tonito napísal:
Mal som otras mozgu,zlomeny nos,zlomene 8 rebra,pretrhnute a pomliazdene pluca,pneumotorax,hemotorax,triestivu zlomeninu lopatky.....zatial som nedostal ani cent.kedze dotycny nemal zakonnu na aute tak odskodne dostanem az po uzavreti pripadu kde bude jasne oznaceni vinnik nehody.....kedze ma zostrelil ked vychadzal na hlavnu po ktorej som siel ja tak verim ze to bude jednoznacne.


Aby si si nemyslel, že som ti dal palčáka za excelentné dokaličenie. Skôr za to, že dokážeš ešte vôbec písať po tých zraneniach. To si zrušil na ceste Tatru 815, pri tých zraneniach?
02.02.2016 - 15:55:16
00
Presne tak. Chodim tadial uz 3ti rok skoro kazdy den a normalne by sa mi to nestalo, ale toto bola 1. jazda po mesiaci nejazdenia, na sekundu som stratil koncentraciu a bum. Krutim hlavou nad tym ako sa mi to mohlo stat...
02.02.2016 - 16:02:51
00
Joli....tak vodic dodavky boxer mi nedal sancu.Vyletel z vedlajsej na hlavnu po ktorej som siel ja:(....ze pisat mozem?....ja som uz absolvoval prve zavody po nehode 8mesiacov a dokonca bola aj bedna:)

Prílohy:

nehoda.jpg
nehoda.jpg 33.97 KiB thumb_up0thumb_down

nehoda auto.jpg
nehoda auto.jpg 54.67 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2016 - 20:24:07
00
Mam velmi podobnu fotku s nemocnice. To rameno mas teraz v akom stave? Ja som 5 mesiacov po nehode a rameno je funkcne na cca 80% a s bolestou.
27.02.2016 - 23:07:59
00
Ja som mal roztriestenu lopatku a vyklbene rameno tie polamane rebra a pretrhnute pluca nebudem ani spominat........som po nehode 8 mesiacov a samozrejme je to ine ako pred nehodou.Lopatku mam zrastenu ale posunutu cca o 3 cm dole.Inevto uz nebude.No zijeme to je zaklad.
28.02.2016 - 07:58:19
04
nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu.... v aprili ma zrazilo auto, bike som dal opravit, vysledok 200E diely a 60 praca...poistovna vinnika mi poslala 165E s tym, ze za diely dali -95E koli amortizacii.... ma vyznam sa s nimi natahovat, alebo kaslat na to? bike ma 10r, ale diely boli nove... viem,z e su teraz poistky, kde sa amortizacia nerata, ale ci to plati aj na bike, alebo len auto netusim...
05.09.2019 - 17:50:46
00
Ak to išlo z povinného zmluvného poistenia vozidla, tak náhrada je bez amortizácie. Máš však možnosť požiadať vinníka, aby ti doplatil rozdiel. S vysokou pravdepodobnosťou odmietne, takže si musíš nájsť dobrého fiškála a tým sa mu tých 95 E pekne predraží...
05.09.2019 - 20:55:48
00
JoKo napísal:
Ak to išlo z povinného zmluvného poistenia vozidla, tak náhrada je bez amortizácie. Máš však možnosť požiadať vinníka, aby ti doplatil rozdiel. S vysokou pravdepodobnosťou odmietne, takže si musíš nájsť dobrého fiškála a tým sa mu tých 95 E pekne predraží...

co veta, to hlupost, sory
05.09.2019 - 20:57:33
00
jordi napísal:
nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu.... v aprili ma zrazilo auto, bike som dal opravit, vysledok 200E diely a 60 praca...poistovna vinnika mi poslala 165E s tym, ze za diely dali -95E koli amortizacii.... ma vyznam sa s nimi natahovat, alebo kaslat na to? bike ma 10r, ale diely boli nove... viem,z e su teraz poistky, kde sa amortizacia nerata, ale ci to plati aj na bike, alebo len auto netusim...


no, v principe sa podla OZ plní "skutocna skoda" v case udalosti ... preto poistovne v PZP uplatnuju amortizaciu, lebo ty po oprave dostanes nove diely, ale tvoja skutocna skoda bola vo vyske napr. 10rocneho dielu ... takze nemozu ti preplatit novy diel, lebo by si dostal viac ako bola cena 10 rocneho dielu v case nehody ...
samozrejme, moze sa zmenit legislativa, a poistovne zacnu plnit celkove naklady na opravu (do vysky casovej ceny pri totalke), rovnako ako pri havarijnom poisteni, ale to bude znamenat dramaticke zvysenie poistneho, lebo sa logicky zvysi vyska plnenia ... a v poistovnictve plati jednoducha rovnica: to co sa vyplati na plneniach, sa musi vybrat na poistnom

