vlastoch napísal:
ste nepochopili dochtora ...ked spojis 2 vyjazdy medzi ktorymi je napr. 8 hodin pazua, tak sice v sucte mas tu istu priemerku, ale pointa je v tom ze keby si tie 2 vyjazdy isiel naraz, spolu, tak taku priemerku nedosiahnes, lebo by si bol unaveny, a nie oddychnuty po 8 hodinach ... je rozdiel dat 2x 25km s 8h pauzou a dat 50km naraz ...

Ramon narazal na moje delene vyjazdy. Rano vyrazim do roboty na biku Pauzou prerusim vyjazd a po 9 hodinach v robote si znova pustim Garmina a idem domov. Musi byt velmi najivny ked si mysli ze keby som cestu do roboty ulozil ako jeden vyjazd a cestu domov ako druhy bol by nejaky zasadny rozdiel v priemerke. Ako priklad pouzijem dnesny "deleny" vyjazd. Rano 21 km/130 vm do roboty s priemerkou 35,5 km/h a poobede dalsich 60km/300vm domov. Celkovo 80,3 km priemer 34,7km/h a cca 218W. vlastoch mam davno po 50-tke a som "dieslovy" typ takze pri dlhsich vyjazdoch mladici s ktorymi prevazne bikujem zacinaju mat problemy a ja sa len rozbieham. U mna plati pravidlo cim dlhsie tym lepsie :) a 25 km vyjazd na cestaku som posledne roky snad ani neabsolvoval.

Prílohy:

vyjazdy.JPG
vyjazdy.JPG 143.05 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2018 - 18:34:01
00
Keby si vyrazil do roboty skôr, nemusel by si sa tak ponáhľať.
12.10.2018 - 18:46:57
03
Ja sa ponahlat nemusim a ani som sa nejako velmi neponahlal. Mam pruznu pracovnu dobu, takze je mi jedno kedy rano dorazim, len to mam stihnut do 8.30hod.
12.10.2018 - 18:50:32
00
Ale s tým dieslom máš výhodu - menšia spotreba.
12.10.2018 - 18:52:40
01
Tak to nebude pruzna pracovna doba, ale polopruzna, ked mas urceny nejaky cas prichodu
12.10.2018 - 18:54:41
00
Síce som písal, že ma segmenty nezaujímajú (respektívne len na moje porovnanie časov), ale pozrel som sa na jeden mini zjazd kde mám dobré časy aj nepoctivý "KOM" a zrazu z desiatok jázd mám len 2 vlastné výsledky, pričom cez funkciu "Don't see the segment you're looking for?" som vždy bral celý segment, však aj v minulosti som tam mal vyhodnotené časy, kam zmizli moje výsledky? Výjazdy som mal vždy privátne (teraz nastavenie followers čo je skoro to isté) bez zverejňovania do verejných rebríčkov.
12.10.2018 - 21:13:08
00
Po novom v segmentoch sú len tie výsledky, kde je v aktivite nastavené "everyone."
12.10.2018 - 21:48:03
00
Lenže ja som nebol v nijakých verejných výsledkoch, ide o to, že mi zmizli moje osobné výsledky. Vždy som mal nastavenie private, teraz followers (kvôli osobným heatmaps na skúšku) a zdá sa, že len na tomto segmente sa výsledky stratili, na ostatných segmentoch to vyzerá byť správne...
12.10.2018 - 22:09:56
00
lakko napísal:
Ramon narazal na moje delene vyjazdy. Rano vyrazim do roboty na biku Pauzou prerusim vyjazd a po 9 hodinach v robote si znova pustim Garmina a idem domov. Musi byt velmi najivny ked si mysli ze keby som cestu do roboty ulozil ako jeden vyjazd a cestu domov ako druhy bol by nejaky zasadny rozdiel v priemerke. Ako priklad pouzijem dnesny "deleny" vyjazd. Rano 21 km/130 vm do roboty s priemerkou 35,5 km/h a poobede dalsich 60km/300vm domov. Celkovo 80,3 km priemer 34,7km/h a cca 218W. vlastoch mam davno po 50-tke a som "dieslovy" typ takze pri dlhsich vyjazdoch mladici s ktorymi prevazne bikujem zacinaju mat problemy a ja sa len rozbieham. U mna plati pravidlo cim dlhsie tym lepsie :) a 25 km vyjazd na cestaku som posledne roky snad ani neabsolvoval.


