Debata o cenach je podla mna bezvyznamna (do velkej miery). Podla mna je 150 eur uplne ok (licencie, software, priestor, cas, know how, rezia, dane, zisk, atd.). Zaroven co je pre jedneho vela je pre druheho malo, a je to aj o prioritach. Ja nepochopim ako niekto kazdy mesiac da 50 eur na cigarety a dalsich 30 za kablovku a netflix. Iny nepochopi ako ja mozem dat niekolko tisic za bajk.
25.03.2021 - 09:19:01
00
cigarety 0 kablovka 8 netflix 0
aj tak je to drahe, dnesni podnikatelia chcu mat navratnost investicie max do roka a nasledne zarabat vela prachov
neda sa to nijak reklamovat cize je to len o tom ako velmi veris skusenostiam daneho subjektu ktory robi ten fitting
25.03.2021 - 09:49:52
01
jammin napísal:
Kenai s tymto absolutne suhlasim. Kazdopadne pre vacsinu ludi je velkym posunom vpred uz len ten jeden fitting, malokto to absolvuje opakovane a vyladuje detaily a zmeny vramci vyvoja.
ale pridam jednu moju skusenost ktoru asi nema kazdy. Ja som bol v priebehu roka na dvoch na sebe nezavislych fittingoch. Spatne mi je jasne ze na tom prvom sa niekde stala chyba lebo pozicia sedlovky bola o 3 cm nizsie ako na tom druhom o par mesiacov. 3cm je naozaj velmi velmi vela. Vsetko ostatne +/- bolo velmibpodobne. Na tom druhom fittingu v BB som hned vedel porovnat ze ten prvy bol proste zly. Nebolo o com. Napriek tomu som sa v tej prvej pozicii aj v tej druhej citil komfortne. V tej prvej som dokazala odjazdit tisice km, 500km nonstop, niekolko vyjazdov cez 300km aj par dni za sebou a pod. Problem je ze som nemal ako vediet ze sedim uplne zle lebo som to nemal s cim porovnat a proste som tomu nastaveniu veril a moje telo si zvyklo. Dal som na sugestivny pocit ze je to ok. A pocas tych 30min na fittingu som to proste sugestivne nezistil. Cize suhlasim ze ist proti pocitu jazdca asi dobre nie je, ale na druhej strane ten jazdec nemoze vediet co je spravny posed pocas fittingu ak to nema s cim porovnat a vlastne niektori (ako ja) to nezstia ani pocas mnoho desiatok hodin v sedle ale az ked to maju s cim porovnat ale vravim takych asi vela nie je.


Jasne upresnim. Ist proti nepohodliu jazdca. Priklad pouzijem tvoju skusenost. Ak by ti pri druhom fittingu nastavili sedlo o 3cm hore a teba by zacali boliet krize trapezy a nebol by si schopny robit ani take waty ako do vtedy. Je to nastavenie pre teba v dany den nevhodne. To neznamena ze ho nemozes jazdit o mesiac dva. Ale nie v ten den ked s nim mas taky problem. Ttreba to robit dostatocne po mlaych krokoch a dost dlho, aby to nesposobovalo problemy. Dost casto sa stava, ze jazdec pride ze si kupil novy aerobike a chce ist pretekat. Ale predtym jazdil nejake MTB. Ja mu sice dokazem nastavit bicykel tak, aby bol aero a biomechanicky efektivny, ale on v tej polohe po 20 min umrie. Cize urobim to max co je pre neho akceptovatelne, aj ked to nie je rozhodne agresivne nastavenie na preteky. Poradim cvicenia a za 2-3 mesiace ho ocakavam znovu. Po niekolkych krtokoch sa tam dostaneme. Ale ak pocitac vyhodi nastavenie XY a fitter ho nastavi. Tak je to malo platne a konci to tym, ze jadec to nechce jazdit. Alebo dokonca urazom z pretazenia niecoho.

