Vie mi prosím niekto poradiť, kde by som mohol kúpiť pružinu, ktorá by pasovala do Sram Oneloc (viď obrázok)? Ideálne v BA.

Prílohy:

Screenshot_20210124_163218.jpg
Screenshot_20210124_163218.jpg 274.26 KiB thumb_up0thumb_down

24.01.2021 - 16:35:40
00
ivast napísal:
dal som dalsiu rozborku zborku a tentokrát som to zložil so zasunutymi tiahlami tak ako to je popísané v servisnej príručke [ inak je to taký detail, ktorý podľa mňa mnohí prehliadnu ] ... gufero už nevystreluje, takže dikec ...

ešte jednu vec by som potreboval osvetliť, a to že ako je pri týchto vidliciach riešený transfer medzi + a - komorou ... v Rebe ktoru už poznám je vo vnútornej nohe transfer port, tu som ale nič podobné v tom vnútornom puzdre ktoré tvorí plast vzduchovej komory nenasiel ....

Recon a niektore dalsie, skor lacnejsie vidlice od RS, to maju riesene tak, ze na vrchu piestu je malicky otvor, pod nim je wave washer a pod nim akoby podlozka. Pri top-oute sa podlozka oprie o bumper, pruzinka sa stlaci, podlozka sa posunie a to umozni prevod vzduchu medzi komorami.
Video tu (po rusky):
https://youtu.be/i3nT6lgTffE?t=1481
24.01.2021 - 20:38:25
10
Caute,

nemate tu niekto skusenost s tlmicom SR SUNTOUR TRIAIR 3CR? Ide o identicky tlmic s DVO Topaz T3, akurát Suntour ma IFP namiesto bladderu. Zaujima ma hlavne ci tam je nejaky velky rozdiel a ako je na tom s chodom, citlivostou.
https://www.srsuntour.us/products/tri-air-rear-shock
24.01.2021 - 21:11:42
00
mal som aj SR aj topaz, rozdiel tak farebny jedine 😃..na rovnakom rame som nepocitil ziadny rozdiel v prejave alebo chode
24.01.2021 - 21:33:48
00
Hosť napísal:
mal som aj SR aj topaz, rozdiel tak farebny jedine ?..na rovnakom rame som nepocitil ziadny rozdiel v prejave alebo chode
Super, ako je na tom celkovo ten tlmic s chodom a citlivostou? Vies to nejako prirovnat ku pruzinovemu tlmicu?
24.01.2021 - 21:39:06
00
tak pruzinu som nejazdil 😕 na oboch si mozes nastavit velkost pozitivnej aj negativnej komory...vies si to pekne vyladit
24.01.2021 - 21:41:30
00
Chcel by som sa spýtať možno mi budete vedieť niekto poradiť. Mám taký problém pri mojom tlmiči RS Monarch RT3, že ovládanie lock outu ide strašne tuho a taktiež rebound nastavovanie ide veľmi z tuha. To prepísanie medzi Open, Lock, Pedal je take až zasekane ako keby cez niečo to poriadne drhlo. Proste musím použiť dosť veľa sily. Neviete niekto čím to môže byť ? Tlmič je z bazára.
28.01.2021 - 12:01:22
00
Zdravím bikeri.
Mal by som na vás jednu otázku.
Mám Rock Shox Yari 2017 160 mm Solo Air
Ale upgrade kitom už je Debon Air.
Planujem servis. A chcel by som sa informovať že koľko a aký olej dať vidlice.
za odpovede veľmi pekne ďakujem.
28.01.2021 - 12:17:06
00
https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/service-manuals/rockshox/front-suspension/gen0000000005021-rev-e-2016-2017-yari-revelation-service-manual-english.pdf
28.01.2021 - 12:20:33
10
Ahojte,
mam taky zvlastny problem,
robil som si servis spodnych noh na mojej vidle rockshox silver recon TK 100mm
Po precisteni som ju naspat zmontoval, dotlakoval na povodny tlak co som tam mal pred servisom.
A som si vsimol, ze zrazu ma ta vidla vacsi zdvyh, konkretne som tam nameral 108mm.

Stalo sa vam niekedy nieco podobne? Sadne si to casom alebo je niekde problem?

