ennio napísal:
ja by som to chcel dat praveze naopak, novy racing ray dopredu a pouzivany rocket ron prehodit z predneho na zadne koleso tento https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/schwalbe-plast-racing-ray-27-5x2-25-57-584-67tpi-590g-snake-tle-spgrip-kevlar.html



Mal som Crossking vpredu a Raceking vzadu. Raceking som minuly tyzden prerazil bocnicu tak som ho vymenil za RocketRon Snakeskin ktory mi visel v pivnici a nemozem povedat zle slovo na tuto kombinaciu. Vsetko bezdusaky.

    17.04.2020 - 18:21:57
    01
    dnes dorazili RaceKingy 2", tak som ich hneď išiel prezuť...

    no popravde najprv som si myslel, že je niečo špatne... Schwalbe LandCruisery dám dolu pomaly aj rukou, natiahol som Kinga a som si myslel, že mám asi crossový ráfik. alebo čo, tak som zmeral vnútorný rozmer 19 mm vonkajší 25, pozerám na nete že 19x622... normálne som ku koncu na gumu musel nastriekať silikonovy olej a silou tie ocelové patky natiahnuť na ráfik, som myslel, že tie montpákové háčiky zlomím... sakra na tenko, to by ich zabilo, keby urobili o nejaký ten milimeter väčší priemer... s plášťom po nahodení nejde ani pohnúť... Schwalbiny išli ešte v nenafúkanom stave trošku posúvať ak bolo treba...

    ale sedia pekne, uvidíme, čo v teréne...

    Prílohy:

    CTM Tranz 2.0 Race King.jpg
    CTM Tranz 2.0 Race King.jpg 395.2 KiB thumb_up1thumb_down

    17.04.2020 - 20:08:59
    00
    lubo.k No zda sa, ze medzi verziami Racesport a Protection nie je velky rozdiel. Ani v hmotnosti, ani v odolnosti.
    17.04.2020 - 21:06:08
    00
    jachmel napísal:
    lubo.k No zda sa, ze medzi verziami Racesport a Protection nie je velky rozdiel. Ani v hmotnosti, ani v odolnosti.

    neviem ci si ich aj realne drzal v ruke, ale je to priepastny rozdiel ... protection je o 100g tazsi, ma hrubsiu a odolnejsiu bocnicu ako racesport, rozdiel citiť na dotyk ...
    17.04.2020 - 21:10:59
    00
    Ale aj tak je to rozpravkova hmotnost...600g na balon typu raceking s ochranou. Ostatne znacky maju u takychto typov plastov este o 100 viac. Mam performance verzie Crosskingov. Robustne pevne bocnice s mnozstvom gumy. Tym plastom max. doverujem. Maju ale 800g a nie smiesnych 600.
    17.04.2020 - 21:37:51
    00
    jachmel napísal:
    lubo.k No zda sa, ze medzi verziami Racesport a Protection nie je velky rozdiel. Ani v hmotnosti, ani v odolnosti.


    Samozrejme som mal protection verziu.

    Ale bola to moja chyba, isiel.som preskocit obrubnik ale nejak som to nevypocital a v podstate som sekol bocnicu.
    17.04.2020 - 21:42:21
    00
    madbugie napísal:
    dnes dorazili RaceKingy 2", tak som ich hneď išiel prezuť...

    no popravde najprv som si myslel, že je niečo špatne... Schwalbe LandCruisery dám dolu pomaly aj rukou, natiahol som Kinga a som si myslel, že mám asi crossový ráfik. alebo čo, tak som zmeral vnútorný rozmer 19 mm vonkajší 25, pozerám na nete že 19x622... normálne som ku koncu na gumu musel nastriekať silikonovy olej a silou tie ocelové patky natiahnuť na ráfik, som myslel, že tie montpákové háčiky zlomím... sakra na tenko, to by ich zabilo, keby urobili o nejaký ten milimeter väčší priemer... s plášťom po nahodení nejde ani pohnúť... Schwalbiny išli ešte v nenafúkanom stave trošku posúvať ak bolo treba...

    ale sedia pekne, uvidíme, čo v teréne...

