simecek napísal:
Pretoze cca do roka, dvoch, to schyta kazdy.

uz si len vybrat tu spravnu mutaciu :-D
07.02.2021 - 20:39:57
01
Nasa mutacia bude napádať vatove tycinky :)
07.02.2021 - 20:47:44
00
simecek napísal:
Ja som sa nakazil cca 15.1. /PCR test pozitivny/ Za 3 dni suche pokaslavanie a teploty mierne cez 38° a zimnica. Teploty len 3 dni, potom este tyzden cez 37°. S dychanim som nemal problemy, len velke bolesti hlavy. Zily navrete na spankoch, som myslel, ze dostanem infarkt. Stratil som chut aj cuch, ten nemam doteraz. Bral som 3 dni len Panadol.
Neviem comu dakujem, ze napriek veku 68 rokov a uz nie najlepsiemu zdraviu, som mal v podstate mierny priebeh. V stvrtok /po 3 tyzdnoch/ som dal na ebajku 25 km po rovine, tep do 140 a v pohode. Keby nebolo taketo hnusne pocasie uz by som bajkoval viac.
Vsetky tieto testovania, placovky a lockdowny sa mi teraz zdaju uz usmevne. Vsetko to sluzi len na rozlozenie postihnutych v case, aby sa nezahltili nemocnice a krematoria.
Pretoze cca do roka, dvoch, to schyta kazdy. Zostava len verit na vakcinu a modlit sa. Krcmery hovoril, ze pri miernom priebehu vznikne imunita na cca 6 mesiacov. Takze dufam, ze v Juli sa k nejakej vakcine dostanem.
Prajem vsetkym maximalne mierny priebeh covidu, pretoze to aj tak schyta kazdy.


Covid neschytá každý. Veľa nakazených vírusom SARS-CoV-2 nemá Covid19 takže nemajú ani len ľahký priebeh - nemajú žiadny.
07.02.2021 - 21:01:58
00
lahko a hocikde :D


Naposledy upravil Hosť dňa 07.02.2021 - 21:25:53, celkovo upravené 1 krát.

07.02.2021 - 21:25:14
00
lto napísal:
Joe70: asi ako kde , mozno vo velkych mestach .. ja mam informacie od niekoho, kto v Anglicku zije v malom mestecku a nejake pokutovania a obmedzovanie tam nie je.

Obmedzenia sú rovnaké všade. Ani na dedine si nedovolia otvoriť prevádzky. Pokutovanie som tiež osobne nevidel, len čo čítam v správach. Je toho pomerne dosť. Ale tiež to nejako striktne nedodržiavam. V piatok som bol na bicykli 80km cez tri "okresy". V okruhu 10 míľ mám 6 okresov. Bicyklovať bez porušenia pravidiel sa v podstate nedá. Jazdím z domu a odkedy načapali Borisa, tak to športovanie tak prísne neberú.
Odkedy zrušili tier systém (niečo ako váš semafor) a zaviedli prísny lockdown, tak opatrenia sú prísnejšie ako na Slovensku, ale sú zrozumiteľné. Na Slovensku sa v tom ani divá sviňa nevyzná.
07.02.2021 - 21:25:18
03
Kua malé okresy :)
07.02.2021 - 21:45:00
02
https://cnn.iprima.cz/jak-sel-cas-s-vyroky-pekove-proc-se-podle-ni-nenaplnilo-ze-virus-do-vanoc-zmizi-18582
07.02.2021 - 21:53:17
00
To je tá súčasná novinárčina, žiadne fakty, len hľadanie ":senzácie"
urobili z nej "expertku" - to že dotyčná na to vôbec nemá kvalifikáciu, ich nezaujíma,
07.02.2021 - 21:57:23
03
Reťazce majú zakázaný predaj nepotravín. Porušujú ho rad-radom
Hrozia im pokuty.
Čítajte viac: https://index.sme.sk/c/22590332/retazce-maju-zakazany-predaj-nepotravin-tazku-hlavu-si-s-tym-nerobia.html


článok je zamknutý, ale tu to je lepšie podané :)
https://index.sme.sk/diskusie/3745992/1/retazce-maju-zakazany-predaj-nepotravin-tazku-hlavu-si-s-tym-nerobia.html
07.02.2021 - 22:00:18
00
Srsen napísal:
Kua malé okresy :)

Ani nie. Tých 6 grófstiev má v priemere 3700 km2 a 1.2 mil. obyvateľov. Len tak "hlúpo" bývam.
07.02.2021 - 22:21:52
01
Srsen maju pravdu, aj vcera sa lidl vyjadroval pre markizu. Nikde nie je definovane consu zivotne potreby.
07.02.2021 - 22:56:41
00
Vsetko co potrebujem k zivotu, su zivotne potreby. A hotovo :P. Aj bajk je zivotna potreba :)
07.02.2021 - 23:26:24
04
lto napísal:
Vsetko co potrebujem k zivotu, su zivotne potreby. A hotovo :P. Aj bajk je zivotna potreba :)

Bajk nieje zakladna zivotna potreba. Mozno iba pre nejakeho invalida, co ho potrebuje na nutny presun ako pre vozickara vozicek. Ostatni si musia vystacit s objednavanim v eshopoch. Aj tak si myslim, ze ak by v potravinovych obchodoch nezakazali predaj takeho tovaru, o moc viac ludi by tam nebolo. Malych obchodnikov by to nahnevalo. Ja by som zakazal aj tie potraviny. Ale len v pripade ze by sa zavrelo uplne vsetko. 2x do tyzdna by stacilo doviest nakup. Aj dochodkyna ma predsa telefon aby si objednala u statneho asistencneho zamestnanca, ktoreho by na to zriadili. Mobilita vobec neklesa, vela ludi chodi do zamestnani, ktore niesu potrebne na zakladne prezitie.
08.02.2021 - 00:00:25
00
lto napísal:
Vsetko co potrebujem k zivotu, su zivotne potreby. A hotovo :P. Aj bajk je zivotna potreba :)


Bajk neni životna potreba. Je to základná životná potreba. Ako napr. toaletný papier, ... :D

Vuk: Ak by mali teraz predávat len zakladne životné potreby to by museli v kauflande opaskovat aj regale s chlastom.
08.02.2021 - 00:02:09
08
Hosť napísal:
Bajk nieje zakladna zivotna potreba....

Tak mi vysvetli, preco bike obchody/servisy maju otvorene co korona zacala. Obchody pre zvierata su otvorene takisto stale a bez psa prezijes, ci? Vies, niekomu k zivotu staci len klavesnica a opticka mys. Ale su ludia, co maju ine zivotne potreby. Vyhlaska moze definovat len nieco, ale neobsiahne individualitu kazdeho z nas. Preto ich netreba brat ako Pismo Svate.
Na margo toho bicyklovania. V lete minuleho roku chcel britsky premier pre ludi s nadvahou zaviest vydavanie predpisov(!) na bike. Proste aby sa hybali a schudli. A aj sam bicykluje a pritom ho vlacia po mediach https://www.ta3.com/clanok/1200638/oznamil-pravidla-no-sam-ich-porusuje-johnsona-kritizuju-za-bicyklovanie.html
Ja by som bez biku teraz "neprezil". Poviem to tak, ako to je.
08.02.2021 - 10:04:14
04
keyboard_arrow_up