkovú vec povrchovo upraviť, prestriekať a pod. Nie preto, že by nechceli provokovať zlodejov, ale jednoducho nechcú dávať okato najavo, že si potrpia na drahú výbavu. Jeden taký kamoš si dávno kupoval 440k Sierru Cosworth a len na kolesách by človek zbadal, že to auto je nejaké iné, dnes má nejaké AMG, ale na kasni sa nenájde nijaké označenie. Bicykluje na nejakej +15k€ žiletke, ale na bicykli na nosných častiach sa sotva nájde nejaké logo, všetkým tým karbónovým dielom doprial farbu podľa vlastnej voľby.
Aj toto je v istom zmysle fejk... :D
12.01.2017 - 09:45:43
00
Tam ide o kvalitu, o značku vôbec. Lebo pokiaľ ťa žiadna značka neplatí za nosenie loga, nosiť ju nie je dôvod. Platí taký zvláštny stav, že čím viac máš na drahé veci, tým menej potrebuješ ukazovať, že na ne máš. Napr. Canyon. Veľmi obľúbené bicykle aj tu na fóre. Idú doslova na dračku. Pre bohatých alebo majetnejších? Nie, pre nižšiu alebo strednú vrstvu alebo nadšencov z tejto rady (tie najvyššie modely). Pretože nikto z bohatých by nemal bicykel s 4-5 nápismi značky na jednej strane bez toho, aby nemal nejaký profit z reklamy. Bežných ľudom je to jedno, hlavne, že majú slušný bicykel za fajn cenu. A tiež neviem o tom, že by existovali Canyon fejky. Kto by to kupoval, keď si môže kúpiť za 1-2 tisícky originál. A tak je to so všetkým. Neviem už, kto je autor, ale pamätám si vetu: Viete, prečo nikdy neuvidíte v telke reklamu na Lamborghini? Lebo tí, čo si môžu kúpiť Lamborghini, nepozerajú televízor :)
12.01.2017 - 10:38:03
01
To mi pripomenulo pomerne agresívnu reklamnú kampaň automobiliek z nedávnej minulosti. Posledný sa však smial najviac :)

Prílohy:

car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-2-638.jpg
car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-2-638.jpg 31.17 KiB thumb_up0thumb_down

car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-3-638.jpg
car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-3-638.jpg 30.27 KiB thumb_up0thumb_down

car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-4-638.jpg
car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-4-638.jpg 68.12 KiB thumb_up0thumb_down

car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-5-638.jpg
car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-5-638.jpg 64.92 KiB thumb_up0thumb_down

car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-6-638.jpg
car-industry-advertising-war-between-bmw-audi-subaru-and-bentley-6-638.jpg 26.23 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2017 - 11:02:32
03
A vy si myslite, ze tie miliony na reklamnu kampan od tych korporacii nemaju nastolit vo Vas prave ten oný pocit, ze prave Vy ste ten vynimocny (nadradeny) pripad hodny ich produktu?
To co tu bolo popisane si myslim ze ma co docinenia s psychologiou cloveka a jeho pokryvenym myslenim. Maskovat drahe veci ? Nedavat najavo, ze mam (na) drahe znackove veci ? Hambit sa za lacne veci ? Kto cini tieto kroky sa potrebuje skor vysporiadat so svojim postavenim a tym, ako ho vnima okolie, alebo ako chce, aby ho vnimalo okolie. Samozrejme existuje riziko, ze budete vzbudzovat pozornost, zavist, obdiv etc. ale to prinasa so sebou spolocensky status.
12.01.2017 - 11:30:29
01
Chápem správne, že podľa teba ten čo sa nerád vystavuje na obdiv drahšími vecami má "pokrivené myslenie"? :o
To sú mi veci ...
12.01.2017 - 11:36:30
04
Kristina, ked vytiahnes z konceptu moju myslienku a doplnis nejake slovicko, zneje to potom dost posetilo. Ak mam odpovedat na tvoju otazku, nechapes to spravne
12.01.2017 - 12:23:39
01
vonku je este zima a sneho, co?
12.01.2017 - 13:08:15
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up