Inak tazko polemizovat, ale ten prvy fitting nemusel byt zly, mohol si mat vsetko tak poskracovane, ze sa fitter rozhodol ze bude bezpecnejsie to sedlo nechat dole. Az sa zlepsila tovja pohyblivost, bolo mozne ti ho zdvihnut do efektivnejsej polohy. Za tolko km sa moze toho velmi vela zmenit. I ked ako vravis 3cm same o sebe je dost. Nemenil si dlzku kluk ?
25.03.2021 - 10:06:57
01
ja to vidim sam na sebe. ked som kupil giant cestak tak som na tom mal pocit ze je to dlhe ako autobus. pred tym som mal 2 mesiace endurance ako prvy cestak. pred tym MTB a krossovy bike. Cize bolo to dost trapenie a nasledovala vymena predstavca z 11 na 9cm. postupom casu co bolo tak rok a pol, dva roky jazdenia som sa dostal do takeho stavu ze mam pocit ze ten bike je mi maly. Predstavec som vratil na 11cm a zvazujem 12cm lebo pri 9 som narazal kolenami do riaditok a pri 11 to nema k tomu daleko. Teraz dokazem ist dlho v dolnom uchope co na zaciatku nebolo myslitelne viac ako par sekund/minut. Aktualne mi tam zavadzia nieco ine :D.
Moja chyba je ze nerobim strecing a mal by som. Kamos mi perma nadava ako mozem po vyjazde alebo tazkom workoute len tak lezat/sediet s poskracovanymi svalmi. Len ked mna to fest nebavi a nechce sa mi do toho.
25.03.2021 - 10:17:21
01
chezter napísal:
ludia by na ten bike fitting mozno aj chodili, ak by to nestalo 150 eur,
vezmite si ze strasne vela ludi ledva naskriabe na bicykle do 1000 eur a rodicia, znami či kamoši sa tukaju po hlave ze si dal za bicykel liter...
taky clovek pozom uz neda za "obycajny" bikefitting 150 eur

moji kolegovia sa tukali po čele ked som sa potesil ze mi prislo sedlo za 120 eur, nerozumeli tomu ked v decathlone alebo v lidli sa da kupit sedlo za 15 eur :)
chapete co tym chcem povedat

pre mna je ten bikefitting fajn vec, nebol som ale chystam sa, uprimne si myslin ze je dost predrazena a kebyze im poviem v praci ze som zaplatil chalanovi 150 eur aby mi nastavil posed a riaditka tak ma vysmeju ci nemam doma srubovak?


U mna to 150E nestoji.. Sposobov je vela, da sa toho vela urobit aj na dialku ak mas trenazer a videokameru. Dnes su uz moznosti ako urobit kolmpletny fitting a osobne sa s klientom ani nestretnmut. Nie je to idealne ale da sa to. Teraz dokonca radim ludom na dialku s jednoduchymi vecami len donacnym systemom. Kazdy posle kolko si moze dovolit a za kolko mu to stalo.
Na druhej strane, ak je pre niekoho cyklistika konicek cislo 1. tak ak by som mal volit medzi bikom za 1000e a mat fitting urobeny aspon 1-2x rocne, alebo bikom za 3000 a nemat fiting vobec urcite radsej beriem tan 1000e bike. Som presvedceny ze jadec bude vzdy rychlejsi na dobre nastavenom biku za 1000e ako na zle nastavenom za 3000e. Videl som zmeny FTP po fittingu o 20-30% co neurobi ziaden bike, mozno tak ebike.
25.03.2021 - 10:19:55
00
ja som len vychadzal z toho linku co tu niekto postol ze to stoji 150€
vobec to samozrejme negeneralizujem