a presne to je ten problem ... ty si NEPRESIEL "Celkovo 80,3 km priemer 34,7km/h" ... nechapes ? ty si presiel 21km s priemerkou 35,5 a po 8hodinach 60 km s nejakou priemerkou ... ale NIE 80 km ... 80 km NARAZ, bez 8h prestavky po 21km, by si rozhodne nepresiel priemerkou 35,5 ...toto je pointa ... jednoducho spajanie vyjazdov po 8h prestavke je podvod bez ohladu na to aky si myslis ze si typ :-) ved preto aj strava meria cas segmentu ako hruby css, nie cas v pohybe ... to by ake bolo jednoduche prejst polovicu segmentu, pauznut, 2hodiny sa vydychat a potom dat zvysok segmentu ...
12.10.2018 - 23:11:42
04
lakko napísal:
Ramon narazal na moje delene vyjazdy. Rano vyrazim do roboty na biku Pauzou prerusim vyjazd a po 9 hodinach v robote si znova pustim Garmina a idem domov. Musi byt velmi najivny ked si mysli ze keby som cestu do roboty ulozil ako jeden vyjazd a cestu domov ako druhy bol by nejaky zasadny rozdiel v priemerke. Ako priklad pouzijem dnesny "deleny" vyjazd. Rano 21 km/130 vm do roboty s priemerkou 35,5 km/h a poobede dalsich 60km/300vm domov. Celkovo 80,3 km priemer 34,7km/h a cca 218W. vlastoch mam davno po 50-tke a som "dieslovy" typ takze pri dlhsich vyjazdoch mladici s ktorymi prevazne bikujem zacinaju mat problemy a ja sa len rozbieham. U mna plati pravidlo cim dlhsie tym lepsie :) a 25 km vyjazd na cestaku som posledne roky snad ani neabsolvoval.


Ja by som s tebou problémy nemal ...

Obdobný výjazd v nedeľu po 24 hodinovej službe a 3 hodinách spánku . Za tri dni pred výjazdom som odpracoval 56 hodín / 24, 8 , 24 / ... schvalne to píšem , aby si ty aj ostatní pochopili , prečo sa ťažko so mnou rovnať a prečo ja sa nemôžem nikdy priblížiť výkonom mladíkom 20-26 ročným , ktorí okrem poloamaterskeho pretekania nemajú veľa čo na práci . Ivan to chápe prečo to zdôrazňujem . 81 km , 2:41 hod , 213w priemer . Váha 73 kilo , vietor neriešim , žiadne spájanie výjazdov , bez zastavenia , bez akejkoľvek pevnej stravy počas výjazdu , na raňajky proteinovy nápoj a 2 espressa ... doporucujem velky Lakko niečo podobne vyskúšať .

https://www.strava.com/activities/1890196947/shareable_images/map_based?hl=en-US&v=1538924177

vlastoch on to aj tak nepochopí ... nechaj ho v tom , že je roztáčač zemegule . Tak , ako nepochopil priemernú rýchlosť na cyklotrenažeri cez 40 km / hod , hoci mu to tu vysvetľovali . Uzavrel to ako ináč “ Drivo podvodom “ a mojim klamstvom .
12.10.2018 - 23:19:39
00
Koľko hodín naspíš za týždeň /priemer za 24 hodín/ a aký máš maximálny pulz.
12.10.2018 - 23:37:03
00
vlastoch napísal:
a presne to je ten problem ... ty si NEPRESIEL "Celkovo 80,3 km priemer 34,7km/h" ... nechapes ? ty si presiel 21km s priemerkou 35,5 a po 8hodinach 60 km s nejakou priemerkou ... ale NIE 80 km ... 80 km NARAZ, bez 8h prestavky po 21km, by si rozhodne nepresiel priemerkou 35,5 ...toto je pointa ... jednoducho spajanie vyjazdov po 8h prestavke je podvod bez ohladu na to aky si myslis ze si typ :-) ved preto aj strava meria cas segmentu ako hruby css, nie cas v pohybe ... to by ake bolo jednoduche prejst polovicu segmentu, pauznut, 2hodiny sa vydychat a potom dat zvysok segmentu ...

