Nazvať e- bajk motorkou môže len niekto, kto na motorke v živote nesedel :-)
21.09.2020 - 16:51:45
00
Alebo niekto, koho uz serie ked sa niekto bez vodickau prehana 30-40km/h pomedzi cyklistov a chodcov, nepozna predpisy nema nic najazdene, nevie bikovat ale musi kazdemu ukazat, ze ma vykon ako Sagan. Potom ked niekoho sejme v zakrute lebo prejde do protismeru, tak sa rozculuje, ze mal malo miesta. Cyklo trasa ma urcene 1m sirku podla STN pre jazdu v jednom smere. Nazvat e-bike motorkou je rovnaka spastacenost, ako ho nazvat bicyklom. Koniec koncov aj babeta je motocykel, nie bicykel. A vacsicna e-bikov je podstatne zivsich ako babeta.
BTW: ja na moto jazdim
21.09.2020 - 17:16:47
06
Iba 1m? Hm.., s 800 mm rajdami a rozsirrnymi laktami je to na hrane 🤣
21.09.2020 - 17:21:41
00
Idem si tak po bratislavskom Starom moste, v smere zo Stareho Mesta do Petrzalky. Uz som skoro na petrzalskej strane, ked tu zrazu sa v protismere spoza rohu na mna vyruti tatko cyklista s malym cyklistom v zavese. Netusim ako mu mohlo napadnut, ze pri tak uzkom cyklopruhu by mohol byt obojsmernym :-).
21.09.2020 - 17:23:29
00
Kenai napísal:
...Cyklo trasa ma urcene 1m sirku podla STN pre jazdu v jednom smere...

Nie nema. V STN 73 6110 ma pruh pre cyklistov min. 1,25 m, jeden meter môže mať iba v stiesnených podmienkach. TP 085 obmedzuje frekvenciu takýchto stiesnených podmienok na max. 2x50m na 2 km.
Cyklotrasa značená cykloturistickým značením moze viest po miestnych komunikaciach bez vyznacenia pruhu alebo akehokolvek priestoru pre cyklistov.
21.09.2020 - 17:45:40
20
Hosť napísal:
Nazvať e- bajk motorkou môže len niekto, kto na motorke v živote nesedel :-)


Motorky by som takto nikdy neponížil, nazval som ho e-motorkou ;) Jazdil som za posledných 15r štyri motorky, všetko jogurty.

Kenai zhrnul môj názor na majiteľov týchto (dobre, nazvime to bicyklom), stretávam ich pravidelne a z 90% sú to arogantní neschopní zakomplexovanci ktorý by bez motora nevyšľapali ani z podzemnej garáže, nehovoriac o ich samovražedných schopnostiach dole kopcom. Selfíčko pri každom mravenisku aby všetci videli ako športujú. 10% sú tí normálny slušní ľudia po 50-60tke ktorí sa chcú vyvetrať v prírode pričom si nepotrebujú nič dokazovať a neohrozujú ostatných, ale zdravie alebo vek nedovolia bicykel.
Vidím že nemám sám podobné skúsenosti tak sa nediv že o ebajkeroch všeobecne panuje negatívna mienka.
Už aby ste vozili EČV a chodili na STK...
21.09.2020 - 17:57:11
010
Zigo Dakujem za spresnenie. Zakruty su zrejme dost casto stiesnene miesto. Tak ci onak 1.25m nie je aj tak ziaden zasadny rozidlel ked do taj zakruty niekto ide 25 alebo dokonca viac. Ked to naklopi proste musi trcat mimo svoj pud. Nevravim, ze sa to neda jazdit rychlo a bezpecne, ale to che schopnosti co 99% ludi co zacali bikovat na ebiku nema a mat nebude. Je to dane mentalitou.