ako som pisal, sam nad tym dlhsie uvazujem

ten moj post bol napisany sposobom aby ste videli, ako to vsetko okolo vnima moje okolie, nie je osobne
25.03.2021 - 10:45:17
00
Nepochopia to ľudia, ktorí nemajú bicyklovanie ako vášeň a hobby. Ale toto platí pre všetky hobby a podobné veci. Investuješ do toho, lebo ťa to baví a robíš to rád. Ak by si bol na bike jedenkrát 1 hod. do týždňa, tak určite si nedáš robiť bike fitting.
25.03.2021 - 11:08:50
01
A nekupis bike za 1000E a viac ... dufam.
25.03.2021 - 11:12:18
01
Kenai ty to robis kde?
25.03.2021 - 11:23:10
00
Kenai napísal:
Inak tazko polemizovat, ale ten prvy fitting nemusel byt zly, mohol si mat vsetko tak poskracovane, ze sa fitter rozhodol ze bude bezpecnejsie to sedlo nechat dole. Az sa zlepsila tovja pohyblivost, bolo mozne ti ho zdvihnut do efektivnejsej polohy. Za tolko km sa moze toho velmi vela zmenit. I ked ako vravis 3cm same o sebe je dost. Nemenil si dlzku kluk ?


Poskracovany som cely zivot tazke tam velky rozdiel v mojom veku uz nenastane v ramci 6 mesiacov ked nic pre to cielene nerobis (co ja nerobim). Bajk bol na prvom aj druhom fittingu identicky. Prvy fitting bol robeny cisto na zaklade cisiel ktore vyhodil komp - cize to ze mi to upravil fitter na zaklade jeho pozorovania odtialto vypadava. Ono ja som to neriesil spatne ale fitting ktory v ten den mi robil chalan tak robi vacsinou MTB a ten co robi obvykle cestu tam prave vtedy vypadol. Preto usudzujem ze tam proste niekde vznikla chyba lebo proste 3 cm je tak vela, ze je to proste vela :) Mozno to bol obycajny ludsky preklep lebo pri tom fittingu sa cisla nahadzovali do systemu rucne a software to nasledne pocital. Kazdopadne ako pripadova studia je fajn vediet ze clovek je velmi prisposobivy druh - aj po tridsiatke :)
25.03.2021 - 11:36:43
00
jammin napísal:
P.... Prvy fitting bol robeny cisto na zaklade cisiel ktore vyhodil komp - cize to ze mi to upravil fitter na zaklade jeho pozorovania odtialto vypadava. Ono ja som to neriesil spatne ale fitting ktory v ten den mi robil chalan tak robi vacsinou MTB a ten co robi obvykle cestu tam prave vtedy vypadol. Preto usudzujem ze tam proste niekde vznikla chyba lebo proste 3 cm je tak vela, ze je to proste vela :) Mozno to bol obycajny ludsky preklep lebo pri tom fittingu sa cisla nahadzovali do systemu rucne a software to nasledne pocital. Kazdopadne ako pripadova studia je fajn vediet ze clovek je velmi prisposobivy druh - aj po tridsiatke :)


Tak v tom pripade uplny suhlas bolo to zle urobene. Vysledky tychto super pocitacovych fittingov s obsluhou zaskolenou tak na SW bez akejkolvek znalosti biomechaniky a fungovania ludskeho tela su dobry sposob, ako si za hromadu penazi nechat poskodit zdravie. Potom taky ludia koncia u mna, lebo uz fitterom neveria a niekto im poradi ze ja som mu pomohol.... Pocitac netusi o pohyblivosti uzvatela nic, nevie ake ma zdravotne problemy, zivotospravu, ciele ako cyklista... To je cisto podla dlzky koncatin, ale clovek nie je symetricky a nema ani svalovy tonus symetricky. Preto ho nikdy nemoze stoj na zaklad cisiel nafitovat spravne. To je len nastavenie biku pre priemerneho uzivatela s nejakymi mierami, ale problem je, ze priemerny uzivatel nejestvuje.Rovnako, ako nikto nema priemernu mzdu. Tisice ludi mozu mat rovnake miery, ale to neznamena, ze maju mat rovnako nastaveny bicikel! Vzdy hovorievam, ak mam rovnake miery ako Sagan, mam mat aj rovnako nastaveny bicikel ? Asi tazko.
25.03.2021 - 12:02:47
02
chezter napísal:
Kenai ty to robis kde?


Fitting? Teraz len na dialku ako sa da. Inak ako sa dohodnem s klientom snazim sa byt mobilny. Vyuzivam, ze nie som az tak zavysli od vybavenia. Cele studio sa mi vojde do kufra od auta. :-)
25.03.2021 - 22:15:28
00
keyboard_arrow_up