    Ja som mal podobny problem nahodit Cross king 2.2 Musel som pouzit dve packy a troska som im upravil tvar kedze boli z plastu. Ani po natlakovani takmer 6 barov nechceli patky sadnut na svoje miesto (skusal som plast nahodit dvakrat) az ked som namazal patky a rafik silikonovym olejom tak sa mi podarilo plast spravne usadit. Teraz lutujem, ze nemam bezdusove.. Ak dostanem defekt pri oprave si troska zanadavam. Celkom sok prejst po polrocnom jazdeni Mountain king 2.3 na Cross king 2.2. Pripadam si ako na krosovom bicykli ?
    17.04.2020 - 22:03:18
    01
    a nakoľko som toľko špekuloval, ako tam ten ráfik dostať, tak sa mi podarilo predné koleso obuť opačným smerom rotácie :D :D :D, takže som si hneď precvičil aj vyzúvanie... kúpil som aj continental páčky - sú trošku užšie, ako tie čo som mal, a stiahnuť plášť išlo v pohode, vypáčiť, zaháčknuť, prebehnúť po obvode, aby zapadol do stredovej jamky, zastrčiť druhú páčku a potiahnuť, najhoršie sa obúvala druhá pätka na konci, keď už bola aj duša vnútri... bez oleja by to šlo veľmi ťažko...

    toto soudruzi trošken nedomysleli... a pritom je to tak zbytočné... 1-2 mm naviac po obvode a bolo by to úplne v pohode...
    18.04.2020 - 07:31:38
    00
    divo napísal:
    Ja som mal podobny problem nahodit Cross king 2.2 Musel som pouzit dve packy a troska som im upravil tvar kedze boli z plastu. Ani po natlakovani takmer 6 barov nechceli patky sadnut na svoje miesto (skusal som plast nahodit dvakrat) az ked som namazal patky a rafik silikonovym olejom tak sa mi podarilo plast spravne usadit. Teraz lutujem, ze nemam bezdusove.. Ak dostanem defekt pri oprave si troska zanadavam. Celkom sok prejst po polrocnom jazdeni Mountain king 2.3 na Cross king 2.2. Pripadam si ako na krosovom bicykli ?

    zober šubleru a odmeraj šírku plašťa... stale su to užovky? 2.2ka má mať 55-56mm
    18.04.2020 - 07:56:06
    00
    V predu 52 mm a vzadu 53. 2 mm. Ale mam uzke rafiky 19 a 23 mm. A stuple takmer nevystupuju cez bocncie. Moutain king mal 56,5 mm a to som nemeral cez stuple, ktore vyrazne presahuju bocnice. Prechodom na uzsie Cross king vyrazne utrpel komfort tlmenia. Cez kamene, korene uz to nejde ako tank. Snad to stoji za lepsiu rychlost na segmentoch ?
    18.04.2020 - 09:40:35
    00
    Vcera som mal defekt,rozoberiem koleso a v plasti taky jemny piesok..netusim ako sa tam vzal..stretol sa s tym niekto ?
    19.04.2020 - 10:00:33
    00
    Máš nalepenú pásku? Asi nie. Cez diery pre špice napadalo, bežnou jazdou, umývaním, ...
    19.04.2020 - 13:09:21
    01
    paska,co chrani pred spicami tam je..ale nie je nejak utesnena..skusim tam narvat tmel

    edit :
    Pozeral som pod pasku a ziadne necistoty tam neboli,takze sa to tam muselo dostat inokadial.Celkom zahada
    19.04.2020 - 13:23:21
    00
    Obidva kolesá?
    19.04.2020 - 22:11:50
    00
    Zdravim, aktualne jazdim schwalbe 29, 2.25 na 25mm rafikoch. Potrebujem kupit nove plaste a obzeram sa po skinwall. Jazdim 30% cesta, 70% les. Co bude lepsia volba? Maxxis ikon 2.20 skinwall alebo Maxxis rekon 2.25 skinwall? Dik za radu.
    21.04.2020 - 13:43:02
    00
    keyboard_arrow_up