all> Clovek, ktory che na sebe makat a zlepsovat sa si predsa nekupi nieco co mu pomoze podavat vykony bez treningu. Pravdu povediac chcem vidiet BMI cyklistov vs BMi e-bikerov. Taku studiu by som si fakt pozrel. Neverim ze je nieco pravdy na tom ze na e-biku trenujes rovnako len prejdes viac km. Neprenjdes lebo clovek je od prirodzenia lenivy a ten co si kupi e-bike to este nosi hrdo ako plaketu. Velky efekt pri treningu je to ze proste domov prist musis a druha polka vyjazdu je zvacsa o sebazapreni a nevyhnutnosti. U e-biku take nejestvuje.
21.09.2020 - 18:30:54
00
V zakrutach by pri 25 km/h teoreticky problem byt nemal, lebo pri cyklistických komunikaciach by mali byt navrhovane na 25 alebo 40 km/h a malo by v nich dochádzat aj k rozsíreniu vozovky, teoreticky.
Co si matne spominam, tak priemerne ebikeri na bicykli travia viac casu ako cyklisti. Medzi cyklistov su samozrejme zaratavane aj babky iduce do kostola a dalsi commuteri, takze sa podla mna neni comu divit. Napr. v Holandsku su ebiky konkurenciou zeleznic, lebo uz aj bezni ludia su ochodni dochadzat do prace cez 15km, co by im na klasickom mestskom biku nenapadlo.
21.09.2020 - 18:56:14
02
LMS napísal:
Motorky by som takto nikdy neponížil, nazval som ho e-motorkou ;) Jazdil som za posledných 15r štyri motorky, všetko jogurty.

Kenai zhrnul môj názor na majiteľov týchto (dobre, nazvime to bicyklom), stretávam ich pravidelne a z 90% sú to arogantní neschopní zakomplexovanci ktorý by bez motora nevyšľapali ani z podzemnej garáže, nehovoriac o ich samovražedných schopnostiach dole kopcom. Selfíčko pri každom mravenisku aby všetci videli ako športujú. 10% sú tí normálny slušní ľudia po 50-60tke ktorí sa chcú vyvetrať v prírode pričom si nepotrebujú nič dokazovať a neohrozujú ostatných, ale zdravie alebo vek nedovolia bicykel.
Vidím že nemám sám podobné skúsenosti tak sa nediv že o ebajkeroch všeobecne panuje negatívna mienka.
Už aby ste vozili EČV a chodili na STK...

Ty máš s tých e bikerov nejaké mindráky nie?
Ale myslím, že sa to dá liečiť!.Taká agresivita sa tu len tak nevidí. A to si tu ani neni tak dlho.No že nám prezraď kolko máš rokov.
21.09.2020 - 19:29:14
02
hodnotny prispevok
21.09.2020 - 19:33:13
06
Per myslím, že ten tvoj o tej cyklistke "podvodníčke" bol hodnotnejší. A rozpútal tu nevraživosť voči e bikerom.
21.09.2020 - 19:53:41
00
ja len ze hned urazat musis ?
21.09.2020 - 19:54:43
01
Nikoho som neurazil, ale s akou agresivitou vystupuje LMS si myslím,že nie je normálna. Buď mu nejaky e-čkar ublížil alebo alebo je to v ňom a mal by s tým niečo robiť. Stačilo by len zhlboka dýchať
21.09.2020 - 20:07:32
00
Motorový bicykel je barlička, ktorá posunie ľudí ďalej, kde by sa normálne svojimi silami nedostali. Na jednej strane je to fajn, lebo majú pozitívne zážitky. No ale táto minca má aj druhú stranu. Bez motora nefunguje prirodzený filter výkonnosti.
Prirovnal by som to trochu problému ferrát. Via ferrata tiež dostane ľudí tam, kam by ich normálne ani nenepadlo ísť. Ľahko podľahnú klamu a precenia sily. Vonku sa nad týmto problémom zamýšľajú dávnejšie. U nás to vychádza na povrch teraz:

https://myziar.sme.sk/c/22468706/horski-zachranari-po-zachrane-na-vyzve-najnarocnejsie-ferraty-su-len-pre-skusenych-lezcov.html
https://myziar.sme.sk/c/22488756/po-vyzve-chodia-zachranari-ako-na-klavir-aj-na-ferratu-fuha.html
https://myturiec.sme.sk/c/22445116/zachranari-pomahali-vycerpanemu-chlapcovi-na-martinskej-ferrate.html
https://myziar.sme.sk/c/22473031/na-ferratach-na-skalke-uviazli-dalsi-turisti-pomahat-museli-aj-zachranari.html
https://myziar.sme.sk/c/22474894/pre-pribudajuce-zasahy-na-ferratach-zvazuju-vybudovanie-unikovych-ciest.html
21.09.2020 - 20:08:43
04
Kice ja to chápem len ma s--rie, že nás hádžu do jedného vreca. Najprv utok na e bikera keď sa niekto ohlási tak to berie späť a začne okolkovať, o neskúsenost atď.
Ešte som tu nevidel príspevok e bikera ktorý by sa sťažoval na bikera" za svoje". Všetci vedia, že zlý sú aj tam aj tam, ale teraz tu zavládla atmosféra kopnime si do e bikera.
21.09.2020 - 20:16:52
01
keyboard_arrow_up