Keď to je podvod, tak povedz akú dlhú prestávku si môžem maximálne dať? Jeden môj náročný výjazd: 82km, 3165vm (by strava), čč: 8:14:06, hč: 12:46:59, avg:10km/h. Je to podvod alebo nie? Mal som si to rozdeliť na 3-4 výjazdy? Ty ako pri každom státí a prestávke nahadzuješ nový výjazd? Segmenty sa merajú spôsobom: čas na konci mínus čas na začiatku určitého definovaného úseku, tak ako každá rýchlostná skúška v každom športe, rovnako sa hodnotí čas na každých pretekoch a maratónoch. Ak berieš celé trasy ako preteky, tak musíš porovnávať hrubý čas a nie čistý čas pohybu a z toho vypočítať priemerku. V takom prípade je priemerná rýchlosť nič nehovoriaca nezmyselná hodnota. Že to tak strava automaticky počíta, ťa nemusí trápiť.

PS: budem vedieť, ak budem mať prestávku viac ako 10min, tak ukončím výjazd...

EDIT: alebo 213km, 3985vm (by strava), čč: 8:15:50, hč: 11:32:08, avg:25,8km/h, tiež podvod?
12.10.2018 - 23:37:46
00
ivan napísal:
Koľko hodín naspíš za týždeň /priemer za 24 hodín/ a aký máš maximálny pulz.


Som v prdeli Ivan ... denne iba 5 hodín , niekedy od jedného rana napr. štvrtok do piatku 15:30 som v práci . Pričom pri zlej službe len 3-5 hodín od polnoci aj to niekedy intermitentne . A to týždeň čo týždeň cely rok mám taký štvrtok - piatok . Mesačne 230-250 hodín v práci ... o zodpovednosti s čím pracujem a nemožnosti chybovať nemusím písať . Žiaden autopilot ako v lietadle , nonstop kontrola seba, pacienta , prístrojov , chirurgov , prácu sestričiek . A keď skončíš kontrolujem opäť odznovu ... nenormálne vyčerpávajúce . V mojom povolaní staci 3/5 minút a je koniec ... otázka života a nezvratného poškodenia zdravia . Maximálny pulz 178 / 180 asi teraz . S berablokatormi ktoré som už vysadil som mal 172 max . Ale posunul sa mi anp , aep , výkonnostne podľa PR tohto ruku na takmer všetkých segmentoch s výnimkou prudkých kopcov / nárast hmotnosti o 1-1,5 kilo / som išiel dopredu .

Ale na Paliho nemáme , on je turbodiesel :)
12.10.2018 - 23:55:41
00
To čo piše lakko nie je - spolu 80 km priemerkou 34,7 km/h, ale dvojfázový tréning s 8 hodinami fyzického odpočinku medzi dvomi samostatnými fázami. Spájať to do jednej aktivity je ako miešanie jablk s hruškami. Prečo k nim potom nepripojiť nasledujúce dve aktivity po 16 hodinách s tou istou 8 hodinovou pauzou atď.
13.10.2018 - 00:02:53
00
[quote="@1421414"]Keď to je podvod, tak povedz akú dlhú prestávku si môžem maximálne dať? Jeden môj náročný výjazd: 82km, 3165vm (by strava), čč: 8:14:06, hč: 12:46:59, avg:10km/h. Je to podvod alebo nie? Mal som si to rozdeliť na 3-4 ...

Nechápem čo stále nechápeš ... segment na Strave sa počíta od času kedy do neho vstúpiš po čas kedy ho opustíš ... ak stojíš , močiš a stojíš na biku , piješ a zastaviš sa , čas ti stále ide , hoci tebe na komjuteri stoji pri autostope a pauze . Ak ideš mocný kopec napr. Sv. Jure počíta sa čas keď prejdem zavoru po vrchol vysielacu !!! Keď stojím čas ide , keď si dám pauzu na banán môj problem ... už chápeš ?
13.10.2018 - 00:10:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up