preto platím cez Paypal...je to jednoduchšie potom :)
23.08.2020 - 08:40:25
02
Ja tiez len PayPal a bez problemov
23.08.2020 - 09:03:31
00
ja som platil priamo kartou a pri vyššj sume kolieska cez učet prevodom...to trvalo dlhši a si o 3 dni
23.08.2020 - 09:22:14
00
podla mna je to spam. bike24 dobropisuje kartu bez dodatocnych udajov... (tak ako wladix pise)
23.08.2020 - 09:37:10
01
Spam to nie je, ale však odkomunikovať si to môže...tá adresa z mailu je správna...čo tak čítam na mtb-news.de, tak reakčný čas z obchodov je momentálne dosť pomalý, ale tak spýtal som sa tam, či sa s tým už niekto stretol...uvidíme...
23.08.2020 - 09:59:56
00
Teda nevidím do tej mailovej adresy, ak sa len tvári ako z bike24 a je to z iného linku tak to je potom samozrejme spam...ale to už vie len prijímateľ správy... aj či je číslo objednávky v súlade s tým, čo bolo z B24...

tak reakcie z mtb-news samozrejme, že je to scam...treba to nahlásiť...nejako sa niekto dostal k týmto dátam...
23.08.2020 - 10:29:05
00
Ok teda. Keď sa na to pozriem teraz - s informáciami a pohľadmi od vás - môže to byť spam (i keď mal zaujímavé načasovanie). Podstatne je v tom to, že pri riešení reklamácie so mnou komunikoval nejaký Sebastian Schulze cez mail v podobe info@bike24.net. To by napovedalo o tom, že je to podvod, avšak v tom "inkriminovanom" maily, ktorý som postol, mi odporúča pani Heine poslať údaje výlučne faxom a ten je rovnaký v oboch mailoch - teda tí údajní podvodníci by nemali možnosť zmocniť sa mojich údajov - ak by neboli priamo zamestnancami bike-24 a mali prístup k faxu (pokiaľ dobre rozumiem funkcii faxu).
23.08.2020 - 12:21:24
00
tak to skus dotiahnut do konca, ze preco to chcu prave takto a ze je to maximalne nedoveryhodny postup...
23.08.2020 - 12:55:42
12
ako toho Schulzeho najdes na nete ako cloveka z B24....ale si si isty ze ten mail o udajoch z karty je naozaj z tej adresy? nie je to nejaky scam mail ked rozkliknes detail?

http://power4sport.com/driverresultline?driver_ref_nid=391240
23.08.2020 - 13:03:47
00
scr@tch Uz som vracal tovar v bike24. Peniaze vratili spat, nic nepozadovali. Neexistuje taka situacia pri ktorej by bolo potrebne tieto udaje komukolvek davat. Nikdy.
23.08.2020 - 13:14:26
01
Tiez myslim.Aj mne uz vracali love a tiez nic taketo nepozadovali.
23.08.2020 - 13:47:06
00
Urcite neposielat, nikdy nikomu. Ak obchod prijma platby cez platobne karty, ma pristup na platobnu branu, kde moze platby vracat zakaznikom bez toho, aby mal pristup k ich cislu karty a dalsim udajom (tieto udaje ma platobna brana). Ak by z nejakeho dovodu neslo vratit peniaze cez platobnu branu, mozu skusit vratit peniaze klasicky na ucet, kedy si mozu vyziadat IBAN (ten nepredstavuje ziadne riziko - ak niekto pozna vas IBAN, maximalne vam moze poslat peniaze...). Ale nikdy nemozu pozadovat cislo karty, expiraciu a validacne cislo, lebo tato kombinacia im moznost kartu pouzit na lubovolne ucely. Ked sa raz taketo udaje ocitnu nesifrovane v emaili (alebo faxe :) ), treba ich povazovat za lahko zneuzitelne a kartu bloknut.

Inak, ja tam sipim nejaky problem s tou bike24.net domenou. http://www.bike24.net/ je bez obsahu a https://www.bike24.net verzia ma revokovany certifikat. Tym padom mohol niekto mat pristup k bike24.net domene a tym padom aj k emailu info@bike24.net. Ale to je len hypoteza. Kazdopadne by som to hlasil bike24ke, ale cez https://www.bike24.com/customer-service.html, nie cez ten email.
23.08.2020 - 14:26:05
09
ale urcite je zaujimave, ako sa dostali k cislu objednavky...ak teda vsetko sedi...lebo ten mail info@bike24.net maju pri kazdej objednavke...
23.08.2020 - 15:56:56
00
cervo Jop, chápem. Iba pomimo, vedel by si mi nejak objasniť, ako by bolo možné dostať sa k údajom, ktoré by som odoslal na číslo faxu, ktoré bolo v oboch (u skutočnej bike24 podpory aj u záškodníckej) prípadoch rovnaké?
23.08.2020 - 19:56:08
00
scr@tch mne to pride dost cudne, lebo tie cisla telefonu a faxu vyzeraju byt prave (sedia aj s verziou stranky z pred par rokov). O tom ako posiela data fax toho vela neviem, ale predpokladam, ze dnes uz funguje takyto firemny fax cez IP (internetovy protokol) a tym padom moze byt "hacknutelny" podobne ako ine online systemy (napr. uhadli/prelomili heslo do ich systemu). Existuju aj tzv man-in-the-middle attacks, kde utocnik ma pristup data na trase medzi zakaznikom a obchodom, ale to je dost nepravdepodobne.

Ale ta domena je naozaj cudna, lebo je smerovana na inu IP ako ta .com domena (104.26.6.65 vs 35.242.231.252). Mozno to tak mali aj predtym, ale urcite by som ako business nechcel aby jedna z mojich hlavnych domen smerovala na prazdny/nenakonfigurovany server (http://www.bike24.net/). Hypoteza je, ze im niekto ukradol domenu, zmenil nameservery a presmeroval na inu IP, vdaka comu ma pristup k emailom prichadzajucim na info@bike24.net. Vdaka tomu ma mozno pristup aj k dalsim systemom, lebo emailova adresa casto postacuje na obnovenie hesla. Ale mozno to je nieco ovela neskodnejsie, alebo interny problem, hacknute konto pracovnika zakaznickej podpory... Snad to objasnia, to by ma zaujimalo.
24.08.2020 - 09:58:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up