Ja som doma kedysi skusal klasicky ergometer, a zazival som presne to co tu popisujete. Nuda, nevedel som vydrzat viac ako 10minut. Nepomahalo ani sledovat serialy, pocuvat hudbu.. Ale smart trenazer so zwiftom. To sa neda porovnat. Tak 1-1,5 hodky mi uplne staci a prebehne to celkom rychlo. Hlavne ak si clovek vyberie nejaky trening a nie len bezcielne motanie sa po mape, tak ma motivaciu to dokoncit. Teplo v izbe mam to je pravda, ale nemam ani ventilator a da sa prezit, pootvorim si trocha okno a som ok. a ten pot vsade, to je len taky bonus :)
09.12.2019 - 09:56:46
01
PetoPeto21: ja mam velky problem s chodidlami /a v sucasnosti uz zacinam zimu znasat horsie celkovo/, musel som pri vacsej zime pravidelne chodit aby som to prekrvil - vyzeralo dost hlupo, ked som po hradzi chodil peso s bajkom :lol:, ale pred asi rokom som kupil vyhrievacie vlozky v Lidli do tretier a funguje to. Problem solved :D

Fotoalbumy (trasy) https://www.zonerama.com/lto-sk/369822
Children are afraid of the dark and adults are afraid of the light.

09.12.2019 - 09:59:06
00
Jasne Zwift je proste pre ľudí ktorý chcú trénovať stále bez obmedzenia a chcú sa zlepšovať. Koho baví zlepšovanie kondičky a baví ho súťaženie je zwift + smart trenažér skvelá voľba. Kto jazdí len pre pocit jazdy a je viac menej len cykloturista pre toho to určite nieje a bude sa pri tom nudiť. Mňa by to bez možnosti tréningu a rôznych eventov tiež absolútne nebavilo. Ja mám za posledný mesiac najazdených už 2000km vo zwifte a čo sa počtu hodín týka to tu radšej nejdem dávať lebo budem za blázna ( viem že pre niektorých už som :D ) .
09.12.2019 - 09:59:10
03
lto napísal:
PetoPeto21: ja mam velky problem s chodidlami /a v sucasnosti uz zacinam zimu znasat horsie celkovo/, musel som pri vacsej zime pravidelne chodit aby som to prekrvil - vyzeralo dost hlupo, ked som po hradzi chodil peso s bajkom :lol:, ale pred asi rokom som kupil vyhrievacie vlozky v Lidli do tretier a funguje to. Problem solved :D

nejake dejavu :) kupil som v sobotu a konecne mi nezmrzli na bajku nohy :)
https://www.lidl-shop.sk/p/crivit-vyhrevne-vlozky-do-topanok-ceb-2000-a1/p100268558
09.12.2019 - 10:06:32
01
ako napisal lakko, tak Rony je velmi dobry priklad treningu na zwifte, vidno to aj na jeho vysledkoch, nie som odborník na trening, ale vidno na nom pevnu volu a chut, lebo 100 a viac km treningy nie su zriedkavostou, hlavne ten vykon je aspon pre mna neskutocny, ziadne vetranie noh

Stano

09.12.2019 - 11:09:46
01
Mne ako tak pozerám Zwift nuda nehrozí najbližší mesiac, keďže za "leto" (nech sú jeho hranice akékoľvek, skrátka keď nezwiftujem) pribudli celkom milé segmentíke :) a bude to kinda of turistika - "idem pozrieť kde som ešte nebol" :)
100+ km by bolo OK, keby bol dostatok úsekov, ktoré nie sú ani úplné placky, ani echt kopce. Ani jedno ma nebaví.

Lapierre Zesty 514 (http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6367.html)
Pell's Razzer Pro + RockShox Reba Race + some modifications

Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si

09.12.2019 - 11:52:42
00
Mňa nebaví v zime to obliekanie pol hodinu a premrznuty ísť domov.. Skratka to na tom trenažéri nejak pretrpim
09.12.2019 - 11:56:54
00
Inak pre cykloturistov ktorý nechcú jazdiť v zime vonku odporúčam napríklad aplikáciu Rouvy. Je to lacnejšie a môžete si vybrať hocijakú reálnu trasu zo sveta ktorú si chcete zajazdiť :)
09.12.2019 - 12:01:50
01
Jo, to je tiež fajn.
PetoPeto21 mne kosa nevadí (však tuleň), ale hodinová otrava s obliekaním/vyzliekaním veru áno. Preto kuknem na kopu oblečenia, druhým okom ako xameleón na bike v trenažéri a vec je jasná :D

Lapierre Zesty 514 (http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6367.html)
Pell's Razzer Pro + RockShox Reba Race + some modifications

Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si

09.12.2019 - 12:37:18
03
Ja kuknem na cenu trenazeru potom na cenu novych kolies na cestak a je rozhodnute tiez ?
09.12.2019 - 12:48:37
00
To s tou dlžkou obliekania do zimy asi trocha prehánate, lebo mne to trvá priblizne rovnako krátko ako v lete. Ale možno už mám rutinu, nakolko jazdím len vonku, aj ked ta mrznuca hmla v sobotu nebola bohvie čo, a po 3h vonku mi už bola celkom zima.
09.12.2019 - 13:25:13
02
2 ponožky návleky na kolená nohavice na to kratase 2 tričká bunda nakrcnik čiapka 2 rukavice to kým dám na seba tak už som spotený ?
09.12.2019 - 13:56:42
00
Preco navleky na kolena pod nohavice? Sam mam kolena citlive ale prilisne preobliekanie je kontraproduktivne. Na ceste mi tak ci tak je zima na chodila a v terene si tak ci tak spoteny

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

09.12.2019 - 14:00:54
02
Peto asi bicykluje na sibiri :)
ja to mam takto ked je kolo nuly
zaciname na adama
hrudny pas, ponozky/lyziarske podkolienky
natelnik s dlhym rukavom
kratasy letne s vlozkou
bedrovy pas (ja musim koli krizom v zime)
dlhe gate bez vlozky
zimne tretry nakrcnik
celenka/ciapka
bunda
helmu a rukavice davam az vonku

keby som mal dlhe gate s vlozkou tak usetrim jednu vrstvu
dvoje ponozky sa mi velmi neosvedcili
ak je velmi minus pridavam 2. vrstvu na natelnik
ak idem MTB beriem druhu spodnu vrstvu so sebou ktoru prezliekam hore na kopci
09.12.2019 - 14:22:10
00
No lebo mam 5 korunové nohavice a prefukne mi kolená. A ponožky mam 40 eurove použiteľné na expedície ?
09.12.2019 - 14:27:10
00