Pri rozobrati som vymenil tesnenia a penove kruzky (tie som napustil olejom), vsetko precistil. nasadil naspat, zospodu doplnil 15wt olej (objem podla manualu). Nasroboval som naspat tie spodne skrutky a dal tam tu packu na nastavenie odskoku. Dotlakoval na 110psi.
Vidla nadalej pruzi, lockout funguje, len tam mam skoro 11cm zdvyhu namiesto povodnych 10tich.

Nie ze by mi ten extra centimeter nejako prekazal, len sa bojim aby sa ta vidla nepokazila lebo som na nieco pri servise zabudol.
28.01.2021 - 14:58:31
00
prepruzil si na doraz aby sa dotlakovala negativka ?
28.01.2021 - 16:44:26
00
Major_ napísal:
Ahojte,
mam taky zvlastny problem,
robil som si servis spodnych noh na mojej vidle rockshox silver recon TK 100mm
Po precisteni som ju naspat zmontoval, dotlakoval na povodny tlak co som tam mal pred servisom.
A som si vsimol, ze zrazu ma ta vidla vacsi zdvyh, konkretne som tam nameral 108mm.

Stalo sa vam niekedy nieco podobne? Sadne si to casom alebo je niekde problem?

Pri rozobrati som vymenil tesnenia a penove kruzky (tie som napustil olejom), vsetko precistil. nasadil naspat, zospodu doplnil 15wt olej (objem podla manualu). Nasroboval som naspat tie spodne skrutky a dal tam tu packu na nastavenie odskoku. Dotlakoval na 110psi.
Vidla nadalej pruzi, lockout funguje, len tam mam skoro 11cm zdvyhu namiesto povodnych 10tich.

Nie ze by mi ten extra centimeter nejako prekazal, len sa bojim aby sa ta vidla nepokazila lebo som na nieco pri servise zabudol.

Daval si trocha oleja do pozitivnej komory tak ako pisu v manuali? Tusim nejake 3 ml sa uvadzaju.. ak ano, je dost mozne, ze problem je prave v tom..
Recon ma totiz trocha nestandardny sposob vyrovnavania tlaku medzi + a - komorou.. nema ekvalizacny port na stene nohy, ale priamo na vrchu piestu je maly otvor..
ked tam pri servise nalejes olej, tak ten port v podstate upchas a tlak sa ti nema ako vyrovnat, cize vo vysledku mas v + komore 110 psi a v negativke takmer nic..
Riesenim je bud jazdit tak ako mas a ono si to casom predsa len sadne (pri silnejsom topoute sa ten port otvori a troska oleja pretecie nizsie, casom sa to takto same vycisti) alebo nastavit rychly odskok a ist s tym niekam poriadne zaskakat (staci niekolkokrat aj z obrubnika) a tym vlastne urychlis vyssie uvedene.
Poslednou moznostou je to rozobrat, olej odtial vyliat a dat tam trocha vazeliny na to urcenej..
28.01.2021 - 19:08:15
00
Dik za info, hej daval som tam tak ako pisali v tom pdfku co k tomu mam 5ml ci kolko.
Skusim s tym ako pises par krat poskakat s rychlym odskokom. Ak nepomoze tak si to znovu rozoberiem a opravim.
Esteze mame ten lockdown a nemam co robit po veceroch.
29.01.2021 - 00:58:04
00
Ahojte, mám problem s vidlicou - Fox 34 Rhythm, 150mm Travel, Grip Damper, Boost 15x110 QR, Tapered. Ide o to že po výmene, resp. naplení olejom a nasadení nie je možné vidlicu zamknúť a nie je možné nastaviť ani kompresiu.. teda s nastavením sa nič nezmení, stále pruži rovnako.
Do vidlice som dal olej 5WT 40ml do olejovky a 20WT 10ml do vzduchovky. Ako som guglil tak som sa dočítal že je 40ml málo a chcelo by to okolo 65ml
http://www.peterverdone.com/fox-grip/

aj keď podľa tabulky od Foxu to tak má byť.
https://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike&id=778

Ak máte skúsenosti, kde je problém alebo kde robím chybu? Ale myslím že to je množstvom oleja. Díky moc
30.01.2021 - 13:42:34
00
tych 40 ml má ale ísto do spodnej nohy... do patrony rozhodne viacej ak si menil olej aj v nej
30.01.2021 - 15:22:37
00
keyboard_arrow_up