za dalsie, mozes zazalovat vinnika o doplatok medzi casovou cenou skody a nakladmi na opravu, ale vinnik ti nic nezaplati, nema na to pravny dovod, lebo je poisteny prave kvoli tomu, aby nic platit nemusel ...
cize do takeho sudneho konania bude opat prizvana poistovna, a TY budes musiet dokazat, ze ti vznikla vyssia skutocna skoda nez ti bola vyplatena ... ale tu si opat uvedom, ze skutocna skoda nerovna sa naklady na opravu
cize budes musiet zaplatit znalca, znalecky posudok atd, s neistym vysledkom ... ak sud uzna tvoje dokazy, zaviaze POISTOVNU, aby ti vyplatila rozdiel, plus samozrejme naklady na znalca a posudok ... ale ak nie, utries usta ty, nie vinnik ...
vinnik ak v case udalosti nemal dlzne poistne, nenafukal a skoda je v ramci limitu poistky, moze kludne spat a nikdy nezaplani ani cent ...

takze je na tebe, ci sa ti kvoli par euram oplati riskovat naklady na pravnika a znalca ... zvlast ked poistovna s najvacsou pravdepodobnostou postupovala spravne, sumy sa zdaju ok ... poistovna si tie sumy necucá z palca, ale pouziva schvalene metodiky a oficialne ocenovacie tabulky (samozrejme vsade su nejake intervaly od-do a poistovna vyplati minimum toho co musi, ale vzdy si v poho tie sumy obhaji ...
05.09.2019 - 21:47:02
03
Napr. Allianz z PZP vyplaca poskodenemu plnu cenu bez amortizacie. Takze aj na to je dobre mysliet pri uzatvarani poistky (chrani to vinnika pred takymto potencialnym dodatocnym vymahanim rozdielu medzi skutocnou skodou a vyplatenym plnenim).
06.09.2019 - 07:53:45
00
Tak minimalne napisat srdecny pozdrav poistovni (vyzvu na doplatenie) moze.
https://www.netfinancie.sk/a/koniec-znizovania-nahrady-skody-z-pzp-o-amortizaciu/
https://www.poistne-plnenie.sk/ako-sa-vyhnut-amortizacii-pri-plneniach-z-pzp

Ak bude odpoved negativna, pre pravnikov to vzhladom na malu sumu zaujmave nebude
06.09.2019 - 08:15:24
00
Ahojte, momentálne som na PN už druhý týždeň po úraze (zrazila má dodávka). Nabuduci týždeň v stredu mám začať chodiť na rehabilitácie. Ale to neviem ako dlho bude trvať. Musím byť počas tých rehabilitacii na PN ke, alebo môžem nastúpiť do práce? Ovplyvní to nejak poistné plnenie?
06.09.2019 - 13:55:09
00
Poistné plnenie vychádza z bodového ohodnotenia, ktoré Ti pripraví ošetrujúci lekár z oddelenia, kde si sa liečil (nad 200 bodov je potrebné mať razítko primára, či prednostu, či koho). Či je tam nejaký súvis aj s PN, neviem, možno závisí od typu poškodenia.

Ja keď som mal úraz (zrazilo ma auto), som ležal tri dni v nemocnici a potom som bol 2 týždne na PN. Moja výška plnenia závisela len na bodovom ohodnotení lekára, ktoré bolo nezávislé od dĺžky PN alebo pobytu v liečebnom ústave.
09.09.2019 - 13:09:43
01
Ďakujem za odpoveď.
09.09.2019 - 13:24:33
00
Ahoj kazdemu. Dnes stalo ze oproti iduce auto mi nedalo prednost a ja v plnej rychlosti som donho napalil. Ale mal som stastie ze som preletel cez cele auto a asi po 5metroch letu zastavil na zemi bez vaznych zraneni akurat som si narazil ruku. Bike som kupoval pred 2ma mesiacmi + nove kolesa a sedadlo. Bike je na srot, obe kolesa osmicka, riaditko skrivene, riadiace+brzdove paky KO, predna vidla ohnuta, sedadlo roztrhane + prehadzovacka ohnuta + riziko ze je poskodeny ram. Oblecenie, pinarello rukavice potrhane + nove tretry oskrete. Kedze som bike aj kolesa kupoval v akciovej cene ale ich trhova hodnota je vatsia. Ide mi o to ked mi preplatia tu hodnotu za ktoru som bike kupil (o com zacinam pochybovat pri citani fora) je nerealne aby som ju zas za taku istu cenu kupil teda mi vznikne skoda. Vie niekto ake su moznosti co moze poistovna ziadat? a ci mozem udat trhovu hodnotu biku + kolies? Samozrejme bola privolana policia prisla aj nehodovka bol urceni vinnik aj dostal mastnu pokutu kedze este aj mudroval. Teraz mame ist do poistovne kde ma uzavrete PZP a potom s nejakym papierom co dostaneme od poistovne ist na policiu. Vie niekto postup popripade? Dakujem
21.09.2019 - 00:18:57
00
keyboard_arrow_up