zihadlo 5 : jazdim na tom uz asi 3 mesiace, prezila aj UA :D ... celkom fajn, je taka XCkovejsie ladena :) .. akurat teda co mi nestihala tlmic asfaltove diery, ale mozno sa to da este postelovat, uz sa s tym nehram, radsej jazdim :D .. normalny teren v pohode /Formula 35/. Mam to v kombe s tlmicom MZ Roco TST air, k Pike asi Vivid a este (vidis, som si spomenul teraz :D) mi caka na servis CCDB
08.08.2019 - 10:35:36
00
Vorsprung Corset mam na starsom Fox RP23, rozdiel oproti originalu je velky. Vo vysledku som to mal ako celok s ramom prilis progresivne na moje defenzivne jazdenie, takze som koniec zdvihu nevyuzival, ale zaciatok a stred som vyuzival lepsie, takze vo finale stale pozitivny dojem. Teraz som to cele nahradil jednoduchym McLeodom, ktoreho IPA mi na moje vysoke percento asfaltu vyhovuje viac ako foxacky PP, takze Vorsprung je pripadne dostupny na otestovanie ;)
Planujem ten tlmic rozobrat a trochu si ho upravit, ak sa podari. Alebo ho proste predam - uz tak mi vznika sklad pod postelou podla vzoru istych mistnych clenov :D
08.08.2019 - 10:44:56
02
McLeod je inak super kupa za tie peniaze, dokonca dlhsie boli nedostupne, kedze vsade vypredane :)
08.08.2019 - 11:09:58
01
bezotn napísal:
naco ti je zverak ? staci ti lidlacky stojan . a kup si vazelinu na vidlice RSP alebo Bikeworkx .kolko mas nabehaneho na nej ?

na vidle? netusim kolko hodin ale cca 5000km a ten servis sme robili par mesiacov dozadu (myslim koncom maja) ale kedze vela jazdim cestu tak tych jazd na MTB bolo pomerne malo (347km od servisu)
08.08.2019 - 11:19:54
00
mam taky pocit, ze hento sa viac namaha pri malom zatazeni po asfalte, kedze to chodi len trochu a prave voci negativke, nez ked tomu nalozis v terene, co mam uplne prvu Piku, tak tam pravidelne odchadza taky o-kruzok, cez ktory potom presakuje olej dole, vydrzi to tak 3000km, ale to je zas tlmiaca cast
08.08.2019 - 11:38:28
00
a nevadi tomu kedze teda ja dost casto zamykam vidlu ked dupem hore kopcom?
08.08.2019 - 11:50:16
00
tazko povedat, zamykanie ma vplyv na kompresnu cast , ale ktovie .. podla mna vidlici vadi, ze sa pouziva :D
ale ak ti to spravilo len raz, a funguje odvtedy, tak by som asi neriesili zatial, aj ked .. mne to spravilo na vyjazde, nastastie uz ku koncu a vlak sme stihli :) /ta moja je ale dualair, novsieho typu/
08.08.2019 - 11:57:11
00
no raz davnejsie to uz spravila ale to bola uplne sfuknuta az tak ze som chytal v beskydoch dorazy tak som ju musel radsej zamknut a aj tak sla skoro 80% sagu dole. Ale Dano vtedy povedal ze tam bolo tragicky malo oleja v nohach a ze to RS tak predavalo ako nove. Odvtedy bolo viac ako dva roky pokoj a az teraz. Len mi to prislo divne kedze to bolo tak kratko po servise. Pisal som to kamosovi a vravel ze uz na nejakej RS kupoval v afinise kruzok s malinko hrubsieho materialu a odvtedy pokoj a vidla nepustala vzduch do noh tak mozno to tak asi spravime. Uvidime ked rozoberieme.
08.08.2019 - 12:23:06
00
scarinko napísal:
na vidle? netusim kolko hodin ale cca 5000km a ten servis sme robili par mesiacov dozadu (myslim koncom maja) ale kedze vela jazdim cestu tak tych jazd na MTB bolo pomerne malo (347km od servisu)


islo mi len o to ci si robil servis . rozobrat , vycistit dat vazelinu na vidlice . moze to byt , ked si zle narazil gufero , mohlo chodit na sucho . cistis a striekas na gugera silikonovy olej ? s tym ci zamykas , alebo nie to nema ziaden vplyv . ja zamykam a odomykam stale .
08.08.2019 - 12:25:06
00
snazim sa mat ciste tie trecie plochy a utieram + obcas brunoxom streknem, par krat zatlacim a utriem.
ako vravim servis sa robil nedavno a menili sme okrem gufier vsetky okruzky ktore boli v tom baleni od RS (ta lacnejsia sada za 10€) + oleje oba som kupoval a menili sme ich komplet.
08.08.2019 - 12:30:18
00
to s hrubsim kruzkom moze byt dobra cesta
08.08.2019 - 15:07:45
01
scarinko napísal:
Hmm dnes po nahanacke po zvazniciach som pri zastaveni nasiel opat vyletene lave gufero na rebe. Uz sa mi to raz stalo. Cim to je? Nedavno sa robil servis. Potom bolo chvilu ok a potom mi raz dost sfukla. Tak som ju nafukal a toto bola asi druha jazda taka tvrdsia po nafukani. Oleja je tam urcite dost.

Normálka, tiež mám takú Rebu :lol: Vyriešil som to tak, že som guferá pred narazením natrel pastou na karbonove diely a je kľud :) No bol problém aj so stratou tlaku v komore, ale to som asi vyriešil len tak, že som nasratý rozobral piest a len dal viac vazelíny. Predtým som ho aj očistil, menil tesnenia a nič nepomohlo... Idem do FOXu hneď ako to bude možné...
09.08.2019 - 17:58:16
01
Ok najdi foxu okolo 1500g s RL za dve kila :)

By ma zaujimalo ci to robia aj novsie modely alebo len tie nase stariny
09.08.2019 - 19:01:32
00
Reba zrovna tiez nestoji 2 kila.. mozno tak v nejakom super special vypredaji..
09.08.2019 - 20:07:29
00
Teraz som ju mohol kupit za 140 a ta moja stala 170 ;) neni to najnovsi model ale bola nova, nejazdena. Ked pozrem nejaku foxu ktora je lahka a ma zamykanie na rajdy tak stoji majland. Servis tiez velmi doma ee.
09.08.2019 - 20:48:36
00
keyboard_arrow_up